Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roy Jones Jr. - Paweł Głażewski punktacja
01-07-2012, 09:00 AM
Post: #1
Roy Jones Jr. - Paweł Głażewski punktacja
Słyszę, że większość ludzi jest oburzona punktacją w tej walce. No cóż, widocznie za bardzo się przyzwyczaili, że "wyrównane rundy punktuje się dla gospodarza" i teraz przerażenie, że jednak zawodnik walczący w kraju przeciwnika może dostać decyzję w wyrównanej walce.
Tutaj moja karta
Roy Jones Jr. - Paweł Głażewski
Runda 1:9:10*
Runda 2:10:9*
Runda 3:10:9
Runda 4:10:9
Runda 5:10:9
Runda 6:8:10
Runda 7:9:10
Runda 8:9:10
Runda 9:10:9
Runda10:10:9
Wynik końcowy: 95:94 Jones Jr. Oficjalnie:96:93,94:95,96:94 Jones Jr.
* - Wyrównane rundy.
Warianty punktjaci
96:93 Jones Jr. (Punktując dla niego wszystkie wyrównane rundy)
95:94 Głażewski (Punktując dla niego wszystkie wyrównane rundy).
Generalnie bardzo łatwa walka do punktacji, wszystko zależy od tego jak sędziowie widzieli te pierwsze 2, jedyne niejasne w tej walce, rundy. W rundach 3-5 Głażewski miał problemy z obejściem defensywy Roya i celując w głowę robił po prostu dużo wiatru, później odwrócił przebieg walki dzięki nokdaunowi, ale Roy pozbierał się i zdominował 2 ostatnie rundy.
Nawet faja gala, w życiu bym tego nie kupił na PPV, ale dobrze było obejrzeć Nata w akcji i 2 kolejne walki naprawdę ciekawe(nawet jeśli nie na najwyższym poziomie)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
01-07-2012, 09:36 AM
Post: #2
RE: Roy Jones Jr. - Paweł Głażewski punktacja
Zupełnie inaczej punktowałem ten pojedynek i uważam, że Głażewski zasłużył na wygraną.
Spisując moją kartę punktową z pamięci:
Jones vs Głaz
10-9
9-10
9-10
10-9
10-9
8-10
9-10
9-10
9-10
10-9

93-96 dla Pawła
Znajdź wszystkie posty użytkownika
01-07-2012, 09:40 AM
Post: #3
RE: Roy Jones Jr. - Paweł Głażewski punktacja
Bardzo ciekawy jest w takim razie czym się kierowałeś dając 3 i 9 rundę dla Głażewskiego? Roy go mocno w tych rundach wypunktował i to naprawdę nie były wyrównane starcia. Polecam obejrzeć te 2 rundy jeszcze raz(Ja już to zrobiłem).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
01-07-2012, 11:10 AM
Post: #4
RE: Roy Jones Jr. - Paweł Głażewski punktacja
Zgadzam się z punktacją redda. Dodatkowo pierwszą rundę uznałbym za całkowicie wyrównaną, a więc dałbym zwycięstwo Głażewskiemu 4 punktami

@Mastrangelo

Czym kierowałeś się nie punktując 2 punktami dla Głażewskiego rundy, w której był nokdaun? Uważasz, że to nie było po ciosie?

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
01-07-2012, 11:15 AM
Post: #5
RE: Roy Jones Jr. - Paweł Głażewski punktacja
(01-07-2012 11:10 AM)Hugo napisał(a):  @Mastrangelo
Czym kierowałeś się nie punktując 2 punktami dla Głażewskiego rundy, w której był nokdaun? Uważasz, że to nie było po ciosie?
(01-07-2012 09:00 AM)Mastrangelo napisał(a):  Runda 6:8:10
?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
01-07-2012, 11:41 AM
Post: #6
RE: Roy Jones Jr. - Paweł Głażewski punktacja
@Mastrangelo

Sorry, nie zauważyłem tej ósemki. Jednak nie mogę się zgodzić z twoja punktacją. Druga, trzecia i dziewiąta były dla Głażewskiego, który atakował, miał przewagę i trafiał silnymi ciosami. Roy odpowiadał mu pacnięciami. Nawet, jeżeli było ich ilościowo więcej, to i tak nie rekompensowały uderzeń Głażewskiego.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
01-07-2012, 11:45 AM
Post: #7
RE: Roy Jones Jr. - Paweł Głażewski punktacja
(01-07-2012 11:41 AM)Hugo napisał(a):  @Mastrangelo

Sorry, nie zauważyłem tej ósemki. Jednak nie mogę się zgodzić z twoja punktacją. Druga, trzecia i dziewiąta były dla Głażewskiego, który atakował, miał przewagę i trafiał silnymi ciosami. Roy odpowiadał mu pacnięciami. Nawet, jeżeli było ich ilościowo więcej, to i tak nie rekompensowały uderzeń Głażewskiego.
Druga runda była wyrównana, nie mam problemu z punktowaniem jej dla Głażewskiego i całej walki dla niego, jak zrobił to jeden z sędziów.
W rundzie 3 i 9 Głażewski obijał barki i łokcie Roya, szczególnie w 3-ciej Głaz został po prostu zdominowany. Naprawdę chłopaki, patrzcie na te ciosy które wchodzą...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
01-07-2012, 11:47 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-07-2012 11:47 AM przez Holy230.)
Post: #8
RE: Roy Jones Jr. - Paweł Głażewski punktacja
97:94 Głaz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
01-07-2012, 02:53 PM
Post: #9
RE: Roy Jones Jr. - Paweł Głażewski punktacja
@Mastrangelo
Jak obejrzę rundy 3 i 9 to dokładnie odpowiem na Twoje pytanie, na razie Polsat zwinął nagrania z YT, a nigdzie indziej niczego poza 10 rundą nie znalazłem.
Jednak z tego co pamiętam w 9 rundzie Głażewski ulokował mocniejsze ciosy, a do tego był bardziej agresywny. Jones może i coś "klepał", ale te ciosy nie robiły na Pawle żadnego wrażenia, a kiedy Polak atakował to spychał Roya do defensywy.
3 muszę sobie odświeżyć, ale nie przypominam sobie, aby Głażewski został w tej rundzie zdominowany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości