Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mistrzowie olimpijscy z Londynu 2012
19-11-2015, 03:20 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-11-2015 03:48 PM przez Gogolius.)
Post: #1
Mistrzowie olimpijscy z Londynu 2012
Mimo, że skupię się na bokserach, którzy osiągnęli sukcesy na ringach amatorskich, to temat umieszczę w dziale zawodowców, bo de facto osiągi na zawodowstwie mnie interesują. Pomyślałem, że założę wspólny temat dla wszystkich złotych medalistów IO Londyn 2012 i spróbuję przeanalizować zależność między wielkim sukcesem olimpijskim, a ringami zawodowym.

Zou Shiming - mistrz IO także z Pekinu 2008. Prowadzony dość odważnie przez Boba Aruma miał być koniem pociągowym Top Rank na rynku azjatyckim. Niestety nie udało się, Zou nie poradził sobie z niewygodnym Ruenrongiem i zaliczył pierwszą porażkę. Nie wróżę mu wielkiej kariery choćby ze względu na wiek - w niskich wagach wygląda to gorzej i bokserzy szybciej się wypalają.

Robeisy Ramirez - mistrz muszej, Kubańczyk, rocznik 1993. I w sumie niewiele o nim więcej można rzec. Angielska wiki uboga, polska tak samo, na boxrecu nie ma profilu więc chyba nie przeszedł na zawodostwo. W teorii wygląda jak kolejny genialny kubańczyk, a wiek wskazuje że mógłby już ruszyć na ringi zawodowe, choć możliwe że będzie kolejnym Feliksem Savonem i na zawodostwo nigdy nie przejdzie.

Luke Campbell - kogucie złoto, Brytyjczyk który na zawodowstwie stoczył dwanaście walk, wszystkie wygrał w tym dziesięć przed czasem.
Campbell dość łatwo wygrywa swoje walki, ale póki co mierzył się z trzecią i drugą ligą.

Wasyl Łomaczenko - nie ma co się rozpisywać, mistrz świata w trzeciej walce, porażka w drugim występie na zawodowym ringu z Salido, jeden z najlepszych piórkowych na świecie.

Roniel Iglesias - junior półśrednia, Kubańczyk. Podobnie jak Ramirez nie ma swojego zawodowego profilu na boxrecu, a wikipedie nie podają informacji na temat ew. zawodowych walk. Niemniej jest jakiś filmik z jego debiutu (jeżeli to on debiutował) więc możliwe że sprawa jest bardzo świeża.

Seryk Sapijew - półśrednia, Kazach. Następny anonim. Spora kariera amatorska, mistrz świata itd. itp. ale na zawodostwie chyba go nie widziano. Na amatorce przegrał z Szeremetą - to tak w ramach ciekawostki.

Ryōta Murata - kategoria średnia, Japończyk. Murata nie miał jakichś mega sukcesów na amatorstwie, ale złoto IO i srebro MŚ to jednak cenne skalpy. Na zawodostwie ma bilans 8 (5 KO) - 0, zdążył już stoczyć jedną walkę w Las Vegas. Co ciekawe, boksuje w dziwnych limitach wnosząc 0,5-1,5 funta ponad limit kategorii średniej. Sam fakt, że Japonia ma przedstawiciela w średniej zasługuje na odnotowanie, bo to kraj z którego zazwyczaj bokserzy walczą w niższych kategoriach.

Jegor Miechoncew - półciężki Rosjanin z rocznika 1984 a więc stosunkowo wiekowy jak na olimpijczyka. Zadebiutował w 2013 roku, wygrał wszystkie dziesięć walk w tym siedem przed czasem. Stosunkowo sporo walk stoczył w Ameryce. Nie wiem tylko czy nie jest za stary na jakieś większe sukcesy.

Ołeksander Usyk - ciężki Ukrainiec, którego kariera rozwija się ładnie choć wolno (spore przerwy między walkami jak na boksera, który dopiero zaczyna przygodę z zawodowymi ringami).
Usyk stoczył osiem walk na zawodowych ringach wygrywając wszystkie przed czasem. Jest obowiązkowym pretendetem do pasa WBO kategorii cruiser, który jest w posiadaniu Głowackiego. Mam dziwne wrażenie, że wkrótce zostanie zweryfikowany tak jak Kudriaszow Wink

Anthony Joshua - super ciężki Brytyjczyk, bardzo znany i przez wielu lubiany. Namaszczany powoli na dominatora HW, prowadzony dość szybko i sprawnie. Zaliczył test w postaci znokautowania niezatapialnego Kingpina, a teraz zmierzy się z Whitem, z którym przegrał na amatorstwie. Wróży się mu wielkie sukcesy.


Dwie rzeczy rzuciły mi się w oczy, analizując tych mistrzów. Pierwsza, której się nie spodziewałem, to spory rozrzut wiekowy między nimi. Są tutaj młodziaki mające po 20parę lat i 30latkowie.
Druga rzecz, już do przewidzenia, to rozwój ew. karier zawodowych. Zawodnicy z krajów socjalistycznych (uogólniam) jak Kazachstan czy Kuba późno debiutują na zawodowstwie (albo wcale). Joshua, Murata czy Campbell dość szybko przeszli na zawodowstwo.

Gdyby ktoś mógł rzucić światło szczególnie na tych mniej znanych bokserów, to byłbym wdzięczny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2015, 03:41 PM
Post: #2
RE: Mistrzowie olimpijscy z Londynu 2012
http://boxrec.com/boxer/669242

Mechoncew debiutował w grudniu 2013 Smile

https://www.youtube.com/watch?v=3rq8iKZnRyc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2015, 03:42 PM
Post: #3
RE: Mistrzowie olimpijscy z Londynu 2012
Dziękuję bardzo, już go edytuję. Tak to jest jak się nie wie jak wpisać te grażdankowe nazwiska.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2015, 04:24 PM
Post: #4
RE: Mistrzowie olimpijscy z Londynu 2012
Kurde, trochę dziwnie się czuję czytając o Sapijewie jako o anonimie, a za to mogę przeczytać, że pokonał go Szeremeta. Facet zdobył 2x MŚ, a na ostatnich igrzyskach zaprezentował się kapitalnie (w finale zdeklasował swojego rywala, nie ma co sugerować się oficjalną, zaniżoną punktacją 17:9) i dostał puchar Vala Barkera (nagroda dla najlepszego pięściarza IO). W Kazachstanie jest wielką gwiazdą i chyba kimś w rodzaju autorytetu:
http://en.unesco.org/events/kazakh-boxer...-2013-2015
Nie ma więc z jego strony jakiegoś musu przejścia na zawodowstwo. Poza tym, chyba (ale nie mam pewności) nie kontynuuje już kariery, tylko jest menadżerem występującego w WSB klubu Astana Arlans.

Co do walki z Szeremetą, to podobno przyjechał na tamten turniej nieprzygotowany, tak mówił kiedyś Pindera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2015, 04:48 PM
Post: #5
RE: Mistrzowie olimpijscy z Londynu 2012
Wszystko spoko tylko to razi w oczy. "Murata nie miał jakichś mega sukcesów na amatorstwie, ale złoto IO i srebro MŚ to jednak cenne skalpy"

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2015, 04:57 PM
Post: #6
RE: Mistrzowie olimpijscy z Londynu 2012
Cytat:Kurde, trochę dziwnie się czuję czytając o Sapijewie jako o anonimie, a za to mogę przeczytać, że pokonał go Szeremeta.
- pisałem o tym z perspektywy ringów zawodowych. Jeżeli nie mogę znaleźć żadnej jego zawodowej walki a boxrec o nim milczy to w kontekście zawodowym jest anonimem. A info o Szeremecie wrzuciłem jako ciekawostkę, bo tak jak napisałem na początku, interesuje mnie ich życie na zawodostwie (a tu do napisania nie było nic).
Ale dzięki za rzucenie światła na tego zawodnika Smile

Jeszcze możecie coś napisać o tych Kubańczykach Tongue

Cytat:"Murata nie miał jakichś mega sukcesów na amatorstwie, ale złoto IO i srebro MŚ to jednak cenne skalpy"
Chodziło mi o to, że jak wyszukiwałem innych bokserów to często widziałem 1-2 złota IO, 2-3 MŚ, jakieś igrzyska panamerykańskie itd. Dorobek Muraty w porównaniu z innymi z tego tematu jest dość skromny, choć faktycznie zdanie wyszło mi kulawe Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2015, 05:01 PM
Post: #7
RE: Mistrzowie olimpijscy z Londynu 2012
Usyk i Joshua robią jak na razie efektowną karierę na zawodowstwie. Podobnie Campbell, który ma szansę zdominować słabą wagę lekką. Solidnego Tommy'ego Coyle'a zbił do jednej twarzy. Nie przekonują mnie Miechoncew i Murata. Pierwszy miał poważne problemy z Jacksonem Juniorem (zaliczył nawet nokdaun), drugi po świetnym początku ostatnio daje nudne walki z przeciętniakami i jakby cofa w rozwoju. Jeszcze gorzej wypada Zou. Łomaczenko to całkiem odrębna historia. Został mistrzem świata w trybie ekspresowym, ale chyba nie ma pomysłu na dalszą karierę. Walczy z jakimiś ogórami i wcale w tych walkach szczególnie nie błyszczy.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości