Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsi bokserzy Beneluxu
04-06-2012, 01:56 PM
Post: #1
Najlepsi bokserzy Beneluxu
Belgia

Przed II Wojną Światową i do końca lat 60. XX wieku Belgia zaliczała się do czołówki europejskiego boksu zawodowego, a jej bokserzy często i długo dzierżyli w swym posiadaniu pasy EBU. Do najwybitniejszych belgijskich bokserów zawodowych zaliczali się: Cyrille Dellanoit (wygrał na punkty z samym Marcelem Cerdanem, w rewanżu przegrał), Gustave Roth, Jean Sneyers, Karel Sys i walczący głównie w USA Rene De Vos. Warto też wspomnieć o "Lwie Flandrii" Jean-Pierre Coopmanie, który w 1976 roku zmierzył się w pojedynku o pasy WBA i WBC w kategorii ciężkiej z samym Muhammadem Ali i przegrał przez nokaut w 5 rundzie. Na przełomie wieków belgijski boks zawodowy znalazł się w kryzysie, z którego obecnie powoli się podnosi. Jest sporo młodych utalentowanych zawodników, aczkolwiek w większości cudzoziemskiego pochodzenia. Do ciekawych współczesnych belgijskich bokserów zawodowych można zaliczyć następujących:

Jackson Osei Bonsu 31 lat, bilans 41(29) - 5(3) -1, waga junior średnia
Ten pochodzący z Ghany zawodnik jest chyba najbardziej rozpoznawalnym w świecie belgijskim bokserem zawodowym. Bonsu słynie z bojowości i mocnego uderzenia, ale najważniejsze dotychczasowe walki przegrał kretesem m.in. przed czasem z Aydinem i Baileyem , a także na punkty z Jackiewiczem i Tabgahuą. Pokonał natomiast Płotnykowa i Baldomira oraz dużą ilość bumów i średniaków.

Sasha Yengoyan 27 lat, bilans 21(12) - 0 -1, waga półśrednia
Bokser pochodzący z Armenii o przydomku "Bestia ze Wschodu" robi ostatnio w Belgii dużą furorę, chociaż po prawdzie chyba nie ma predyspozycji do większych sukcesów. Jest agresywnym zabijaką i cepiarzem bazującym na dobrych warunkach fizycznych i sile.

Stephane Jamoye 22 lata, bilans 23(13) - 3(1), waga super musza
Odważnie prowadzony młody pięściarz boksuje ofensywnie i dysponuje dobrą techniką. Przegrał nie z byle kim, bo z Tomoki Kamedą, Jamie McDonnellem i Leo Santa Cruzem (przez nokaut). Kolejnym sprawdzianem będzie starcie w Meksyku z Jose Salgado o pas WBC Silver.

Steve Jamoye 22 lata, bilans 11(2) - 0, waga junior półśrednia
Brat bliźniak Stephane'a boksuje wiele kategorii wyżej i ustępuje mu talentem. Ma skłonności do walki w półdystansie i na razie jest niepokonany, ale z nikim groźnym nie walczył.

Ermano Fegatilli 27 lat, bilans 25(5) - 4(0), waga super piórkowa
Fegatilli to bokser pochodzenia włoskiego, który jest aktualnym mistrzem EBU. Wywalczył ten pas w pojedynku ze Stephanem Fosterem i obronił w walce z Antonio De Vitisem. Fegatilli na ogól boksuje w sposób techniczny na dystans, ale od czasu do czasu stosuje bardzo niekonwencjonalne ciosy w rodzaju głębokiego haka wyprowadzanego spomiędzy kolan lub wściekłego cepa zza głowy.

Jean Pierre Bauwens 24 lata, bilans 24(14) - 0 - 1, waga lekka
Bauwens to niewysoki ofensywnie walczący bokser obdarzony zarówno silnym ciosem, jak i niezłą techniką. Ma imponujący bilans walk, ale do tej pory jego najtrudniejszymi rywalami byli średniacy z dolnej półki.

Alexander Miskirtchian 26 lat, bilans 21(7) - 2(0) -1, waga piórkowa
Ormianin urodzony w Gruzji jest mistrzem EBU i posiadaczem pasa WBC International w swojej kategorii. Jest on silnym fizycznie bokserem z predyspozycjami do walki półdystansowej, ale przy tym dość wolnym.

Herve Hubeaux 20 lat, bilans 11(7) - 0, waga ciężka
Wielka Nadzieja Belgów w najcięższej kategorii za wiele się nie różni od "wielkich nadziei" innych narodów. Hubeaux to kawał chłopa z kowadłem w pięści i techniką pozostawiającą wiele do życzenia.

W niektórych źródłach jako belgijski bokser figuruje też Said Ouali, jednak według najbardziej wiarygodnego Boxrecu jest on reprezentantem Maroka.

Holandia

Holenderskie tradycje w boksie zawodowym ustępują belgijskim, aczkolwiek w ostatnim 40-leciu to Holendrzy mieli ciekawszych bokserów. Warto wspomnieć zwłaszcza o dwóch bokserach wagi półciężkiej: Rudym Koopmansie i Alexie Blanchardzie. Koopmans był wieloletnim mistrzem Europy, a w 1980 roku w walce o tytuł światowy uległ w 3 rundzie Eddiemu Mustafie Muhammadowi. Blanchard zastąpił Koopmansa w charakterze mistrza EBU i stoczył w obronie tego tytułu m.in. zwycięski pojedynek ze słynnym Ralfem Rocchigiannim. Karierę zakończył w roku 1991 po porażce przed czasem z bratem Ralfa, Graciano Rocchigiannim. W nowszych czasach na uwagę zasługują pochodzący z Surinamu czarnoskóry Regilio Tuur, który w latach 1994 - 1996 był mistrzem świata WBO w wadze super piórkowej, a także Eddy Smulders, który w walce o pas WBA w półciężkiej przegrał przed czasem w 1997 z Lou Del Valle. Aktualnie zawodowy boks holenderski znajduje się w głębokim dołku, a spośród garstki uprawiających ten sport warto wymienić tylko jednego zawodnika.

Gevorg Khatchikian 24 lata, bilans 16(5) - 0, waga super średnia
Ten niepokonany bokser rodem z Armenii nie walczył jeszcze nigdy z wymagającym rywalem. Wzorem swych ziomków z Niemiec i Belgii, Abrahama i Yengoyana, Khatchikian reprezentuje siłowy styl boksu, którego stałym elementem są zamachowe cepy.

Luksemburg

Historycznie najlepszym bokserem w barwach Luksemburga był pochodzący z Kongo Clement Tshinza, który w 1983 roku doszedł do walki o pas EBU w junior średniej i poległ w 2 rundzie w starciu z Herolem Grahamem. Aktualnie jedynym luksemburskim bokserem zawodowym jest występujący w wadze półciężkiej Urim Sylaj z bilansem 0 -1(1) -1.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-06-2012, 02:21 PM
Post: #2
RE: Najlepsi bokserzy Beneluxu
Jestem pod dużym wrażeniem Twoich analiz,opisów itd Świetna robota. Leci pozytyw

[Obrazek: Wladimir-Klitschko-warm-up-100908R300.jpg#.UKMrgWfwWm4]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-06-2012, 03:15 PM
Post: #3
RE: Najlepsi bokserzy Beneluxu
Przypomniał mi się jeden holenderski bokser, który kiedyś zawalczył w Polsce i odniósł tutaj największy sukces w swojej zawodowej karierze.
Otóż Fred "Bijący holenderski wiatrak" Westgeest. Ten holenderski osiłek (ponad 2m wzrostu) w 1999r zmierzył się w Gdańsku z Przemysławem Saletą.
Faworytem walki był Saleta, ale Holender sprawił niespodziankę i wygrał przez KO. Oglądałem tamten pojedynek, pamiętam go jak przez mgłę, ale nokaut był chyba nawet całkiem ciężki. Co ciekawe Westgeest poza ringiem był/jest... murarzem. Można stwierdzić, że Saletę w ringu zamurowało i stąd ta porażka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-06-2012, 04:54 PM
Post: #4
RE: Najlepsi bokserzy Beneluxu
@PeterManfredo

Dziękuję za uznanie. Lubię sobie pogrzebać w Boxrecu, Wikipedii, potem obejrzeć trochę walk na Youtubie, żeby mieć pojęcie o sposobie walki danych bokserów. Warto to zapisać, żeby móc do tego wrócić, jeżeli niektórzy z tych bokserów rzeczywiście kiedyś zrobią większą karierę. A jeżeli zapisać, to nie tylko dla siebie, ale warto podzielić się także z innymi.

@redd

Fajna ciekawostka. Nie słyszałem o tym Westgeeście, ani nie pamiętałem jego walki z Saletą. Swoją drogą Saleta to był w boksie "cienkim Bolkiem", który zdobył większą sławę (zwłaszcza medialną), niż na to zasługiwał.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-06-2012, 07:38 PM
Post: #5
RE: Najlepsi bokserzy Beneluxu
@Hugo
Boks jest tak elastyczny,że każdy "rodzaj fanatyka" ma coś dla siebie. I ten który lubi bokserów klasyfikować i taki który lubi walkę techniczną i taki który lubi nokauty itd Boks jest sportem XXI WIEKU Wiedza wielu z forumowiczów jest ogromna,naprawdę aż miło tu zajrzeć bo zawsze ktoś coś ciekawego napisze,opisze,skomentuje. Moje ulubione forumowe dzieła to Twoje tygodniówki(pomagają mi dobrać ciekawe walki do ligi typerów) oraz również Twoje dzieło cykl "Najlepsi bokserzy". REWELACJA

[Obrazek: Wladimir-Klitschko-warm-up-100908R300.jpg#.UKMrgWfwWm4]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-06-2012, 08:19 PM
Post: #6
RE: Najlepsi bokserzy Beneluxu
Hugo czas na najlepszych bokserów Polski ;D
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2013, 10:16 AM
Post: #7
RE: Najlepsi bokserzy Beneluxu
W belgijskim boksie zawodowym sporo się wydarzyło w ciągu ostatniego półrocza. Największy sukces zanotował Stephane Jamoye, który po dramatycznej walce rozbił Lee Haskinsa i odebrał mu pas EBU. W wadze koguciej jest w tej chwili bezsprzecznie najlepszym bokserem Europy. Na uwagę zasługuje też Alexander Miskirtchian, który udanie bronił pasa EBU w pojedynku z Andreasem Evensenem.

Obsunął się w rankingach Jackson Osei Bonsu po kiepskim występie w Polsce przeciwko Damianowi Jonakowi. Ermano Fegatilli stanął przed szansą zdobycia pasa EBU, ale uległ wyraźnie doskonałemu Devisowi Boschierro. Także Sasha Yengoyan zanotował porażkę w ważnej walce z Asłanbekiem Kozajewem. Jean Pierre Bauwens i Steve Jamoye odnosili zwycięstwa, ale nad kiepskim przeciwnikami. Herve Hubeaux poniósł pierwszą porażkę w karierze z Tonim Visiciem, ale w rewanżu wygrał. W obu walkach z marnej klasy rywalem wypadł słabo, ale jest młody i ma jeszcze czas na zrobienie postępów.

W boksie holenderskim największą nadzieją pozostaje niepokonany Gevorg Khatchikian, który jednak dotąd nie został sprawdzony z przyzwoitej klasy rywalem.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2013, 08:34 PM
Post: #8
RE: Najlepsi bokserzy Beneluxu
@Hugo

O ile dobrze pamiętam, to chyba Jonak walczył z jakimś Luksemburczykiem. Nazwiska nie pamiętam, ale jakieś takie latynoskie. On już nie jest aktywny ?

[Obrazek: lebron-james-cavs-fan-elite-daily1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2013, 12:23 PM
Post: #9
RE: Najlepsi bokserzy Beneluxu
@pakman

Jonak walczył z Domingosem Nascimento Monteiro urodzonym na Wyspach Zielonego Przylądka, ale reprezentującym Luksemburg. Stawką był pas mistrza świata IBC. Takie pasy zdobywało w swoim czasie wielu bokserów Wasilewskiego np. Kostecki, Kołodziej, a nawet Bonin. Czysta operetka!

Monteiro zakończył karierę, ale od niedawna Luksemburg ma drugiego obok Sylaja boksera. Jest nim Ahmed El Hamwi w półśredniej, który przedtem reprezentował Belgię.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2016, 10:56 AM
Post: #10
RE: Najlepsi bokserzy Beneluxu
Belgia i Holandia to 2 liga europejskiego boksu. W ostatnim czasie na tym terenie pojawiło się jednak kilku ciekawych bokserów. Szacunek wzbudza zwłaszcza trójka belgijskich cruiserów. Aktualna czołówka poniżej. Brak w niej Stephane'a Jamoye'a, który po kolejnych porażkach przed czasem już się chyba nie pozbiera. Był za odważnie prowadzony.

BELGIA

Ermano Fegatilli (super piórkowa)
Fegatilli to rutynowany pięściarz w typie solidnego średniaka, który z byle kim nie przegra. Był mistrzem EBU, a w dwóch kolejnych pojedynkach o ten pas przegrał minimalnie na wyjazdach.

Jean Pierre Bauwens (lekka)
Bauwens to bokser o silnym ciosie i poprawnej technice. Ma w dorobku wiele zwycięstw nad średniakami i journeymanami. Przegrał tylko 2 razy, z czego ostatnia porażka we Włoszech z Manuelem Lancią to wynik ewidentnego przekrętu.

Bilal Laggoune (cruiser)
23-letni Laggoune to utalentowany pięściarz arabskiego pochodzenia o dobrych umiejętnościach technicznych. Ma ładny bilans bez porażek, a największym jego sukcesem był remis w pojedynku z Dmytro Kuczerem (lekko naciągany).

Ryad Merhy (cruiser)
Pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej Merhy ma 23 lata, ale na tym kończą się jego podobieństwa do Laggoune'a. Merhy to rasowy król nokautu o nieprzeciętnej krzepie i dość miernej technice.

Yves Ngabu (cruiser)
Z trójki niepokonanych belgijskich cruiserów pochodzący z Konga Ngabu jest najstarszy (27 lat), ma najskromniejszy bilans, ale chyba największe możliwości. Silny cios idzie u niego w parze z dobrą motoryką i niezłą techniką. Niedawny nokaut w 1 rundzie na Enginie Karakaplanie to zapowiedź tego, na co stać Ngabu.

HOLANDIA

Josemir Poulino (średnia)
Poulino pochodzi z Antyli Holenderskich, ma 28 lat, niewiele walk w bilansie, ale może uchodzić za pięściarza perspektywicznego.

Gevorg Khatchikian (super średnia)
Khatchikian to silny fizycznie twardziel rodem z Armenii. Przegrał jedynie z Jamesem DeGale'em i Gilberto Ramirezem, ale pokazał się w tych walkach z niezłej strony. Światowe pasy mistrzowskie są poza jego zasięgiem, ale europejski jak najbardziej do zdobycia.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości