Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ranking - lightweight
07-02-2017, 01:26 PM
Post: #1
Ranking - lightweight
Otwieram temat rankingów dla kategorii lekkiej, rozpoczynając od swojego zbudowanego na standardowych zasadach.
Biorę pod uwagę bokserów walczących co najmniej raz w ciągu ostatniego roku, oceniam ich występy od stycznia 2015 od chwili obecnej.
Za pokonanie światowej klasy zawodnika - 5 pkt, za dobrego rywala - 4 pkt, za journeymana/prospekta/solidnego boksera - 3 pkt. Za resztę - 0. Remisy traktowane jak zwycięstwa, w skrajnym przypadku nie zgadzam się z oficjalnym werdyktem.

1. Verdejo 15 pkt [Lopez (0), Najera (3), Dos Santos (3), Silva (3), Rodriguez (0), Martinez (3), Flores (3)]
2. Shafikov 14 pkt [Mukhlis (3), Barthelemy (4), Herring (3), Commey (4)]
3. Flanagan 13 pkt [Ormond (3), Zepeda (3), Magdaleno (4), Mathews (0), Fana (0), Cruz (3)]
4. Barthelemy 12 pkt [Perez (0), DeMarco (3), Shafikov (5), Bey (4)]
5. Linares 10 pkt [Mitchell (3), Cano (3), Crolla (4)]
5. Easter Jr. 10 pkt [Rodriguez (0), Mendoza (3), Akaba (0), Solis (0), Mendez (3), Commey (4)]
7. Crolla 9 pkt [Perez (3), Perez (3), Barroso (3), Linares (porażka)]
8. Mikey Garcia 8 pkt [Rojas (3), Zlaticanin (4)]

Alb o za wysoko punktuje ten szrot (daje trójki zamiast zer), albo lekka to super kategoria gdzie jest spora czołówka walcząca między sobą.
Znalazłem dość sporo niezłych nazwisk - na pewno bokserzy z tej kategorii wyróżniają się sporą częstotliwościa walk - niestety dla mnie wielu z nich jest mało lub wcale znanych dlatego jesli ktoś ma jakies info/opinie o błędach - śmiało.
Tak samo jeśli kogoś pominąłem (nie ma Campbella, ale on uzbierałby ze 4 pkt)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2017, 05:02 PM
Post: #2
RE: Ranking - lightweight
Wiem, że każdy ranking jest subiektywny i uznaniowy, ale w tym przypadku ocena rywali Verdejo to już przegięcie. Silva i Martinez to "trójki" problematyczne, ale Flores na tę trójkę na pewno nie zasługuje, a Dos Santos i Najera to zwyczajne bumy. Z 15 punktów zostaje wtedy 6 i taka punktacja odzwierciedla właściwą pozycję Verdejo na dzień dzisiejszy, czyli na końcu wziętej pod uwagę stawki.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2017, 05:45 PM
Post: #3
RE: Ranking - lightweight
"- niestety dla mnie wielu z nich jest mało lub wcale znanych dlatego jesli ktoś ma jakies info/opinie o błędach - śmiało."

Właśnie o to chodzi,im niżej tym moja wiedza mniejsza więc takie uwagi są dla mnie mega ważne, dzięki!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2017, 06:04 PM
Post: #4
RE: Ranking - lightweight
Zasady:
Zwycięstwa:
Bum, przeciętniak, Zimnoch- O pkt
Journeyman -1 pkt
Średniak/Szeroka czołówka -3 pkt
Czołówka- 4 pkt
Wygrana w unifikacji/zdobycie prestiżowego pasa (WBC,WBO,IBF,WBA Super( World jeżeli w danej kategorii nie ma mistrza w weresji super) ) 5pkt

Remis:
Punktowany jak w przypadku zwycięstwa ( dla obydwu zawodników )


Porażki:
Bliskie UD/MD/SD : -2 pkt
UD : -3 pkt
KO: -6pkt



Lightweight 2015-2017 TOP 10

1.Rances Barthelemy: Perez 0 pkt + DeMarco 3 pkt + Shafikov 5pkt + Bey 4 pkt = 12 pkt
2.Jorge Linares : Mitchell 3pkt + Cano 3 pkt + Crolla 5 pkt = 11 pkt
3.Robert Easter Jr : Rodriguez 0 pkt + Mendoza 0 pkt + Akaba 1 pkt + Solis 1 pkt + Mendez 3 pkt + Commey 5 pkt = 10 pkt
4.Terry Flanagan : Ormond 3 pkt + Zapeda 3 pkt + Mathews 1 pkt + Fana 1 pkt + Cruz 1 pkt = 9 pkt
5.Anthony Crolla : Perez 3 pkt + Perez 5 pkt ( zdobycie pasa)+ Barosso 3 pkt + Linares (-2 pkt) = 9 pkt
6.Mikey Garcia : Rojas 3 pkt + Zlaticanin 5 pkt = 8 pkt.
7.Denis Shafikov : Mukhilis 1pkt + Barthelemy(-3 pkt)+ Herring 3pkt + Commey 4pkt = 5pkt
8.Felix Verdejo : Lopez 1 pkt + Najera 0pkt + Dos Santos 0 pkt + Silva 1 pkt + Rodriguez 1pkt + Martinez 1pkt + Flores 1 pkt = 5 pkt
9.Raymundo Beltran: Ayo NC 0 pkt + Najera 0 pkt Mendoza 1 pkt + Menard 3 pkt = 4 pkt
10.Petrov : Diaz 1 pkt + Quintero 1 pkt + Perez 1 pkt = 3 pkt

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2017, 09:59 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2017 01:45 PM przez Gogolius.)
Post: #5
RE: Ranking - lightweight
Ranking po sugestiach Hugo Big Grin


1. Flanagan 13 pkt [Ormond (3), Zepeda (3), Magdaleno (4), Mathews (0), Fana (0), Cruz (3)]
2. Barthelemy 12 pkt [Perez (0), DeMarco (3), Shafikov (5), Bey (4)]
3. Shafikov 10 pkt [Mukhlis (3), Barthelemy (porażka), Herring (3), Commey (4)]
3. Linares 10 pkt [Mitchell (3), Cano (3), Crolla (4)]
3. Easter Jr. 10 pkt [Rodriguez (0), Mendoza (3), Akaba (0), Solis (0), Mendez (3), Commey (4)]
6. Crolla 9 pkt [Perez (3), Perez (3), Barroso (3), Linares (porażka)]
7. Mikey Garcia 8 pkt [Rojas (3), Zlaticanin (4)]
8. Verdejo 6 pkt [Lopez (0), Najera (0), Dos Santos (0), Silva (3), Rodriguez (0), Martinez (3), Flores (0)]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2017, 01:04 PM
Post: #6
RE: Ranking - lightweight
Gogo , Shafikov przegrał z Barthelemy więc chyba masz błąd Tongue.

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2017, 01:44 PM
Post: #7
RE: Ranking - lightweight
Tak, mam. Obu dałem wygraną. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2017, 04:41 PM
Post: #8
RE: Ranking - lightweight
Wygrana nad Mickey'a nad Rojasem była w limicie super lekkiej, wiec nie powinna się liczyć tak jak wygrana Ramireza nad Vlasovem

http://www.eyeonthering.com/users/lukaszrpb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości