Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zoltan Petranyi i inne boxrecowe absurdy
23-06-2014, 12:12 PM
Post: #1
Zoltan Petranyi i inne boxrecowe absurdy
Przeglądając ranking wagi ciężkiej boxrec niezmiernie zdziwiło mnie, że w pierwszej światowej pięćdziesiątce znajduje się 48-letni Exclamation Węgier Zoltan Petranyi z rekordem 51 zwycięstw i 20 porażek (w tym 13 przed czasem). Facet jest aktywny od 1996 r., a w momencie np. walki z Arslanem w 1999 r. miał rekord 7-10-0. Czyżby jakiś magiczny renesans i cudowna przemiana z buma w niezłego boksera ? Nie, gość po prostu obecnie "czyści" Big Grin całą węgierską wagę ciężką z podobnych asiorów jak on.

Tutaj macie walkę która w boxrecu wywindowała go przed np. Kauffmana, Zimnocha i Breezeale'a





Kolejnym absurdem boxreca są wg. mnie wysokie miejsca wielu Argentyńczyków, którzy zbierają punkciki bijąc się między sobą, a z reguły są słabiutcy. Przykładem jest np. Gonzalo Omar Basile, który wg. boxreca jest najbardziej wartosciowym skalpem na koncie Szpilki, a w rzeczywistości jest to słabiutki bokser, któy dwa razy wyjechał poza Argentynę i dwa razy został obity. Tak samo cały czas w okolicach pierwszej pięćdziesiątki HW kręci się 45-letni Exclamation Fabio Eduardo Moli, któy ciągle ostatnio bije lokalnych bumów, a europejscy kibice mogą go pamiętać z walki z Władimirem Kliczko sprzed kilkunastu lat, podczas której został znokautowany w pierwszej rundzie.

A teraz mega absurd, 5 miejsce na świecie w CW

http://boxrec.com/list_bouts.php?human_i...&cat=boxer

Koleś jest dobry do oczyszczania lokalnego rynku z różnych pseudo-prospektów, ale nie przesadzajmy, to maksymalnie okolice dwudziestego miejsca na świecie.


Rozumiem, że boxrec w stu procentach opiera się na matematyce i nie ma za bardzo co się spinać tą ciekawostką, ale niektóre rzeczy trudno przemilczeć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-06-2014, 04:33 PM
Post: #2
RE: Zoltan Petranyi i inne boxrecowe absurdy
(23-06-2014 12:12 PM)saliman1 napisał(a):  Rozumiem, że boxrec w stu procentach opiera się na matematyce i nie ma za bardzo co się spinać tą ciekawostką, ale niektóre rzeczy trudno przemilczeć.

Na ranking boxrecu to nawet matematyka jest bezsilna...Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-06-2014, 07:34 PM
Post: #3
RE: Zoltan Petranyi i inne boxrecowe absurdy
Heh, 5 miejsce McKenzie już widziałem wcześniej. Chciałem coś o tym napisać ale mnie zatkałoBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-06-2014, 08:57 AM
Post: #4
RE: Zoltan Petranyi i inne boxrecowe absurdy
Kolejny absurd. Jakim cudem Janik dostał taki "przypływ" punktów za pokonanie nisko notowanego Rico Hoye'a?

http://boxrec.com/list_bouts.php?human_i...&cat=boxer

Dla nieobeznanych włączcie opcje ratings-on nad listą walk.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2015, 03:40 PM
Post: #5
RE: Zoltan Petranyi i inne boxrecowe absurdy
W sobotę będzie walczył z Briggsem. #LETSGOCHAMP

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-05-2015, 10:07 PM
Post: #6
RE: Zoltan Petranyi i inne boxrecowe absurdy
Widzieliście serię ciosów Węgra w drugiej połowy pierwszej rundy? Od 5:09 do 5:12, było blisko nokautu na Briggsie. Niezły ten Petranyi jak na 48 lat.

Walka z Briggsem:
https://www.youtube.com/watch?v=XU0pXgdWqIM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości