Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tydzień 28.05. - 3.06. 2012
26-05-2012, 04:02 PM
Post: #1
Tydzień 28.05. - 3.06. 2012
Szykuje się bardzo bogaty w wydarzenia bokserskie tydzień. Mnóstwo ciekawych walk ze wspaniałą kalifornijską galą na czele.

Czwartek 31.05.

Ufa, Rosja
waga junior półśrednia o pas EBU
Denis Szafikow (Rosja) - Brunet Zamora (Włochy)
Niezwykle interesujący rewanż za zakończoną remisem walkę z 2010 roku. Starcie dwóch niepokonanych bokserów: bojowego rosyjskiego Tatara o przydomku Dżyngis Chan i technicznie boksującego włoskiego Kubańczyka. Własny ring będzie dodatkowym atutem Szafikowa.
Typ: Szafikow na punkty

Piątek 1.06.

Sakon Nakhon, Tajlandia
waga piórkowa o pas WBC Asian Boxing Council
Chonlatarn Piriyapinyo (Tajlandia) - Richard Olisa (Filipiny)
Niepokonany najlepszy piórkowy Tajlandii będzie miał za rywala solidnego filipińskiego journeymana.
Typ: Chonlatarn na punkty

Londyn, Wielka Brytania
waga średnia o pas Wspólnoty Narodów (Imperium Brytyjskiego)
Billy Joe Saunders (Wielka Brytania) - Bradley Pryce (Wielka Brytania)
Młodziutki, niepokonany, silnie bijący Saunders jest uważany za jeden z większych talentów w Wielkiej Brytanii. Występujący do tej pory w junior średniej Pryce jest bokserem rutynowanym, ale bez większych osiągnięć.
Typ: Saunders przed czasem

Bethlehem, Pennsylvania, USA
waga średnia o pas WBO Inter-Continental
Sechew Powell (USA) - Gabriel Rosado (USA)
W karierze Powella najsłynniejsze były dwa pojedynki z Corneliusem Bundrage'em. Pierwszy w 2005 rozpoczął się obustronnym nokdaunem, a zakończył szybkim zwycięstwem Powella przed czasem. Rewanż w 2011, którego stawką był pas IBF wygrał wyraźnie na punkty Bundrage. Kolejna walka Powella z Cory Spinksem również zakończyła się punktową porażką. W przeciwieństwie do swojego rywala Rosado ma ostatnio bardzo dobra passę, a w ostatniej walce zdeklasował Jesusa Soto Karassa. Mimo wszystko do mnie bardziej przemawia siła ciosów Powella.
Typ: Powell przed czasem

waga półciężka
Darnell Boone (USA) - Siergiej Kowalow (Rosja)
Boone to journeyman, który przegrał wiele walk, ale głównie z rywalami z najwyższej półki. Ma też w dorobku zwycięstwo przez tko nad kanadyjskim królem nokautu Adonisem Stevensonem (jedyna porażka Stevensona w karierze). Kowalow to z kolei niepokonany rosyjski król nokautu, który w swej ostatniej walce znokautował swojego rodaka Romana Simakowa ze skutkiem śmiertelnym. Trudno przewidzieć, czy to tragiczne wydarzenia będzie bardziej paraliżować w kolejnych pojedynkach rywali Kowalowa, czy jego samego. Boone i Kowalow już raz zmierzyli się ze sobą i Rosjanin wygrał niejednogłośnie na punkty.
Typ: Kowalow na punkty

Sobota 2.06.

Tokio, Japonia
waga junior średnia
Daisuke Nakagawa (Japonia) - Akio Shibata (Japonia)
Mocno bijący Nakagawa to po przejściu Ishidy do średniej japoński Nr 1 w tej kategorii. Dysponujący znacznie gorszym bilansem Shibata do niedawna boksował w półśredniej.
Typ: Nakagawa przed czasem

Pasay City, Filipiny
waga junior musza o pas WBO
Donnie Nietes (Filipiny) - Felipe Salguero (Meksyk)
Nietes to wieloletni mistrz WBO w słomkowej, który w ubiegłym roku wywalczył pas tej samej federacji w wyższej wadze po zwycięstwie nad Ramonem Hiralesem. Salguero zawodową karierę rozpoczął od dwóch porażek, po których już nigdy więcej nie przegrał. Chyba jednak jego pasmo zwycięstw skończy się na Filipinach.
Typ: Nietes przed czasem

waga musza o pas WBO International
Milan Melindo (Filipiny) - Jesus Geles (Kolumbia)
Typ: Melindo na punkty

Bydgoszcz, Polska
waga ciężka o pas WBA International
Andrzej Wawrzyk (Polska) - Denis Bachtow (Rosja)
Silny Rosjanin to chyba najtrudniejszy przeciwnik Wawrzyka w jego dotychczasowej karierze. Przewaga techniki i warunków fizycznych (14 cm różnicy wzrostu) przemawia jednak na korzyść Polaka.
Typ: Wawrzyk na punkty

waga ciężka
Artur Szpilka (Polska) - Gonzalo Omar Basile (Argentyna)
Kolejne bezsensowne starcie Szpilki z bumem. Tym razem egzotycznym, wielkim i wytatuowanym.
Typ: Szpilka przed czasem

waga ciężka
Krzysztof Zimnoch (Polska) - Adnan Buharalija (Bośnia i Hercegowina)
Pomimo na pozór nieźle wyglądającego rekordu, Buharalija to ewidentny bum.
Typ: Zimnoch na punkty

waga ciężka
Tomasz Hutkowski (Polska) - Marcel Gottschalk (Niemcy)
W swoim debiucie w wadze ciężkiej Hutkowski za rywala będzie miał niemieckiego buma, który do niedawna także boksował w kategorii cruiser.
Typ: Hutkowski na punkty

Herning, Dania
waga półciężka
Karo Murat (Niemcy) - Miguel Velozo (Kuba)
Przeciwnikiem solidnego, ale mało błyskotliwego Murata będzie 38-letni Kubańczyk zamieszkały w Czechach, który jedynej porażki doznał w pojedynku z Dariuszem Sękiem.
Typ: Murat na punkty

Arandas, Meksyk
waga super musza o pas WBF
Juan Jose Montes (Meksyk) - Victor Zaleta (Meksyk)
Typ: Montes na punkty

Tijuana, Meksyk
waga słomkowa o pas WBO
Moises Fuentes (Meksyk) - Julio Cesar Felix (Meksyk)
Przeciwnik mistrza świata Fuentesa ma bardzo skromny dorobek.
Typ: Fuentes na punkty

Punta del Este, Urugwaj
waga średnia
Michael Oliveira (Brazylia) - Acelino Freitas (Brazylia)
22-letni Oliveira to niepokonany prospekt, który jednak z nikim znaczącym do tej pory nie boksował. 37-letni Freitas natomiast to wieloletni mistrz świata WBO i WBA, tyle że w... kategoriach super piórkowej i lekkiej, który powraca na ring po 5 latach przerwy.
Typ: Freitas na punkty

Las Vegas, Nevada, USA
waga półciężka o pasy WBA World i IBA
Bejbut Szumenow Kazachstan) - Enrique Ornelas (Meksyk)
Kolejna mało ambitna obrona mistrzowskiego tytułu przez Szumenowa. Ornelas to najwyżej solidny przeciętniak, który do niedawno boksował w średniej i super średniej. W tej drugiej kategorii wysoko przegrał pojedynek o pas WBO z Robertem Stieglitzem. W półciężkiej stoczył do tej pory 3 walki.
Typ: Szumenow na punkty

Carson, California, USA
waga cruiser o pas IBO
Antonio Tarver (USA) - Lateef Kayode (Nigeria)
Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że rywalem Tarvera w głównej walce tej fantastycznie obsadzonej gali będzie Krzysztof Włodarczyk. Stało się jednak inaczej. Antonio Tarver to ikona amerykańskiego boksu, która w wieku ponad 43 lat nadal nie zamierza ustąpić pola młodszym. W utrzymaniu formy pomaga mu na pewno fakt, że nigdy nie był znokautowany, jak też bardzo oszczędne i racjonalne szafowanie siłami (od kilku lat jedna walka rocznie). Tarver jest bokserem kompletnym i walczącym w sposób bardzo elegancki. Jego rywal Lateef Kayode to niepokonany afrykański siłacz, który poprzewracał 14 z 18 dotychczasowych przeciwników. Kluczowe znaczenie dla wyniku walki będzie miała niewątpliwie kondycja Tarvera. Na ogół nie jestem sympatykiem starych mistrzów, ale w tym przypadku stawiam na zwycięstwo rutyny.
Typ: Tarver na punkty

waga junior średnia o pas WBA World
Austin Trout (USA) - Delvin Rodriguez (Dominikana)
Trout to jeden z najwybitniejszych wirtuozów techniki współczesnego boksu, ale nie posiadający argumentu w postaci mocnego uderzenia. Pogromca Wolaka, Delvin Rodriguez to bardzo waleczny bokser bez słabych punktów, który w swej dotychczasowej karierze kilkakrotnie został skrzywdzony przez sędziów. Pojedynek zapowiada się rewelacyjnie i dla mnie jest kandydatem do walki roku.
Typ: Trout na punkty

waga kogucia o pas IBF
Leo Santa Cruz (Meksyk) - Vusi Malinga (RPA)
23-letni niepokonany Meksykanin jest chyba faworytem w konfrontacji o wakujący pas IBF z bardziej rutynowanym, ale od przeszło1,5 roku nieaktywnym bokserem afrykańskim.
Typ: Santa Cruz na punkty

waga średnia
Ronald Wright (USA) - Peter Quillin (USA)
40-letni Winky Wright ma za sobą wspaniałą karierę i 3 lata przerwy. Pochodzący z Kuby i niepokonany w 26 pojedynkach Quillin nie jest co prawda artystą ringu, ale dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi i bardzo mocnym ciosem.
Typ: Quillin na punkty

waga super średnia
Sakio Bika (Australia) - Dyah Davis (USA)
Kolejna walka siły z techniką. Pochodzący z Kamerunu Bika jest bokserem bardzo silnym fizycznie, którego czasami za bardzo ponosi temperament. Dyah Davis to zawodnik szerokiej czołówki swojej kategorii, którego głównymi zaletami są technika i szybkość.
Typ: Bika przed czasem

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2012, 07:38 AM
Post: #2
RE: Tydzień 28.05. - 3.06. 2012
Są zmiany na gali w Bydgoszczy. Hutkowski zmierzy się z Buharaliją, natomiast przeciwnikiem Zimnocha będzie Ben Nsafoah, Niemiec pochodzący z Ghany. Nsafoah to bokser trochę powyżej poziomu buma, ale do tej pory walczył w półciężkiej i cruiser, a nigdy w ciężkiej. Typy się nie zmieniają. Zarówno Hutkowski, jak i Zimnoch wygrają na punkty.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-05-2012, 07:02 PM
Post: #3
RE: Tydzień 28.05. - 3.06. 2012
Szafikow pokonał Zamorę na punkty. Walka była dość nudna, chociaż technicznie na dobrym poziomie. Szafikow był szybszy i dlatego wygrał.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-06-2012, 06:31 AM
Post: #4
RE: Tydzień 28.05. - 3.06. 2012
Rosado wygrał z Powellem przez tko w 9 rundzie. Do 6 rundy walka była wyrównana i przypominała bokserskie szachy. Dużo przymiarek i mało ciosów. Potem Rosado zaczął odważniej atakować i stopniowo uzyskał przewagę. Spychał Powella do lin i zasypywał seriami ciosów. Już pod koniec 8 rundy Powell został mocno trafiony, a w 9 nastąpił koniec. Rosado po rozbiciu Karassa i Powella zaczyna się liczyć w czołówce junior średniej. Powell natomiast po trzeciej porażce z rzędu jest już chyba skończony.

Kowalow rozbił Boone'a już w połowie 2 rundy.

Saunders wysoko na punkty pokonał Pryce'a.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-06-2012, 07:18 PM
Post: #5
RE: Tydzień 28.05. - 3.06. 2012
Nietes wygrał z Salguero na punkty, Melindo już w 1 rundzie znokautował Gelesa, a Murat wygrał w 7 rundzie przez tko, ale nie z Velozo, tylko z Sandro Siproszwilim, który go zastąpił.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-06-2012, 10:47 PM
Post: #6
RE: Tydzień 28.05. - 3.06. 2012
całkiem ciekawy rozkład jazdy
zgadzam sie z typami
mysle ze w walce Freitasa moze byc ko, bo głownie z tego typu sytuacji go kojarze (w 2 strony zresztą)
Trout powinien wygrać wysoko
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-06-2012, 03:48 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-06-2012 04:06 AM przez Maynard.)
Post: #7
RE: Tydzień 28.05. - 3.06. 2012
Wspaniały występ Leo Santa Cruza, nawet jeżeli weźmiemy poprawkę na klasę przeciwnika. Meksykanin podobno wyprowadził w całej walce ok. 1350 ciosów, z których ok. 1/3 doszło do celu.
Santa Cruz ma dobrą defensywę, jest niezły zarówno w walce na dystans, jak i w zwarciach i ma bardzo niebezpieczny "body shot". W opustoszałej nieco koguciej rośnie nam nowa gwiazda (mam nadzieję). Afrykanin poza wytrzymałością nic nie pokazał, nie dałem mu ani jednej rundy.

Trout na razie sprawia, że Rodriguez nie istnieje w walce, chociaż sam za wiele nie zademonstrował. Taki ma jednak styl. Rundy wygrywa. Jedyną szansą Dominikańczyka jest chyba nokaut...

EDIT:
117-111 Trout na mojej karcie.

Cóż, nie spodziewałem się, że Rodriguez zawalczy tak mało ambitnie - nie sprawdziła się taktyka "boxera" dla niego, w tym elemencie Trout o wiele lepszy. Boxer vs. boxer - czyli niestety nudy. Spodziewałem się czegoś nieco innego.

Weteranów nie chce mi się oglądać, idę spać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-06-2012, 07:17 AM
Post: #8
RE: Tydzień 28.05. - 3.06. 2012
Montes - Zaleta remis, Fuentes znokautował Felixa juz w 1 rundzie, Freitas zdeklasował Oliveirę i znokautował go w ostatniej rundzie, Szumenow pokonał Ornelasa 120-108 u wszystkich sędziów. Bika pokonał przez tko Davisa (duży sukces). O walce Santa Cruza powyżej napisał Maynard. Aha, jeszcze Shibata niespodziewanie wygrał na punkty z Nakagawą.

A teraz o walkach, które widziałem. Bardzo rozczarował mnie pojedynek Trout - Rodriguez. Nie wiem dlaczego Rodriguez dał się wypunktować wysoko na dystans, nie próbując nawet podjąć próby przedostania się do półdystansu. Brak ambicji, czy co?

Walka Quillin - Wright była przeraźliwie nudna. Wright powinien sobie dać już spokój z boksem. Z Quillina tez nic wielkiego nie wyrośnie, bo poza tym, że ma mocny cios, to jest przeciętniakiem.

Walka Tarver - Kayode była dość ciekawa. Zwłaszcza pod kątem rozłożenia sił przez Tarvera, który chyba obawiał się o swoją kondycję. Odpuścił kilka początkowych rund, dał się wystrzelać Kayodemu, a potem zaczął skutecznie odrabiać straty, z tym że w ostatnich dwóch rundach i tak sił mu zabrakło. Remis jak najbardziej sprawiedliwy.

Walk z Bydgoszczy nie komentuję , bo nie ma czego. Może tylko należy podkreślić bardzo dobrą technikę i szybkość Wawrzyka z jednej strony, a katastrofalną watę w pięściach z drugiej. Miał trochę szczęścia, ale wygrał zasłużenie. Szpilka denny.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości