Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rachim Czakijew (Rakhim Chakhkiyev)
14-11-2014, 12:56 PM
Post: #1
Rachim Czakijew (Rakhim Chakhkiyev)
Zaskakuje mnie, że ten pięściarz nie ma tutaj swojego osobnego tematu, a więc ja zakładam. Wink

Wiem, że wielu już go skreśliło po walce z Włodarczykiem, ale mi ten gość zaimponował. Myślę, że dzięki tej porażce wiele się nauczył, na pewno zmądrzał on albo jego trenerzy, bo to chyba oni mu kazali rzucić się od początku wszystkimi siłami na takiego starego lisa, jak Diablo?

A poza tym interesuje mnie taka jedna rzecz. Dlaczego on walczy w cruiserweight a nie w heavyweight skoro w Pekinie wywalczył złoto w ciężkiej?

I jeszcze jedna sprawa. Czy taki mistrz na początku swej przygody z zawodowstwem nie był przypadkiem zbyt ostrożnie prowadzony? Teraz ma już 31 lat a wiadomo tutaj licznika nie da się przekręcić. Wink

Nie wiem, ale jakoś polubiłem tego pięściarza i chciałbym aby jeszcze coś fajnego pokazał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-11-2014, 02:06 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2014 02:10 PM przez Gogolius.)
Post: #2
RE: Rachim Czakijew (Rakhim Chakhkiyev)
Sprawdz sobie limity wagowe kategorii w boksie olimpijskim i zawodowym. Na olimpiadzie waga ciezka jest bodajze do 91kg i jest to mniej wiecej odpowiednik cruiser na zawodowych ringach.
Odpowiednikiem ciezkiej na olimpiadzie jest super ciezka czyli powyzej owych 91kg.

Ogolem limity troche sie roznia od siebie i sa poprzesuwane wzgledem siebie, chyba w ogole jest mniej kategorii w olimpijskim (ale teraz nie mam jak tego sprawdzic).

Dlatego Czakijew bil sie w ciezkiej na olimpiadzie Smile

A co do walki z Diablo to nikt go nie skreslil, zaplacil frycowe bo sie sfrajerowal szturmem i tyle. Sam wyciagnal z tego wnioski i jest lepiej.

Ogolnie waga cruiser wypchana jest bokserami silowymi, na ktorych tle taki Drozd to wirtuoz. Dzieki temu czesto o zwyciestwie decyduja parametry fizyczne,: sila, wytrzymalosc, cios. A to akurat atuty Czakijewa - w wojnie na wyniszczenie popartej madrym oszczedzaniem sil gdy jst na to okazja moglby zagrozic Huckowi czy Lebedevowi.

Zaleznie od tego jak rozwinie sie sytuacja w tej kategorii, Czakijew moze byc bokserem czolowki a moze byc nawet mistrzem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-11-2014, 02:29 PM
Post: #3
RE: Rachim Czakijew (Rakhim Chakhkiyev)
Dzięki Gogolius. Faktycznie limity są inne w zawodowstwie. Wink Myślałem, że może nie widział dla siebie miejsca w najcięższej i dlatego przeniósł się do lżejszej. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-11-2014, 03:38 PM
Post: #4
RE: Rachim Czakijew (Rakhim Chakhkiyev)
Wczoraj gdy oglądałem kapitalną wojnę Bika vs Codrington, postanowiłem bliżej przyjrzeć się Jaidonowi. I okazuje się, że walczył on z Rachimem Czakijewem. Byłem tym faktem mocno zdziwiony, bo Codrington w walce z Biką boksował w limicie super średniej, a tu nagle walka z silnym cruiserem. Codrington wracał po dość długiej przerwie i był wyraźnie bez formy, to pewnie wyjaśnia nietypową wagę. Wszystko potrwało niecałe dwie minuty, wygrał oczywiście Czakijew.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-11-2014, 09:09 PM
Post: #5
RE: Rachim Czakijew (Rakhim Chakhkiyev)
Dla Czakijewa wybór ataku na mistrza Diablo był najgorszym z możliwych,Polak nie pasował mu stylowo.Myślę że jak dostanie walkę od Drozda to go pokona,przyciśnie go i zasypie serajami,nie wiemy czy Grigory potrafi się przed tym bronić.Co prawda poprawił się na tle fizycznym ale od walki z Arslanem nie miał dobrego swamera na przeciw siebie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-11-2014, 10:21 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2014 10:23 PM przez Wilczekstepowy.)
Post: #6
RE: Rachim Czakijew (Rakhim Chakhkiyev)
(14-11-2014 03:38 PM)Sander napisał(a):  Codrington wracał po dość długiej przerwie i był wyraźnie bez formy, to pewnie wyjaśnia nietypową wagę. Wszystko potrwało niecałe dwie minuty, wygrał oczywiście Czakijew.
I z takim samym nastawieniem jak do Codringtona wyszedł do Włodarczyka i się nadział. Facet jest naprawdę silny, jak tur. Ciekawe czy by miał jakieś szanse w najcięższej kategorii? Jednak w boksie też jest ważna inteligencja w ringu, ciekawe jak z nią u Czakijewa, bo z Włodarczykiem jej nie wystarczyło. Ale chociaż się dowiedział, że nie wystarczy być silniejszym i mocno bić.
(14-11-2014 09:09 PM)TomaszX napisał(a):  Myślę że jak dostanie walkę od Drozda to go pokona,przyciśnie go i zasypie serajami,nie wiemy czy Grigory potrafi się przed tym bronić.Co prawda poprawił się na tle fizycznym ale od walki z Arslanem nie miał dobrego swamera na przeciw siebie.
Z chęcią bym zobaczył właśnie walkę z Drozdem ale czy jest ona w ogóle możliwa? Nie wystąpi tam na przeszkodzie jakiś rosyjski konflikt interesów?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-11-2014, 10:26 PM
Post: #7
RE: Rachim Czakijew (Rakhim Chakhkiyev)
Zawsze mylę go z Czagajewem... Smile
Dobry bokser, wielka przyszłość przed nim. Poprawić kondycję, myślenie w ringu, taktykę i dla mnie to ścisła czołówka cruiser, bo umiejętności ma niewątpliwie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-11-2014, 10:34 PM
Post: #8
RE: Rachim Czakijew (Rakhim Chakhkiyev)
Właśnie, ale póki co to Rachima oprócz Włodarczyka nikt konkretny jeszcze nie testował?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-11-2014, 10:48 PM
Post: #9
RE: Rachim Czakijew (Rakhim Chakhkiyev)
No to prawda, ale w walkach z takim Ilie czy Taylorem pokazał, że boksować potrafi. Ale jak mówisz, czekamy na jego kolejną weryfikację Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2015, 01:06 PM
Post: #10
RE: Rachim Czakijew (Rakhim Chakhkiyev)
Nie Janik a Dmytro Kuczer rywalem Czakijewa o pas EBU oraz WBC Silver.
Oznacza to ze zwyciezca ustawi sie w kolejce do pasa WBC obecnie posiadanego przez Drozda. Pierwszym rywalem jest Wlodarczyk, za nim Mchunu/Makabu.

Swoja droga WBC lubi takie kolejki, w HW bylo podobnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości