Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yunier Dorticos vs Murat Gassijew
26-02-2015, 09:21 PM
Post: #1
Yunier Dorticos vs Murat Gassijew
Jak dla mnie, to jedna z najbardziej interesujących konfrontacji w 1 kwartale br., chociaż nie jest to walka o mistrzowski tytuł, a jedynie o drugorzędne paski WBC Latino (zwłaszcza z Gassijewa Latynos pełną gębą), WBA Fedelatin i IBF Inter-Continental w kategorii cruiser. Odbędzie się 6 marca w Glendale w Kalifornii.

Yunier Dorticos to reprezentant 28-letni Kuby, który był w przeszłości niezłym, aczkolwiek nie rewelacyjnym bokserem amatorskim. Jego szczytowe osiągnięcia to dwukrotne wicemistrzostwo Kuby w półciężkiej i dość udane występy w drużynowym Pucharze Świata w latach 2005 i 2006. Jako zawodowiec Dorticos boksuje od 2009 i dorobił się imponującego bilansu 18(17) - 0. Dość długo obijał bumów, ale w 2014 odniósł efektowne zwycięstwa nad przyzwoitej klasy rywalami, jak Hamilton Ventura i Eric Fields. Dorticos to bokser o dobrych warunkach fizycznych, bardzo silnie bijący, chociaż pod względem techniki i motoryki to raczej zaledwie poprawny.

Murat Gassijew reprezentuje Rosję, a z pochodzenia jest Osetyńcem. Zaczynał zawodową karierę bokserską, mając niecałe 18 lat. Teraz ma dopiero 21 lat, a już legitymuje się bilansem 20(14) - 0. Nie ma na rozkładzie szczególnie wartościowych przeciwników poza kilkoma dobrej klasy journeymanami. Zalety Gassijewa są takie same, jak Dorticosa, czyli dobre warunki fizyczne i siła ciosu. Wydaje się, że jest on szybszy i ruchliwszy od Kubańczyka, ale z drugiej strony często boksuje w sposób nonszalancki i dość dużo inkasuje.

Co do prognoz odnośnie wyniku, to mam dość ambiwalentne odczucia. Uważam Gassijewa za większy talent i ciekawszego boksera, ale daję mu mniejsze szanse na zwycięstwo z uwagi na dużo mniejsze doświadczenie ringowe. Gassijew popełnia błąd charakterystyczny dla chyba wszystkich bokserów z północnego Kaukazu polegający na wkładaniu maximum siły we wszystkie uderzenia przy jednoczesnym lekceważeniu technik obronnych. Taki sposób walki prowadzi wprawdzie czasami do efektownych nokautów przez gardę, ale z dobrej klasy rywalami bywa zgubny. Źle na nim wyszedł Rachim Czachkijew w walce z Diablo, a całkiem tragicznie Magomed Abdusałamow w pojedynku z Perezem. Wydaje mi się, że podobnie boksuje także chyba najlepszy z kaukaskich pięściarzy a mianowicie Artur Beterbijew. Z drugiej strony Dorticos granitowej szczęki nie ma. Przegrywał przed czasem jako amator, leżał też w pojedynku z Fieldsem. A więc każdy rezultat walki jest możliwy, z tym że na dziś z lekkim wskazaniem na Dorticosa.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2015, 09:39 PM
Post: #2
RE: Yunier Dorticos vs Murat Gassijew
Konfrontacja dwóch ciekawych zawodników gdzie przewidzieć wynik walki nie jest łatwo. Zakładając, że obaj będą w życiowej formie to postawiłbym na reprezentanta Rosji. Ma chyba większą szansę ustrzelić Dorticosa niż Kubańczyk Gassijewa. Jeśli się to zakończy werdyktem sędziowskim to myślę, że każdy wynik jest możliwy bo spodziewam się wyrównanego pojedynku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-02-2015, 07:46 AM
Post: #3
RE: Yunier Dorticos vs Murat Gassijew
Ja myślę że Dorticos wygra przez nokaut,nałoży on presje na rywala i go zastopuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-02-2015, 10:19 AM
Post: #4
RE: Yunier Dorticos vs Murat Gassijew
Brak transmisji tv ... Dziwne, że w Rosji nie wzięli się za organizację tej walki przy tak miernym zainteresowaniu w USA.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2015, 09:13 AM
Post: #5
RE: Yunier Dorticos vs Murat Gassijew
Walka nagle zniknęła z rozpiski Boxreca (podobnie, jak cała gala w Glendale). Nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2015, 10:18 AM
Post: #6
RE: Yunier Dorticos vs Murat Gassijew
Macie jakieś wieści co do tej walki? Dlaczego się nie odbyła i co istotniejsze kiedy (czy) się odbędzie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2015, 10:50 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-03-2015 10:50 AM przez saliman1.)
Post: #7
RE: Yunier Dorticos vs Murat Gassijew
http://www.boxnews.com.ua/news/18259/201...-perenesen

Problemy osobiste Dorticosa. Walka ma się odbyć na przełomie marca i kwietnia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2015, 11:56 AM
Post: #8
RE: Yunier Dorticos vs Murat Gassijew
Rywalem Gasijewa 17 kwietnia będzie....Felix Cora Jr. Walki z Dorticosem zatem nie będzie Sad.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości