Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trening.
21-02-2012, 11:31 PM
Post: #1
Trening.
Witam, obecnie mieszkam w Irlandii i chodze na boks od roku, Boks mi sie bardzo podoba ale jest problem, moj trener ktory ma teraz okolo 60lat przestal nas (mnie i moich kolegow) trenowac z powodu wieku... a był zaje.bisty, treningi byly bardzo ciezkie, duzo sparingow itd... Zastąpł sie synem ktory jest bardzo dobry, zna sie na boksie ale nie potrafi, hmm, Trening jest zbyt prosty. Treningi trwaja 1:30h sa w Poniedzialki Wtorki i Srody, czasami z Piatki ale zadko.. nie podoba mi sie ze sa tak zadko i ze sa latwe pare pomek, brzuskow i na worki, mam zamiar trenowac w domu poniewaz stracilem forme, szybciej sie męczę na ringu, nie mam pojecia ile dziennie robic np pomek, brzuszków ile biegac itd, Prosze kogos o rozpisanie mi dobrego treningu bokserskiego na:

Wiek: 14lat
Waga: 54kg.
Wzrost:1.70m

Nie mam zadnego sprzetu.

Mam codziennie do szkoly na 8:50 Konczę o 16:00 (w piątki o 13:00) moge wstawac o np 7 i biegac, prosze o rozpiske Jak trenowac. Treningi jak wyzej wymienilem od Poniedzialek-Srody od 18:30 do 20:00 Proszę bez głupich komentarzy. Dziękuję. Rolleyes
Odpowiedz cytując ten post
27-02-2012, 11:03 AM
Post: #2
Pompki
Witam

Mam do Was pytanie dotyczące pompek.

Na 1:48 Witalij robi pompki na palcach. Czemu to służy, jaki jest tego cel, aby robić to ćwiczenie na palcach ?

Bo jak robisz na pięściach to chodzi o prosty nadgarstek ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-02-2012, 04:51 PM
Post: #3
RE: Pompki
@Wolak

Po pierwsze pisząc ''Na 1:48'' chodzi Ci o jakiś filmik? mile byłby widziany link. Ja osobiście nie za bardzo na treningu się znam, ale takie treningi na palcach czy na pięściarz wzmacniają dłonie. Na pięściarz możesz wyrabiać sobie kostki, które będą Cie mniej bolały przy uderzeniach. Hmm czym może służyć trening pompek na palach. Biorąc to na logikę mogło by to służyć np. wzmocnieniu zacisku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-02-2012, 06:44 PM
Post: #4
RE: Pompki
Przepraszam, chodziło mi o ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=qCDaV7dSqUE
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-02-2012, 02:18 PM
Post: #5
RE: Pompki
Pompki jako pompki są... hmm:)
Każdy rodzaj pompek jest dobry!! Pompki przede wszystkim wpływają na WYTRZYMAŁOŚĆ. Trochę na siłę, szybkość i dynamikę. Każdy rodzaj pompek jest bardzo podobny. Pompki klasyczne, z szerokim rozstawem dłoni oraz wąskim rozstawem. Pompki na pięściach oraz na palcach i wiele innych.
Ja jednak odpowiem na Twoje pytanie odnośnie pompek na palcach. Pompki na palcach głównie robi się aby wzmocnić palce oraz dodatkowo przedramię. Dlaczego Vitalij je robił na treningu? Jak chcesz to się go spytaj;d Może dla relaksu, może lubi je robić a może trener mu kazał aby wzmocnić zacisk pięści i przedramię ;)
W siłowaniu na rękę bardzo ważna jest siła i wytrzymałość przedramienia. Mistrzowie tego sportu mają więcej cm w przedramieniu jak w bicepsie. Czy przekłada się to jakoś na boks? nie mam pojęcia ale pewnie nie;)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-03-2012, 08:35 PM
Post: #6
RE: Pompki
Pompki można wykonywać na wiele sposobów ,na palcach? nie wiem czemu to możę służyc ale pompki ogólnie są prostym domowym sposobem na klatkę piersiowąWink

[Obrazek: Wladimir-Klitschko-warm-up-100908R300.jpg#.UKMrgWfwWm4]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-03-2012, 08:38 PM
Post: #7
RE: Trening.
Hmm,taki plan to bardzo złożona sprawa ale postaram się Ci tu wrzucić coś sensownego do końca tygodnia

[Obrazek: Wladimir-Klitschko-warm-up-100908R300.jpg#.UKMrgWfwWm4]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-05-2013, 01:11 AM
Post: #8
RE: Trening.
Witam, jestem tu nowy, jak i nowe jest moje zainteresowanie boksem Wink
obecnie mieszkam we Wrocławiu i chciałbym się dowiedzieć do jakiego klubu opłaca się zapisać (nie mam w tym doświadczenia, więc interesuje mnie trening od podstaw)
Dzięki z góry za odpowiedź
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-06-2013, 09:08 AM
Post: #9
RE: Trening.
Pompki na palcach wzmacniają palce, po kontuzji kostek (kiedy uderzyłem niefortunnie w łokieć) lekarz rehabilitant zalecił mi pompki na palcach celem wzmocnienia. Działa po dwóch tygodniach pompek na palcach wszystkie bóle ustały. Polecam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości