Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsi bokserzy Kanady
14-04-2016, 08:28 AM
Post: #1
Najlepsi bokserzy Kanady
Kanada „od zawsze” liczy się w zawodowym boksie. Największe sukcesy Kanadyjczycy odnosili w dwudziestoleciu międzywojennym, ale i później zawsze posiadali kilku dobrej klasy bokserów. Obecnie duża część kanadyjskiej czołówki to imigranci z Haiti. Pomimo bliskości USA większość Kanadyjczyków woli boksować we własnym kraju, gdzie organizowane są bardzo ciekawe gale boksu.

Marc Pagcaliwangan (super kogucia)
Ten młody bokser filipińskiego pochodzenia od 3,5 roku jest zawodowcem. Ma w bilansie same wygrane, z tego większość przed czasem. Dysponuje mocnym ciosem.

Logan McGuinness (super piórkowa)
Mc Guinness jest niepokonany na zawodowym ringu. Nie ma w bilansie głośnych nazwisk, lecz wielu średniaków. Boksował głównie w Kanadzie, ale ostatnie dwie walki stoczył w USA.

Dierry Jean (lekka)
Jean to rutynowany pięściarz rodem z Haiti. Na kanadyjskim ringu bez trudu rozprawiał się z licznymi rywalami, ale dwa title shoty w USA zakończyły się niepowodzeniami. W 2014 uległ na punkty Lamontowi Petersonowi w pojedynku o pas IBF, a w 2015 został zdemolowany przez Terence'a Crawforda w starciu o tytuł WBO.

Ghislain Maduma (super lekka)
Atletycznie zbudowany Maduma pochodzi z Konga, które reprezentował na amatorskich mistrzostwach świata w 2007. On również jest niepokonany w Kanadzie, ale poza jej granicami poniósł 2 porażki. W 2014 przez tko w 11 rundzie (prowadząc na punkty u wszystkich sędziów) w Londynie z Kevinem Mitchellem i w 2015 na punkty z Maurice'em Hookerem w Nowym Jorku.

Kevin Bizier (półśrednia)
Bizier ma za sobą długą i dość udaną karierę amatorską. Jego największą zaleta jest silny cios. Jako zawodowiec przegrał dwukrotnie z Ionutem Danem Ionem. W 2015 niespodziewanie pokonał przed czasem Fredricka Lawsona w eliminatorze IBF, w efekcie czego dostał title shota do walki o tytuł z Kellem Brookiem. Pojedynek zakończył się szybką porażką Biziera.

Mikael Zewski (półśrednia)
Zewski to obdarzony mocnym ciosem bokser polskiego pochodzenia. Miał pewne sukcesy na ringach amatorskich, a jako zawodowiec zadebiutował w 2010. Boksuje głównie w USA. Ma w bilansie same zwycięstwa (spory procent przed czasem) za wyjątkiem przegranej z Konstantinem Ponomariowem.

Yves Ulysse Jr (półśrednia)
Ulysse ma haitańskie korzenie i uchodzi za wielki talent. Na razie boksuje w Kanadzie i wygrywa w większości przed czasem.

Brandon Cook (super półśrednia)
Cook w ciągu pięciu lat uprawiania boksu zawodowego dorobił się rekordu 16(10)-0. Na razie nie wyszedł jednak poza etap obijania słabeuszy.

Steven Butler (super półśrednia)
Butler to 20-letni młodzieniaszek o atomowym ciosie i miernej technice. Zmiata z ringu bumów, ale z solidnym Jaime Herrerą zaledwie szczęśliwie zremisował.

David Lemieux (średnia)
Lemieux jest pochodzenia ormiańskiego i jako 19-latek zadebiutował na zawodowym ringu. Dysponuje piorunującym uderzeniem i dobrą motoryką. Z 20 pierwszych walk aż 18 rozstrzygnął przed upływem 2 rund. W 2011 zapłacił frycowe za brak doświadczenia, przgrywając przez tko z Marco Antonio Rubio, a potem na punkty z Joachimem Alcine'em. Jednak potem zanotował 9 kolejnych zwycięstw, w tym 7 przed czasem i zdobył pas IBF. Poległ dopiero w starciu z genialnym Giennadijem Gołowkinem.

Schiller Hyppolite (super średnia)
Hyppolite pochodzi z Haiti. Nie jest w ringu szczególnie efektowny, ale za to skuteczny. Poza jedna przypadkową przegraną na początku kariery ma w bilansie same zwycięstwa. Boksował dotąd wyłącznie w Kanadzie.

Erik Bazinyan (super średnia)
Bazinyan to silny fizycznie 20-latek z korzeniami w Armenii. Boksuje w Kanadzie i na razie wszystko wygrywa.

Adonis Stevenson (półciężka)
Jedyny aktualny kanadyjski mistrz świata (WBC) bardzo późno trafił do boksu, ponieważ w młodości był alfonsem i siedział w więzieniu za stręczycielstwo i pobicia. Po zaledwie 3-letnim okresie uprawiania boksu amatorskiego w 2006 jako 29-latek trafił na ring zawodowy. Zmiatał z ringu kolejnych rywali, ale z racji wieku i porażki przed czasem z Darnellem Boone'em długo uważany był za boksera mało perspektywicznego. Dopiero w 2013 zdobył pas mistrzowski, nokautując w 1 rundzie Chada Dawsona i obronił go w 6 kolejnych walkach.

Jean Pascal (półciężka)
Pascal, podobnie jak Stevenson, pochodzi z Haiti, ale do boksu trafił już jako 13-latek. Jako amator osiągnął umiarkowane sukcesy, m.in. reprezentował Kanadę na mistrzostwach świata i olimpiadzie w Atenach 2004. Bardziej powiodło mu się jako zawodowcowi. Próbując zdobyć pas WBC w super średniej, przegrał z Carlem Frochem w 2008, ale rok później zdobył ten tytuł w półciężkiej. Stracił go w 2011 na rzecz Bernarda Hopkinsa, a dwa kolejne title shoty zakończyły się porażkami Pascala przed czasem z Siergiejem Kowalowem.

Denton Daley (cruiser)
Wysoki atletyczny Daley późno zaczął uprawiać boks, ale szybko zyskiwał uznanie i piął się w rankingach. W 2014 poniósł jedyna dotychczas porażkę z z Yourim Kayembre Kalengą przez tko w ostatniej 12 rundzie.

Dillon Carman (ciężka)
Carman to osiłek o dobrych warunkach fizycznych, który jako zawodowiec zadebiutował w wieku 25 lat. Co prawda, poniósł 2 porażki, ale zyskał sobie miano najlepszego ciężkiego Kanady po dramatycznych zwycięskich bojach z Sylverą Louisem I Erikiem Martelem Bahoelim.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-04-2016, 10:22 AM
Post: #2
RE: Najlepsi bokserzy Kanady
Zabrakło:

Art Binkowski (ciężka)
Urodzony w Polsce, jednak w wieku 13 lat wyemigrował z rodzicami do Kanady. Posiada bogatą karierę amatorską. Reprezentował Kanadę na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney (2000), gdzie dotarł do ćwierćfinału. W 2005. roku, 4 lata po debiucie na zawodowych ringach, pokonał Demetrice'a King'a - późniejszego poskromiciela Stiverne'a. W 2007. roku załamał karierę nieźle zapowiadającego się Raphael'a Butler'a efektownym KO w ostatniej rundzie. W ostatnich 2 latach uległ jedynie niepokonanym: (wówczas jeszcze) Krzysztofowi Zimnochowi i Michałowi Cieślakowi. Mimo iż uznawany już za boksera schyłkowego, to wciąż jest groźny i stanowi spore zagrożenie dla młodych prospektów.

Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-04-2016, 01:40 PM
Post: #3
RE: Najlepsi bokserzy Kanady
@BOKS

Należało jeszcze dodać, że świetnie zapowiadająca się zawodowa kariera Bińkowskiego uległa nagłemu załamaniu w 2007 w walce z Mike'iem Mollo, który w 2 rundzie położył go zaskakującym zamachowym cepem.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-04-2016, 09:39 PM
Post: #4
RE: Najlepsi bokserzy Kanady
@Hugo

No wiesz, możliwe, że za parę lat tak samo podsumujemy karierę "Zimnego". Confused
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości