Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zbigniew Pietrzykowski vs Cassius Clay
25-09-2013, 08:37 PM
Post: #1
Zbigniew Pietrzykowski vs Cassius Clay




Nie wiem czy był taki wątek , wpisywałem w wyszukiwarkę i nic nie wyskoczyło , więc jak taki temat już był to przepraszam.

Co sądzicie o tej walce , mi zawsze dziadek powtarzał ,że w 1960 oszukali Pietrzykowskiego i to On powinien zdobyć złoto olimpijskie.Przez to mam mam problemy z oceną tego pojedynku . Wydaję mi się strasznie wyrównany , chociaż Ali tylko "pykał "a Pietrzykowski trafiał mocnymi ciosami , wydaję mi się , że Cassius więcej oberwał . 1 faza walki zdecydowana przewaga Pietrzykowskiego , pod koniec Ali coś tam pokazał. Czekam na wasze opinie.

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-09-2013, 08:35 AM
Post: #2
RE: Zbigniew Pietrzykowski vs Cassius Clay
Twojemu dziadkowi chodziło pewnie o finał na tych samych igrzyskach w wadze średniej pomiędzy Tadeuszem Walaskiem, a Eddiem Crookiem, jr. Tam rzeczywiście werdykt był bardzo dyskusyjny. Tutaj Pietrzykowski dał niezłą walkę, ale z każdą sekundą był coraz słabszy.

[Obrazek: lebron-james-cavs-fan-elite-daily1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-09-2013, 01:00 PM
Post: #3
RE: Zbigniew Pietrzykowski vs Cassius Clay
Możliwe ,że masz racje. Dziadek to w końcu dziadek z wiekiem łatwiej można coś pomylić . Nie zmienia to faktu ,że walka Pietrzykowski vs Ali jak na moje amatorskie oko jest dość wyrównana(1 runda Polak , 2 tutaj mam wątpliwości komu bym ją dał , 3 runda Ali) i gdyby IO odbywały się na wschodzie to Pietrzykowski mógłby dostać decyzje i nie byłby to żaden wałek.

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-09-2013, 03:11 PM
Post: #4
RE: Zbigniew Pietrzykowski vs Cassius Clay
fajna walka..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-09-2013, 10:38 PM
Post: #5
RE: Zbigniew Pietrzykowski vs Cassius Clay
Klasyka boksu. Mnie zawsze zastanawia jak to bokserskie drogi różnie się toczą. O tym kto wygrał ten pojedynek można długo dyskutować, ale trzeba przyznać, że walka była wyrównana, nawet bardzo. I teraz taki Cassius Clay jest uważany powszechnie za najwybitniejszego boksera w historii, a o Pietrzykowskim niewielu pamięta, bo mimo sukcesów na IO i ME nie można go nawet do Aliego porównywać. Mnie zawsze zastanawia, co by osiągnął taki Pietrzykowski, gdyby przeszedł na zawodostwo? Dlaczego bokserzy o tak podobnej wtedy klasie, kończyli kariery zupełnie inaczej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-09-2013, 07:38 AM
Post: #6
RE: Zbigniew Pietrzykowski vs Cassius Clay
A propos boksu amatorskiego, wiem, że nie ten wątek, ale ciekaw jestem czy ktoś kojarzy takiego boksera: http://boxrec.com/list_bouts.php?human_i...&cat=boxer

Dodam, że udało mu się zrobić coś czego nie potrafi zrobić obecnie żaden bokser.

[Obrazek: lebron-james-cavs-fan-elite-daily1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-09-2013, 08:15 AM
Post: #7
RE: Zbigniew Pietrzykowski vs Cassius Clay
Przekopując się dzisiaj przez szafę (przeprowadzka na studia), znalazłem kilka komiksów, a wśród nich... obrazkową historię Zbigniewa Pietrzykowskiego. Kilka lat temu publikowana była taka seria: "Słynni polscy olimpijczycy". Ukazana jest między innymi właśnie walka Pietrzykowskiego z młodym Alim. Poniżej fotki jakby to kogoś interesowało:
http://pics.tinypic.pl/i/00451/ltblzgdid0f7.jpg
http://files.tinypic.pl/i/00451/nhzx8ev5roiv.jpg

ZAPRASZAM NA MÓJ KANAŁ SPLINTERBOXING - KLIKNIJ TUTAJ
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-09-2013, 04:35 PM
Post: #8
RE: Zbigniew Pietrzykowski vs Cassius Clay
@Pakman
Pokonał Floyda.

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-09-2013, 04:49 PM
Post: #9
RE: Zbigniew Pietrzykowski vs Cassius Clay
Dokładnie Big Grin Myślałem jednak, że ktoś szybko odpowie bez pomocy wujka Google Tongue

[Obrazek: lebron-james-cavs-fan-elite-daily1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-09-2013, 06:37 PM
Post: #10
RE: Zbigniew Pietrzykowski vs Cassius Clay
Pakman
Z tego co kojarzę, to właśnie o nim wspominał Pindera podczas walki Floyd - Canelo, w kontekście ludzi, którzy Floyda pokonali.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości