Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Compubox- czy compuśmieć ???
02-08-2013, 09:46 AM
Post: #21
RE: Compubox- czy compuśmieć ???
Pisząc o lekarzach bardziej myślałem o zespole złożonym z kilku lekarzy. Tylko miałem dylemat z jakich?
Czy mieliby to być np. trzej lekarze sportowi (coś jak sędziowie punktowi), albo 3 różnych specjalności (np. do oceny ran jakiś zabiegowiec- chirurg/okulista/laryngolog/ortopeda; do oceny ogólnej internista/lekarz sportowy; do oceny stanu świadomości neurolog/psycholog/psychiatra).

Też uważam, ze to wszystko nie wyeliminowałoby korupcji do zera, ale napewno ograniczyłoby. Dodatkowo, jeśli federacje wprowadziłyby olbrzymie kary finansowe dla lekarzy za nadużycia- problem dałoby się opanować. Przynajmniej na poziomie światowym. Poziom "wojewódzko-powiatowy" mógłby się odbywać na starych zasadach.

To najbardziej według mnie zabija boks i powoduje korupcję, to zrobienie z boksu biznesu. Wprowadzenie zasady, co druga walk obowiązkowa- a co druga dobrowolna prowadzi do największych nadużyć. A sytuacja, gdzie murowany pewnik (mistrz) wyraźnie ustępuje mało znanemu pretendentowi bez bogatego promotora i wygrywa walkę jest na ringach nie tak rzadki.
Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2013, 10:40 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2013 10:50 AM przez Sander.)
Post: #22
RE: Compubox- czy compuśmieć ???
Compubox na temat walki Adamek vs Guinn


Wszystkie ciosy:

Adamek - 167 z 705 (24%)
Guinn - 59 z 203 (29%)


Ciosy proste przednią ręką:

Adamek - 37 z 383 (10%)
Guinn - 18 z 90 (20%)


Ciosy mocne:

Adamek - 130 z 322 (40%)
Guinn - 41 ze 113 (36%)

Statystyka ciosów prostych w przypadku Adamka bankowo nieprawdziwa.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-09-2013, 04:53 PM
Post: #23
RE: Compubox- czy compuśmieć ???
Źródło : bokser.org

'Starcie Nobuo Nashiro(19-5-1,13KO)z Denkaosanem Kaovichitem przejdzie do historii. Stawką co prawda będzie
tylko tytuł federacji WBA w wersji tymczasowej, ale pojedynek będzie punktowany w nowym systemie przyznawania po pół
punktu przewagi, jeśli ta nie
będzie zbyt wyraźna (nie
obowiązkowe 10:9 jak dotąd, ale
na przykład 10:9,5).'

Co sądzicie?
Jak dla mnie wałów to nie wyeliminuje w żaden sposób i nie wiem po co to wprowadzać.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-09-2013, 06:21 PM
Post: #24
RE: Compubox- czy compuśmieć ???
Sander
Dla mnie głupota, w sprawie wałków nic ni pomoże, a jeszcze będzie trzeba liczyć liczby dziesiętne.TongueSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2016, 03:11 PM
Post: #25
RE: Compubox- czy compuśmieć ???
Ciekawe statystyki:http://www.bokser.org/content/2016/01/10/133122/index.jsp
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-01-2017, 11:31 AM
Post: #26
RE: Compubox- czy compuśmieć ???
(16-01-2017 11:22 AM)Hugo napisał(a):  Tymczasem ślepy chyba był ten, co te ciosy zliczał dla Compuboxa.

Zaskoczyła mnie ta wypowiedź. Teraz to już w ogóle nie wiem czym jest ten Compubox. Myślałem, że to jakiś program komputerowy, który na żywo wylicza te ciosy. A tu pomagają ludzie?

"Non clamor sed amor sonat in aure Dei"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-01-2017, 04:42 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2017 04:42 PM przez Gogolius.)
Post: #27
RE: Compubox- czy compuśmieć ???
Na compubox sklada sie kilka osob (chyba osiem)

Bokser A:
Jedna zlicza wszystkie wyprowadzone jaby: jak bokser uderza jabem to wciska guzik
Druga osoba liczy wszystkie celne jaby: jest celny cios to naciska
Trzecia liczy wszystkie ciosy mocne (czyli kazdy cios ktory nie jest jabem*)

To samo z celnymi power punchami ktore tak naprawde sa "nie jabami" bo do mocnych ciosow zalicza sie nawet pacniecie prawa reka u zawodnik praworecznego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-01-2017, 08:53 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2017 08:54 PM przez Wilczekstepowy.)
Post: #28
RE: Compubox- czy compuśmieć ???
Gogolius, to żeś mnie razem z Hugo zaszokował. Byłem święcie przekonany, że to jakiś skomplikowany program komputerowy... Ale dzięki wielkie za wyjaśnienie...

"Non clamor sed amor sonat in aure Dei"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości