Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TKO
22-05-2017, 08:11 PM
Post: #11
RE: TKO
Ucz się analizy.

Przyda Ci się w życiu na przyszłośc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-05-2017, 10:29 PM
Post: #12
RE: TKO
RSC
Masz trochę racji w tym co napisałeś o wyborze miast gospodarzy na EURO 2012. Ale tylko trochę. Odświeże Ci pamięć.

Polska jako współgospodarz i wówczas jako jeszcze kandydat zgłosiła 6 miast, z których docelowo miało zostać wybranych 4. Równiez 4 należały się Ukrainie. Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Kraków i Chorzów - to były polskie kandydatury. Ostatecznie odpadł Kraków i Chorzów. Oczywiście ze była to decyzja przede wszystkim polityczna, ale jeśli uważasz ze "to jeden z największych skandali w dziejach polskiej piłki nożnej" to może więcej nie poruszaj tej tematyki bo wychodzi na to ze masz mgliste pojęcie o skandalach w polskiej piłce.

EURO to coś więcej niż impreza sportowa rangi mistrzowskiej w jakiejkolwiek innej dyscyplinie sportu. Dlatego zawsze wybierane są w danym kraju największe i najbardziej rozwinięte miasta, niekoniecznie te z największymi tradycjami piłkarskimi. Gdańsk i całe trójmiasto to świetne miejsce na ME, Wrocław również. Bardziej poszkodowany mógł czuć się Kraków od Chorzowa ale na końcu nie wyszli na tym najgorzej bo aż 3 reprezentacje miały tam swoją bazę i zjechało się mnóstwo kibiców i turystów. Natomiast za Chorzowem poza tradycją nie przemawiała ani infrastruktura piłkarska ani drogowa ani hotelowa, żebyś dobrze mnie zrozumiał: nie twierdze ze Chorzów i cała aglomeracja śląska nie dałaby rady tylko wybrano inne ośrodki, a ze o tym decydowały tez względy poza merytoryczne - pełna zgoda.

Gdybyśmy sami organizowali EURO to mając do dyspozycji 8 ośrodków na pewno nie pominięto by Chorzowa. A zobacz, w 2006 roku Niemcy organizowali MŚ, mieli aż 12 ośrodków i tez były miasta, które można określić jak to nazwałeś "piłkarską prowincją" np. Norymberga, Lipsk czy Kaiserslautern. A zabrakło Bremy, Drezna czy Dusseldorfu. Tak to jest ze zawsze ktoś będzie poszkodowany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-05-2017, 11:06 PM
Post: #13
RE: TKO
I piszesz to w momencie kiedy w ekstraklasie pierwszy raz od wielu, wielu, wielu lat nie będzie derbów Śląska Wink sam jestem z tego regionu ale za zasługi to w żadnej dziedzinie życia nie można czerpać AKTUALNYCH korzyści
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-05-2017, 05:36 AM
Post: #14
RE: TKO
@Chapson

Za jakie zasługi?
Sprawdź ile w tym czasie drużyn z tego regionu grało w najwyższej lidze rozgrywkowej.

[A Martina post przeczytam i odpiszę po pracy bo już jestem spóźniony]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-05-2017, 08:02 AM
Post: #15
RE: TKO
Cytat:Dlatego zawsze wybierane są w danym kraju największe i najbardziej rozwinięte miasta, niekoniecznie te z największymi tradycjami piłkarskimi. Gdańsk i całe trójmiasto to świetne miejsce na ME, Wrocław również.

No właśnie biorąc pod uwagę rozwój, to Warszawa z Górnym Śląskiem są przed resztą stawki.
Nie można porównywać Chorzowa do Trójmiasta, bo Stadion Śląski znajduje się rzut kamieniem od granicy z Katowicami, a Chorzów jest gospodarzem tylko geograficznie.
I najważniejsza sprawa: Stadion Śląski jako jedyny fizycznie stał w momencie ogłoszenia nas gospodarzem Euro. Podjęto decyzję, że zbudowane zostaną wlaściwie od zera cztery stadiony gdzie indziej.

Gdyby podejmowano decyzję bardziej obiektywną to Kraków lub Śląsk zostałyby wymienione za Wrocław lub Poznań, z resztą można też spojrzeć na mapę kraju.

Ale podjęto decyzję inną, mistrzostwa okazały się sukcesem, stadiony są w miarę rentowne (nie ma powtórki z problemów Portugalii czy aren olimpijskich z Grecji) a w Polsce były dużo gorsze afery piłkarskie - nawet bym nie użył słowa afera. Nie wybrano najlepszych opcji podczas projektu, ale sam projekt okazał się sukcesem więc nikt na to narzekać nie powinien.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-05-2017, 07:29 PM
Post: #16
RE: TKO
(22-05-2017 10:29 PM)Martin napisał(a):  Natomiast za Chorzowem poza tradycją nie przemawiała ani infrastruktura piłkarska ani drogowa ani hotelowa,

A jaka infrastruktura piłkarska była w Gdańsku i Wrocławiu.?

Stadion Olimpijski?

Dlaczego Ty piszesz o Chorzowie?

Chorzów to była tylko nazwa.

Chodzi przecież o cały region Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego.

A cały ten region przewyższał infrastrukturą wszystkich pozostałych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-05-2017, 10:28 PM
Post: #17
RE: TKO
(23-05-2017 07:29 PM)RSC-2 napisał(a):  A jaka infrastruktura piłkarska była w Gdańsku i Wrocławiu.?

Stadiony w Gdańsku i Wrocławiu wybudowano w latach 2009-2011. A przebudowa Stadionu Śląskiego w Chorzowie trwa bodajże do dzisiaj mimo iż jesteśmy już rok po EURO tyle że 2016...

(23-05-2017 07:29 PM)RSC-2 napisał(a):  Dlaczego Ty piszesz o Chorzowie?

Chorzów to była tylko nazwa.

Chodzi przecież o cały region Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego.

Mecze EURO odbywałyby się w Chorzowie a nie na całym Górnym Śląsku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-05-2017, 10:34 PM
Post: #18
RE: TKO
Martin, zaczynasz naginać fakty.
W momencie ogłoszenia Euro w Polsce Stadion Śląski stał praktycznie w takim stanie jak obecnie (niewiele się zmieniło od tego czasu*). Był w trakcie generalnej przebudowy, ale stał i był do zrobienia zarówno stosunkowo niskim kosztem jak i nakładem środków (oraz czasu). Pozostałe stadiony w tamtej chwili były na papierze (albo nawet nie).

To że Stadion Śląski obecnie jest w takiej sytuacji to też pokłosie Euro - Polska doczekała się czterech dużych, nowoczesnych stadionów - nie ma ciśnienia, żeby za wszelkę cenę kończyć ten obiekt, nikomu się nie spieszy dokładać pieniędzy szczególnie, że w dobie Warszawy i wspieranej przez Bońka Bydgoszczy, szanse na mecze na Stadionie Śląskim, które by usprawiedliwiały taką budowę są małe (raz na dwa lata to maximum).
Do tego obecnie nie ma w okolicy klubu, który zrobiłby podobnie jak Lech czy WKS czyli wynajął stadion i łożył na jego utrzymanie, gdyż większość klubów w okolicy ma stadiony wystarczające na potrzeby (a przede wszystkim tańsze w utrzymaniu).


Co do drugiego motywu, to nie wiem czy kiedyś byleś na Górnym Śląsku, ale granice między miastami aglomeracji właściwie nie istnieją. To nie jest tak, że wyjeżdżasz z Chorzowa, pokonujesz kilka kilometrów i nagle jesteś w Katowicach. To wszystko jest ze sobą bardzo zespolone, a organizacja imprezy w Chorzowie to organizacja (knajpy, noclegi, restauracje, komunikacja miejska) także w Katowicach, Zabrzu, Rudzie Śląśkiej czy w Gliwicach (a pewnie i w zagłębiu dąbrowskim, Mysłowicach czy Jaworznie).

Dlatego nie ma co zestawiać Chorzowa z Poznaniem. Analogicznie, napisałeś o ośrodku jakim jest Trójmiasto - Trójmiasto, a nie Gdańsk sam w sobie. To jest najlepsze porównanie.
Pisanie o samym Chorzowie jest mylące, chyba że wszyscy mają świadomość, że to Chorzów przekraczający rozmiarami Warszawę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-05-2017, 10:52 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-05-2017 10:52 PM przez RSC-2.)
Post: #19
RE: TKO
Nie chodzi mi koniecznie o organizację euro na Stadionie Śląskim.
Ten stadion w obecnym kształcie raczej nie nadaje się na mecze piłkarskie.

Ale skoro można było wybudowac 3 nowe stadiony to jeden z nich mógł byc wybudowany na Górnym Śląsku.

A tak naprawdę to pominięcie Stadionu Śląskiego na Euro to tak jakby w Brazylii pominąc Maracanę , albo w Anglii Wembley.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-05-2017, 11:04 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-05-2017 11:13 PM przez Martin.)
Post: #20
RE: TKO
Gogolius
Nic nie naginam tylko stwierdzam fakty.
Na Górnym Śląsku bywałem wielokrotnie i wiem jaka panuje tam specyfika całej aglomeracji. Pisząc Chorzów nie miałem na myśli oczywiście samego Chorzowa i jego granic administracyjnych tylko większą część regionu.

Poza tym Górny Śląsk to również Rybnik, Bielsko-Biała, Zawiercie, Tychy, Jastrzębie-Zdrój, Wodzisław Śląski itd gdzie jednak te "pare" kilometrów trzeba się przejechać by dostać się do Katowic czy Chorzowa.

RSC
Doskonale wiesz ze gdyby jednym z ośrodków został Chorzów (Górny Śląsk) to by nie budowano od zera nowego stadionu tylko by inwestowano w Stadion Śląski.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości