Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Treningi Cardio
05-01-2014, 03:05 PM
Post: #1
Treningi Cardio
Jako, że w internecie jest wiele informacji na ten temat, ale są one tak zróżnicowane, że postanowiłem zapytać o zdanie Was. Jakie treningi cardio najbardziej polecacie, czy warto jest łączyć z cyklem masowym, jeżeli tak to kiedy robić trening cardio, w dni nie treningowe czy może od razu po treningu siłowym. Jest na prawdę sporo opinii na ten temat, chyba większość skłania się ku robieniom treningu cardio zaraz po treningu siłowym. Czy jest według Was sens robienia treningu cardio podczas cyklu masowego gdy ma się nadwyżkę kaloryczną?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2014, 12:27 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-01-2014 12:28 PM przez BESTIA.)
Post: #2
RE: Treningi Cardio
RH
Zacznijmy od tego jak z twoją dietą zmieniłeś sposób odżywiania??
IMHO na masie zrób jednak tę masęWink np 8-10 kg a potem możesz dodać więcej białka i zrobić rzeźbę.
Tak cię zalało że postanowiłeś zrobić aeroby na masówce??Tongue


http://www.menshealth.pl/fitness/trening-aerobowy,1

Polecam tę stronę jest tam wiele artów o treningu aerobowym.

[Obrazek: xabi-alonso-perfil.jpg]

http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

"Musimy nauczyć się wspólnie podejmować decyzje i czasami poświęcić część swoich interesów na rzecz całej Europy" Donald Tusk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2014, 06:49 PM
Post: #3
RE: Treningi Cardio
@BESTIA
8-10 kg masy? przestań Tongue ludzie często mówią ''najpierw masa, potem rzeźba'' a to guzik prawda. Z tłuszczu mięśni nie zrobisz więc po co tyć? białko wiadomo spożywam przynajmniej 2 razy dziennie, mam na myśli zwykły suplement bo oprócz tego wiadomo, że staram się uzupełniać te białko normalnym jedzeniem (mięso,nabiał). Wiesz co zalało mnie ale może nie aż tak bardzo, po prostu skoczyło mi z 4-5 kg, ale w większości to woda... zrobiłem amatorski błąd czyli piłem za mało płynów podczas cyklu kreatynowego, ale rach ciach i się tej wody pozbędę. W ogóle to chciałbym robić mase (mięśniową) i jednocześnie tracić tłuszcz. Nie jest to nie wykonalne, ale trudne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2014, 08:24 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-01-2014 08:31 PM przez BESTIA.)
Post: #4
RE: Treningi Cardio
Cytat:Z tłuszczu mięśni nie zrobisz więc po co tyć? białko wiadomo spożywam przynajmniej 2 razy dziennie, mam na myśli zwykły suplement bo oprócz tego wiadomo, że staram się uzupełniać te białko normalnym jedzeniem (mięso,nabiał).

1.Jak tyjesz to nie jest to w 100% tłuszcz, po to się tyje aby później ten tłuszcz zamienić w mięśnie.Bo jak wiadomo 1g białko aby się strawić potrzebuje 24 kcal. aby się strawić, a więc gdy będziesz na rzeźbie musisz wtedy ograniczyć węgle i tłuszcze a organizm z braku tych składników zacznie korzystać z tłuszczu zmagazynowanego w naszym sadełku.

Cytat:1.Wiesz co zalało mnie ale może nie aż tak bardzo, po prostu skoczyło mi z 4-5 kg, ale w większości to woda... zrobiłem amatorski błąd czyli piłem za mało płynów podczas cyklu kreatynowego, ale rach ciach i się tej wody pozbędę. 2.W ogóle to chciałbym robić mase (mięśniową) i jednocześnie tracić tłuszcz. Nie jest to nie wykonalne, ale trudne.

1.Jak wiadomo mięśnie jak i cały człowiek składają się głównie z wody, jak byś pił więcej wody to nie wiem czy byś nie przytył(to chyba tak nie działa).Dla ciebie lepszy był by Jabłczan a nie mono który wiąże wodę pod mięśniami a co za tym idzie zwiększa masę mięśniową.Jeśli pozbędziesz sie wody pozbędziesz się efektów po kreatynie.
2.Radził bym zwiększyć białko a ograniczyć wegle i tłuszcze.

To takie amatorsiek rady nie traktuj ich na 100% serio bo moje doświadczenie nie jest aż tak duże.Wink

W sumie można połączyć ten wątek z siłownia/kulturystyka/bodybuilding, ale na razie zostawię tak jak jest.
RH
Jak tam efekty po Vitalmaksie ja zacząłem niedawno, ale widomo były przerwy sylwester święta itd.Efekty u mnie to głownie siła a brak masy może za mało piję, diętę troszkę odpuściłem.Wyraźny zrost siły klata ponad 10 kg na innych partiach też wyraźne wzrost.

[Obrazek: xabi-alonso-perfil.jpg]

http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

"Musimy nauczyć się wspólnie podejmować decyzje i czasami poświęcić część swoich interesów na rzecz całej Europy" Donald Tusk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2014, 10:16 PM
Post: #5
RE: Treningi Cardio
Co do pytania to najlepiej trening cardio wykonywać po treningu.

[Obrazek: xabi-alonso-perfil.jpg]

http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

"Musimy nauczyć się wspólnie podejmować decyzje i czasami poświęcić część swoich interesów na rzecz całej Europy" Donald Tusk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2014, 08:33 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-01-2014 08:36 AM przez RedHawk.)
Post: #6
RE: Treningi Cardio
Cytat:Jak tyjesz to nie jest to w 100% tłuszcz, po to się tyje aby później ten tłuszcz zamienić w mięśnie.


BESTIA, nie wiem gdzie o tym przeczytałeś, ale TŁUSZCZU w mięsień NIE zamienisz.

Cytat:Bo jak wiadomo 1g białko aby się strawić potrzebuje 24 kcal. aby się strawić, a więc gdy będziesz na rzeźbie musisz wtedy ograniczyć węgle i tłuszcze a organizm z braku tych składników zacznie korzystać z tłuszczu zmagazynowanego w naszym sadełku.

Wiadomo, że jak jesteśmy na redukcji musimy ograniczać przede wszystkim kalorie, węglowodany są nam potrzebne do budowania masy mięśniowej, ale wiadomo, że podczas redukcji musimy zmniejszyć trochę ich ilość. Bo gdybym mocno ograniczył węgle to białko, które spożywam np. po treningu zastąpiło by mojemu organizmowi węglowodany, a jak wiadomo białko czyli proteiny mają na celu zregenerować glikogen w naszych mięśniach. Inna sprawa, że ja obecnie na redukcji nie jestem, ale mój organizm świruje bo w jeden dzień potrafię mieć deficyt kaloryczny a w drugi nadwyżkę.

Cytat:1.Jak wiadomo mięśnie jak i cały człowiek składają się głównie z wody, jak byś pił więcej wody to nie wiem czy byś nie przytył(to chyba tak nie działa).Dla ciebie lepszy był by Jabłczan a nie mono który wiąże wodę pod mięśniami a co za tym idzie zwiększa masę mięśniową.Jeśli pozbędziesz sie wody pozbędziesz się efektów po kreatynie.

Gdybym pił więcej wody mój organizm mniej by jej magazynował pod skórą, dlatego też przestrzega się aby pić przynajmniej 3-4 litry wody dziennie na cyklu kreatynowym. Inna sprawa, że przez moją niewiedzę w tamtym czasie po prostu mogłem sobie uszkodzić nerki. Masz rację, jabłczan byłby dla mnie dużo lepszy, właśnie zastanawiam się nad kupnem cm3.

Cytat:2.Radził bym zwiększyć białko a ograniczyć wegle i tłuszcze.

Jeżeli byłbym na redukcji to tak bym zrobił, ale, że nie jestem to staram się jeść normalnie. Wiadomo białko musi być, warto wspomnieć by spożywać je w małych ilościach przynajmniej 4-5 razy dziennie. Wtedy ich wchłanialność jest dużo większa i efektywniejsza. Większość osób robi tak, że je 2-3 DUŻE posiłki dziennie i zapodaje sobie ogromne ilości białka, tylko co z tego skoro większości z tych białek nasz organizm sobie nie przyswoi?

Cytat:To takie amatorsiek rady nie traktuj ich na 100% serio bo moje doświadczenie nie jest aż tak duże.Wink

Ostatnio wkręciłem się w tematy diety itd. Na prawdę się zacząłem tym interesować, oglądam przeróżne wypowiedzi ludzi, dużo czytam na ten temat, ale jedno co zauważyłem, że każdy ma swoje sposoby. Taki przykład, jedni spożywają posiłek po treningowe ok. 1-2h po treningu dając czas hormonowi wzrostu. Inni natomiast posiłek po treningowy szamają od razu po treningu żeby uzupełnić insulinę w naszym ciele, uzupełnić węglowodany itd.

Cytat:Jak tam efekty po Vitalmaksie ja zacząłem niedawno, ale widomo były przerwy sylwester święta itd.Efekty u mnie to głownie siła a brak masy może za mało piję, diętę troszkę odpuściłem.Wyraźny zrost siły klata ponad 10 kg na innych partiach też wyraźne wzrost.

Ja tę kreatynę biorę już z pół roku i na pewno efekty są, nie duże, ale są. Największe efekty są widoczne po pierwszych tygodniach. A jeżeli piszesz masa to chodzi Ci o tłuszczyk wspomniany przez Ciebie czy czystą masę mięśniową? bo ja rzeczywiście trochę przytyłem, ale myślę, że część z tego to czysta masa mięśniowa i woda. I nie rób tego błędu co ja, pij dużo. Zniszczysz sobie nerki a nie warto.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-06-2014, 10:58 AM
Post: #7
RE: Treningi Cardio
Ja robię cardio na rowerze. Staram się aby nie był to rower stacjonarny a jazda po mieście, dla mnie osobiście ciekawsza i przyjemniejsza. Teraz sporo osób jeździ więc można zawrzeć nowe znajomości.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-08-2014, 03:48 PM
Post: #8
RE: Treningi Cardio
Jak tam RH nadal robisz cardio??Ja czy będę na masie czy na redu będę robił interwały.Powoli zbieram się na siłkę, ale zacząłem robić interwały HIIT lub TABATA.

[Obrazek: xabi-alonso-perfil.jpg]

http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

"Musimy nauczyć się wspólnie podejmować decyzje i czasami poświęcić część swoich interesów na rzecz całej Europy" Donald Tusk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-08-2014, 03:55 PM
Post: #9
RE: Treningi Cardio
W ostatnich tygodniach przestałem. Doszedłem do wniosku skoro nie jestem na redukcji to jako takie treningi cardio nie są mi potrzebne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości