Ankieta: Kto powinien po tym pojedynku zostać/pozostać mistrzem?
Tony Thornton
Chris Eubank
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chris Eubank vs Tony Thornton (1992-09-19)
09-10-2014, 10:50 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-10-2014 09:53 AM przez Sander.)
Post: #1
Chris Eubank vs Tony Thornton (1992-09-19)
Chris Eubank vs Tony Thornton

[Obrazek: benn595.jpg]
Data: 1992-09-19
Miejsce walki: Scottish Exhibition Centre, Glasgow, Scotland, United Kingdom
Stawka walki: WBO World super middleweight title
Sędzia ringowy: Stanley Christodoulou
Sędzia punktowy 1: Ove Ovesen 115-113
Sędzia punktowy 2: Cesar Ramos 116-113
Sędzia punktowy 3: Torben Seemann Hansen 117-112
Link do nagrania: http://sosoboxing.com/boxing-video-watch...y-thornton
O walce: Niepokonany w 32. pojedynkach, 26. letni Chris Eubank podejmuje w 4. obronie mistrzostwa świata wagi superśredniej blisko 32. letniego Amerykanina Tony'ego Thorntona. Przed walką nikt nie dawał żadnych szans Throntonowi, a w mojej opinii sprawił niespodziankę. Bardzo liczę na wasze punktację i opisy poszczególnych rund.


Moja punktacja:
1.10-9 (Thornton) O rundzie: Pierwsza runda niby rozpoznawcza, ale dałem ją dla challengera, bo na nią zasłużył. Thornton wywierał presję, trafił 3,4 razy Eubanka krótkim prawym w szczękę oraz ulokował kilka ciosów na korpus. Eubank tańczył na ringu, czekając na kontrę, ale nie na wiele się to zdało.
2.10-9 (Thornton) O rundzie: Eubank ostro zaczyna drugą rundę chcąc pokazać coś więcej niż w poprzedniej. Ładny prawy na korpus doszedł do celu, ale dobra defensywa Amerykanina nie pozwolila na nic więcej. Thornton szybko odzyskał kontrolę nad rundą, trafiając prawie każdym lewym prostym w twarz mistrza. 2. szybkie prawe w połowie rundy, nieustanna presja i świetna końcówka z kolejną kontrą w mojej opinii dają mu kolejną rundę.
3.10-9 (Eubank) O rundzie: Nic szczególnego w tej rundzie się nie zdarzyło, Eubank zaczął równie ostro, co w poprzedniej, ale zaczął myśleć. Chaotyczne serie i świetne uniki w mojej opinii dały mu przewagę w tej rundzie. Thornton miał dobre ostatnie 30. sekund i kolejną świetną kontrę z prawej ręki, ale to za mało, żeby coś ugrać w tej rundzie.
4.10-9* (Eubank) O rundzie:Trudno mi jest punktować tą rundę, zrywy Eubanka, duża ilość ciosów, taniec kontra konsekwencja amerykańskiego pretendenta. Eubank ładnie wszedł w rundę, zmusił pod koniec rundy rywala do defensywy, ale ten też miał swoje momenty. Lepszy wg. mnie w tej rundzie był mistrz, więc jemu zapisuję rundę. (Czekam na wasze punktacje tej rundy). Po 4 rundach obraz walki według mnie: 38-38 2. pierwsze rundy dla pretendenta, dwie następne dla mistrza.
5.10-9 (Thornton) O rundzie: Tym razem Amerykanin nie pozwolił na dobre rozpoczęcie Eubanka i postanowił równie dobrze wejść w początek spotkania. Podobna runda do poprzednich Thornton gania rywala, a Eubank próbuje bić z kontry. Kilka ładnych ciosów na korpus Amerykanina, ale to zbyt mało, żeby dać mu rundę. Prawie każdy jab zadany przez Thorntona dochodził do celu, do tego fajne przyśpieszenie podwójnym lewym prostym, kilka prawych, narożnik i moim zdaniem runda dla niego.
6.10-9 (Thornton) O rundzie:Runda na zasadzie, kto ma lepszy prosty. Eubank zadaje więcej ciosów, ale przy dokładnym oglądaniu, stopowaniu walki prawie żaden z nich nie dochodzi celu. Thornton trafiał prostymi, w drugiej połowie ładny prawy, nieustanna presja i moim zdaniem kolejna runda dla niego.
7.10-9 (Eubank) O rundzie:Ładna runda Eubanka, kilka skutecznych ciosów na korpus, opuszczona garda i prowokowanie przeciwnika opłaciło się, bo gdy ten próbował skracać dystans, Eubank zadawał ciosy. Thornton lepiej zaakcentował końcówkę i przyśpieszył, trafiając kilka razy mistrza, ale moim zdaniem za mało by coś ugrać w tej rundzie.
8.10-9 (Thornton) O rundzie:niezbyt ciekawa runda, Eubank chyba postawił na odpoczynek w tej rundzie, co było widać po popchnięciu go przez Thorntona (ugrał kilka sekund). Thornton konsekwentnie atakuje rywala, duży pressing, świetna końcówka i mogę się zgodzić z komentatorami: Good round for Thornton. Po 8 rundach na mojej karcie jest: 77-75 dla Throntona, zostały 4. rundy.
9.10-9* (Eubank) O rundzie:Ciekawa runda, pressing pretendenta i kontry mistrza, jak w poprzednich. Dobry lewy Eubanka w pierwszej połowie rundy, ale w drugiej znowu Thornton doszedł do głosu, spychając Eubanka do narożnika. Dobry finisz Eubanka, ale czy te ciosy zraniły Thorntona?. Strasznie sztuczny zachwyt komentatorów, ale niech będzie runda Eubanka. 86-85 dla Thorntona po 9. rundach. Jako iż punktuję walkę round by round emocje są dla mnie duże, a jest to przecież walka, która odbyła się 22. lata temu. Punktuję bardzo obiektywnie, nie faworyzuje nikogo, ale liczę, że Amerykanin wygra to, szczególnie w moich oczach.
10.10-9 (Eubank) O rundzie: Obydwoje już zmęczeni, runda słaba, ale w przebiegu całej walki najlepsza dla Eubanka, który pewnie ją wygrał. 95-95 po 10. rundach jest remis na mojej karcie.
11.10-9 (Thornton) O rundzie:Wielka ucieczka Eubanka trwa w najlepsze, niby nie chce walczyć, a kontruje, gdy się zbliży Thornton. Z czystym sumieniem rundę daję Thorntona. Dwa, trzy krótkie sierpy, skuteczność prostych i nieustanny pressing zapewniają mu rundę. Na mojej karcie jest: 105-104 dla challengera.
12.10-9 (Thornton) O rundzie:Ostry początek zmęczonego Eubanka, kolejny epizod wielkiej ucieczki, a Thornton znów konsekwentnie pressing, proste i po 1. minucie przejmuję kontrolę nad pojedynkiem spychając Eubanka do defensywy i ucieczki. Eubank finiszuje, ale z rękami w górze, w geście zwycięstwa, czy aby na pewno? Komentatorzy chwalą Throntona, nazywając go wspaniałym, wręcz bajecznym challengerem. W mojej ocenie Amerykanin zasłużył na zwycięstwo i tego dnia Thornton powinien zostać mistrzem świata, detronizując niepokonanego Chrisa Eubanka.

Zwycięzca: 115-113 Tony Thornton

Proszę o wasze opinie. Tony Thornton zmarł 10. września 2009 r. na wskutek urazów po wypadku na motocyklu.



Przy tworzeniu kolejnych tematów proszę o korzystanie z szablonu przeznaczonego do tworzenia tematów, znajdziesz go w temacie INFORMACJE I ZASADY, Sander
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2014, 09:44 AM
Post: #2
RE: Chris Eubank vs Tony Thornton (1992-09-19)
Edytuję temat zaraz, bo troszkę inaczej jest zrobiony niż nasz szablon by nakazywał Smile

Walki nie widziałem i na razie nie obejrzę, bo już inne pozycje mam na playliście, ale może inni się dopiszą.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2014, 01:23 AM
Post: #3
RE: Chris Eubank vs Tony Thornton (1992-09-19)
Chris Eubank - Tony Thornton
1. 9-10
2. 10-9
3. 9-10
4. 10-9
5. 9-10
6. 9-10
7. 9-10
8. 9-10
9. 10-9
10. 10-9
11. 10-9
12. 10-9

112-116 TONY THORNTON

No nie był to pokaz boksu. Eubank prawdopodobnie poświęcił tą walkę jako trening do maratonu. Thornton z kolei coś się tam starał robić, wywierał presję, ale nie byłem tym jakoś zachwycony. Ogólnie dziwna i słaba walka jak dla mnie. Minimalnie lepszym pięściarzem w tej przeciętności wydawał mi się jednak Thornton. Był aktywniejszy, wyprowadzał sporo ciosów, z których lwia część dochodziła do głowy bądź tułowia Eubanka. Brytol z kolei walczył fajnie z kontry, ale po prostu było za mało tych ciosów, żebym mógł dać mu niektóre rundy. Było to fajne, wysublimowanie, ale za mało. Czy wał? Dla powinien wygrać Tony, ale zwycięstwo Chrisa jakimś skandalem nie jest.
Ot, walka jakich wiele, najciekawszym jej elementem... była ewakuacja z akademika z powodu pożaru w połowie 9. rundy. Akurat trochę pobiegałem, bo z 11. piętra zejść i wejść to nie tak łatwo. Uprzyjemniło mi to trochę odbiór walki Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2014, 01:30 AM
Post: #4
RE: Chris Eubank vs Tony Thornton (1992-09-19)
@kubala
Może doszukajmy się prawidłowego rekordu Eubanka Big Grin
Eubank vs Watson I
Wchodzisz Big Grin?
Jedna uwaga:Drugi raz Włodarczyk - Palacios nie dam rady. hahahaha Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2014, 01:44 AM
Post: #5
RE: Chris Eubank vs Tony Thornton (1992-09-19)
Czemu nie? Kolejna walka, której nie znam, ale mam nadzieję, że to będzie lepsze widowisko Tongue
Kurde, a chciałem cię skatować tym pojedynkiem raz jeszcze... Mam jeszcze kilka w zanadrzu takich, ale nie będę taki niedobry Tongue A co powiesz na świeżaka czwartkowego, Cave - Espandon? Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2014, 01:48 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2014 01:53 AM przez CCConeser2.)
Post: #6
RE: Chris Eubank vs Tony Thornton (1992-09-19)
Okej
Pobiorę zaraz, obejrzę jutro. Lubię superkogucią, więc nie będzie problemu z obejrzeniem. A tak w ogóle, to przed walką jakos natrafiłem na Kanadyjczyka, chyba był medalistą Igrzysk Frankofońskich w 2001 i miał ciekawą karierę amatorską Big Grin

+ Rewanż sprzed dziesięciu lat. W kwalifikacjach na Igrzyska w Atenach, wygrał Escandón 15-12 Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2015, 06:59 AM
Post: #7
RE: Chris Eubank vs Tony Thornton (1992-09-19)
No nie był to pokaz boksu. Eubank prawdopodobnie poświęcił tą walkę jako trening do maratonu. Thornton z kolei coś się tam starał robić, wywierał presję, ale nie byłem tym jakoś zachwycony. Ogólnie dziwna i słaba walka jak dla mnie. Minimalnie lepszym pięściarzem w tej przeciętności wydawał mi się jednak Thornton. Był aktywniejszy, wyprowadzał sporo ciosów, z których lwia część dochodziła do głowy bądź tułowia Eubanka. Brytol z kolei walczył fajnie z kontry, ale po prostu było za mało tych ciosów, żebym mógł dać mu niektóre rundy. Było to fajne, wysublimowanie, ale za mało. Czy wał? Dla powinien wygrać Tony, ale zwycięstwo Chrisa jakimś skandalem nie jest.
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości