Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vyacheslav Glazkov - Derric Rossy (2014-08-09)
10-08-2014, 04:16 PM
Post: #11
RE: Vyacheslav Glazkov - Derric Rossy (2014-08-09)
saliman1
Większość rund mocno wyrównanych i dla mnie werdykt 98-92 jest po prostu za wysoki, ale możliwy, jeśli przyjmiemy zasadę, że Rossy'emu dajemy tylko rundy, które wyraźnie wygrał, a Ukraińcowi wyrównane i w których jest lepszy. A to nie powinno tak być. Trzeba mieć sporo złej woli, żeby wypunktować aż tak wysokie zwycięstwo Ukriańca i jest to po prostu, dla mnie, skandal. Nie napisałem też nigdzie, ze werdykt dla Slavy jest wałkiem, ale w moim odczuciu wygrał Rossy.
Obejrzę tą piątą rundę, a najpierw to sprawdzę w zeszycie punktacje, bo mogłem zwyczajnie rundy pomylić Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-08-2014, 04:30 PM
Post: #12
RE: Vyacheslav Glazkov - Derric Rossy (2014-08-09)
@kubala widzę wszedłeś na wyższy level Tongue
Pakmiętam jak ja się tu pojawiłem i czytałem, że @redd czy @BMH mają punktacje w zeszycie... szczena opadała z wrażenia Big Grin

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-08-2014, 09:13 PM
Post: #13
RE: Vyacheslav Glazkov - Derric Rossy (2014-08-09)
Obejrzałem raz jeszcze tą walkę na spokojnie i po spaniu i punktacja niech zostanie jaka jest. Faktycznie ta 5. runda może należała do Głazkova, był skuteczniejszy, ale np. 7. rundę dałbym Rossy'emu. Wrażenia podobne jak za pierwszym razem. Walka bliska remisu i 98-92 to cios dla sportu Tongue Tak naprawdę w tej walce najchętniej zrobiłbym jak Mastrangelo, dałbym wszystkie rundy wyrównane oprócz dwóch ostatnich i jestem ubezpieczony Smile

Sander
Jeszcze takiego ze wszystkimi spisanymi punktacjami nie mam, raczej chodziło mi o zeszyt, który akurat był pod ręką i zapisywałem w nim punktacje z dzisiejszej nocy Big Grin Ale poważnie zastanawiam się nad zestawieniem wszystkich w jednym miejscu. Bo jakby nie daj Boże to forum przestało kiedyś istnieć, to szkoda by było wszystko stracić. Jak kiedyś może będę stary, to otworzę taki zeszyt i będę sobie przypominał walki Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-08-2014, 11:14 PM
Post: #14
RE: Vyacheslav Glazkov - Derric Rossy (2014-08-09)
Vyacheslav Glazkov - Derric Rossy
1. 9 10
2. 9 10
3. 9 10
4. 9 10
5. 10 9
6. 10 9
7. 9 10
8. 10 9
9. 10 9
10. 10 9
----------
95-95

Głazkow się solidnie przereklamował po zwycięstwie nad przereklamowanym Adamkiem, a Rossy zrobił niezłą formę, jak sam mówi od pół roku zajmuje się tylko boksem i to wystarczyło by sprowadzić niektórych na ziemię Wink Wielkiego zaskoczenia nie ma, bo przecież w walkach ze Scottem czy nawet Wilsonem Ukrainiec prezentował się przeciętnie. Spokojnie można dać mu zwycięstwo, bo np. pierwsza czy siódma runda były wyrównane, ale mi wyszedł remis.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-08-2014, 04:58 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-08-2014 05:01 PM przez redd.)
Post: #15
RE: Vyacheslav Glazkov - Derric Rossy (2014-08-09)
Rossy vs Głazkow
1.10-9
2.9-10
3.10-9
4.9-10
5.10-9
6.9-10
7.10-9
8.9-10
9.9-10
10.9-10
---
94-96

Dla mnie sprawa po części jest jasna. Rossy był lepszy niż można było się tego spodziewać. To już nie ten słabiak z prizefightera, który mordował się ze spasionym Walkerem bez kondycji, czy dostał lanie od Omdleja. Tak jak @Matys napisał, facet wziął się za boks na poważnie i widać tego efekty. Co do Głazkowa - jak czytałem komentarze po walce to sądziłem, że może był bez formy, że olał przygotowania, zlekceważył rywala. Jednak kłóciło się to z komentarzami trenera Głazkowa Johna Davida Jacksona, który mówił że Ukrainiec trenował bardzo ciężko do tej potyczki. Właśnie obejrzałem walkę i stwierdzam, że Głazkow był dobrze przygotowany. W swojej karierze miewał problemy kondycyjne, zdarzało mu się zwalniać w drugiej połowie dystansu, a tutaj przyśpieszył w końcówce i nie wyglądał na zmęczonego. Świadczy to o dobrym przygotowaniu. Więc dlaczego Głazkow wypadł tak przeciętnie w pierwszych 6 rundach? Dla mnie odpowiedź brzmi jasno: Rossy nie pasował mu stylowo. Jeżeli Ukrainiec walczy z bokserem, który potrafi boksować na wstecznym, jest aktywny, wyprowadza wiele ciosów to po prostu wypada blado - za długo zastanawia się nad atakiem, brakuje mu kombinacji, brakuje mu balansu, brakuje mu przyśpieszeń - tę nieporadność widać było ze Scottem, z Rossym było tak samo. Dopiero jak Derrick opadł z sił, zwolnił, przestał wyprowadzać sporo ciosów, a jego mobilność spadła wtedy Ukrainiec uzyskał przewagę. Co do samej walki - jak dla mnie remis, albo zwycięstwo Głazkowa to najlepsze rozstrzygnięcia.

Co do walki Adamek vs Głazkow, to nie ma co wyciągać daleko idących wniosków odnośnie walki z Rossym, bo:
- Adamek stylowo pasował Głazkowowi
- Adamek zawsze był przeceniany w HW
- Adamek był sporo po swoim prime cruiserem z nadbagażem kilogramów
Poza tym, postawię może zaskakującą tezę, ale tak przygotowany Rossy nie musi być wcale gorszy od Tomasza, lub jest niewiele gorszy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-08-2014, 05:34 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-08-2014 05:35 PM przez Sander.)
Post: #16
RE: Vyacheslav Glazkov - Derric Rossy (2014-08-09)
Walka Głazkowa z Adamkiem mocno zamazała obraz Ukraińca. Tomasz był mniejszy, sporo starszy, bez ruchliwości, krótkie ręce, słaba obrona - wręcz ulepiony dla Głazkowa. Przy Polaku Głazkow wydawał się duży i silny, a na tle Rossy'ego czy Scotta siłą i warunkami absolutnie nie imponował. W ogóle ciężko znaleźć w jego boksie jakiś element w którym jest bardzo dobry. Co do tej walki, to długo była bardzo wyrównana, ale co ciekawe Głazkow w ostatnich rundach przyśpieszył i był zdecydowanie żwawszy niż w pierwszych rundach. Mam identyczną kartę jak @redd. Wyższa wygrana niż 96-94 jednego z nich, jest dla mnie werdyktem nieoddającym przebiegu walki.

Głazkow vs Rossy
1.9-10*
2.10-9
3.9-10
4.10-9*
5.9-10
6.10-9*
7.9-10*
8.10-9
9.10-9
10.10-9
- - - - - -
96 - 94 Głazkow

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości