Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inglewood 08.09.2018
02-09-2018, 10:32 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-09-2018 10:33 AM przez Hugo.)
Post: #1
Inglewood 08.09.2018
Interesująca gala dla sympatyków najniższych kategorii. Można ją nazwać wieczorem wagi super muszej.

Donnie Nietes vs Aston Palicte - super musza o wakujący pas WBO
O zwakowany przez Potwora Naoyę Inoue pas powalczą dwaj Filipińczycy. Nietes to uznana sława i jeszcze wciąż aktualny lider wagi muszej, natomiast Palicte jest dużo mniej znany i niżej notowany. Zdecydowanym faworytem jest Nietes.
Kazuto Ioka vs McWilliams Arroyo - super musza o pas WBC Silver
W ubiegłym roku Ioka rzucił boks (łacznie z mistrzowskim pasem WBA w muszej) dla miłości po ślubie z celebrytką. Chyba szybko usłyszał "Kasa Misiu, kasa!", bo zdecydował się wrócić na ring. Nie będzie miał lekko, bo walka w nowej kategorii, po raz pierwszy poza Japonią i z silnym Portorykańczykiem. Coś mi się zdaje, że niedługo będzie rozwód.
Juan Francisco Estrada vs Felipe Orucuta - super musza
Powrót Estrady po porażce z Wisaksilem Wangekiem. Jego rywal to bardzo dobry bokser, któremu sędziowie w Argentynie dwukrotnie "ukradli" wywalczony pas WBO. Walka może być pasjonująca. Minimalnym faworytem Estrada.
Bruno Escalante vs Alexandru Marin - super musza
Escalante to jeden z licznych solidnych Filipińczyków w tej wadze, a Marin to jeden z nielicznych Europejczyków boksujących w tak niskiej kategorii. Niepokonany Rumun boksuje od początku zawodowej kariery w USA i staje przed najtrudniejszą dotychczas przeszkodą. Liczę, że ją sforsuje.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-09-2018, 09:34 PM
Post: #2
RE: Inglewood 08.09.2018
Arroyo powinien ograć wracającego po przerwie Iokę, chociaż walka zapowiada się bardzo dobrze. Japończyk to duża niewiadoma, ale uważam, że Portorykańczyk walcząc jak ostatnio z Cuadrasem, miałby spore szanse nawet z najlepszą wersją Ioki.

O pozostałych walkach okrutnie ciężko mi się wypowiedzieć, bo nigdy nie widziałem w akcji Orucuty i Palicte. Także, tak trochę "po januszowemu", stawiam na Estradę i Nietesa.

Escalante i Marina też nie znam, patrząc na resume, myślę, że Rumun ogarnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-09-2018, 01:47 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-09-2018 01:49 PM przez szalonyAli.)
Post: #3
RE: Inglewood 08.09.2018
Donnie Nietes vs Aston Palicte - super musza o wakujący pas WBO
Nietes jednak robi go przed czasem . Ale spodziewam się , że rywal swoje pokaże

Kazuto Ioka vs McWilliams Arroyo - super musza o pas WBC Silver
Ioka miał zawirowania, a rywal dużo mocniejszy niż mogłoby się wydawać Arroyo jest naprawdę świetny technicznie, ma przyśpieszenie, przegrywał tylko z unanymi rywalami.Może wygrać nawet przed czasem.

Juan Francisco Estrada vs Felipe Orucuta - super musza
Może wyjsć niezła wojeńka, którą estrada wygra przed czasem w drugiej części pojedynku. Juan ostatnio ma na końcie same trudne pojedynki, ale to może mu wyjść na plus.

Bruno Escalante vs Alexandru Marin - super musza
Chyba Marin na pts. Ale nie znam się ;-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-09-2018, 08:09 AM
Post: #4
RE: Inglewood 08.09.2018
Z oczywistych względów nie oglądałem. Może kiedyś to nadrobię. W każdym razie trochę sypnęło niespodziankami.
Nietes tylko zremisował z Palicte, przy czym rozpiętość w punktacji była od 118:110 do 112:116.
Ioka wysoko wygrał z Arroyo, mając go na deskach. To jednak bardzo dobry bokser, skoro tak ładnie zaczął na obcym terenie w nowej wadze.
Estrada wygrał z Orucutą dośc wysoko u sędziów, ale podobno po bardzo zaciętej walce.
Marin niejednogłośnie wygrał z Escalante (tez duże rozbieżności pomiędzy sędziami).

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2018, 08:19 AM
Post: #5
RE: Inglewood 08.09.2018
Obejrzałem sobie walkę Nietes - Palicte, o której czytałem, że werdykt remisowy był wałkiem krzywdzącym Nietesa. Oglądałem dokładnie, punktowałem rundę po rundzie, słuchałem komentarza sugerującego wyraźną przewagę Nietesa i wyszedł mi... remis. Początek walki dla Palicte, środek wyrównany, końcówka (szczególnie ostatnia runda) dla Nietesa, ale w sumie to on tylko odrobił straty i nic więcej. Myślę, że on popełnił ten sam błąd, co wcześniej Roman Gonzalez. W pogoni za gromadzeniem pasów kolejnych kategorii zapuścił się do wagi, w której jest za mały i za słaby.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2018, 11:47 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2018 11:49 AM przez szalonyAli.)
Post: #6
RE: Inglewood 08.09.2018
1. Obstawiałem , że Nietes przełamie rywala. Ale w sumie niewieli o nich wiem, noe moje kategorie wagowe. Więc trudno się wypowiedziec.
2.Ioka zaskoczył na plus. Nawet gdybym nie miał wątpliwosci odnośnie formy, nie obstawiał bym tak pewnego zwycięstwa.
3. Estrada - pewnie pokazał , że jest ścisłą czołówką . Tyle ,że kategoria na samym szczycie jest bardzo ,bardzo równa.
Ogóllnei to jest aktualnie chyba jedna z najmocniejszych kategorii wagowych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2018, 01:56 PM
Post: #7
RE: Inglewood 08.09.2018
(11-09-2018 11:47 AM)szalonyAli napisał(a):  Ogóllnei to jest aktualnie chyba jedna z najmocniejszych kategorii wagowych.
Rzeczywiście, waga bardzo dobrze obsadzona, a zwłaszcza teraz, gdy doszli Ioka i Nietes. Może nie ma jakiegoś giganta z czołówki P4P, ale jest około 10-12 bokserów z papierami na mistrza świata.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2018, 03:32 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2018 03:35 PM przez szalonyAli.)
Post: #8
RE: Inglewood 08.09.2018
A ruingwisai. Przecież taj to bokser top 10 bez podziału na kategorie, w dodatku niedawny lider zestawienia najlepszych bokser Roman gonzalez, estrada zdanie wieku ekspertów też do niedawna znajdował się 2 rankingach bez podziału na kategorie wagowe. W dodatku jest jeszcze Ancajas z Filipin. Brytol Yafai. Nie interesuje się aż tak bardzo niższymi kategoriami wagowymi ale to jest coś. Pomyśleć, że niedawno walczył tutaj również Inoue.

Oczywiście niższe kategorie wagowe nie cieszą się takim powodzeniem. Chodzisz trzeba przyznać, że mamy tutaj naprawdę ciekawe walki. Po prostu mało bokserów anglojęzycznych, wagowo też po prostu zawodnicy to takie koguciki., nie każdego przyciągają przed telewizory
. Dobrze, że jest ten Suoerfly oraz turniej WSBB. Jr ciężka na tym skorzystała niech korzystają mniejszi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2018, 04:09 PM
Post: #9
RE: Inglewood 08.09.2018
(11-09-2018 03:32 PM)szalonyAli napisał(a):  A ruingwisai. Przecież taj to bokser top 10 bez podziału na kategorie, w dodatku niedawny lider zestawienia najlepszych bokser Roman gonzalez, estrada zdanie wieku ekspertów też do niedawna znajdował się 2 rankingach bez podziału na kategorie wagowe. W dodatku jest jeszcze Ancajas z Filipin. Brytol Yafai. Nie interesuje się aż tak bardzo niższymi kategoriami wagowymi ale to jest coś. Pomyśleć, że niedawno walczył tutaj również Inoue.
Opinii tzw. ekspertów nie brałbym tak bardzo pod uwagę. Romana Gonzaleza przez wiele lat w ogóle nie dostrzegali, by nagle z dnia na dzień wykreować go na lidera P4P. Tyko po to, żeby utrącić z tego miejsca Gołowkina, który im tam nie pasował jako "człowiek ze Wschodu". Fałsz i obłuda. Srisaket Sor Rungvisai (Wisaksil Wangek) to bokser silny fizycznie i psychicznie, rutynowany, solidny, ale za mało błyskotliwy, żeby go widzieć w TOP5 P4P. Może w TOP10 i też wcale nie koniecznie. Ioka, Ancajas, Sultan, Casimero, Estrada, Yafai, Rodriguez Jr, Moloney, Buthelezi, Guevara, Nietes to dla niego równorzędni lub prawie równorzędni rywale. Rozgrywka pomiędzy tą grupą o mistrzowskie pasy powinna dostarczyć dużo emocji.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości