Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szeregowiec Ryan
12-08-2013, 02:31 AM
Post: #1
Szeregowiec Ryan
Chyba najpopularniejszy film poruszający tematykę II Wojny Światowej.
Pamiętam, że za pierwszym razem zrobił na mnie ogromne wrażenie. Szturm na plażę Omaha to była prawdziwa rzeźnia. Latające kończyny, flaki, tryskająca krew - tak właśnie wygląda wojna. Bez żadnych ugrzecznień. Naprawdę można było poczuć te latające tuż nad głową kulę.
Interesuję się historią II WŚ od kilku lat, przeczytałem parę książek, obejrzałem sporo filmów dokumentalnych (w sumie to fabularnych też) - mam jakieś minimalne pojęcie o temacie.
Oglądałem "Kompanię Braci", "Pacyfik", "Sztandar Chwały", "Most", "Wróg u bram" i wiele innych. Ba, oglądałem nawet totalnie niszowych "Czterech pancernych i psa" : ).
I "Szeregowca Ryana" stawiam na najwyższym stopniu mojego prywatnego podium. Świetne sceny walki, bohaterowie z którymi można się zżyć, kapitalna muzyka i klimat
Niektórzy narzekają na fakt, że film jest przeładowany typowym dla amerykańskich produkcji patosem. W sumie zgadzam się z tym, ale wydaje mi się, że akurat w tym filmie jest to całkiem zrozumiałe.



ZAPRASZAM NA MÓJ KANAŁ SPLINTERBOXING - KLIKNIJ TUTAJ
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-08-2013, 07:52 AM
Post: #2
RE: Szeregowiec Ryan
Ja akurat tego filmu nie znoszę. Może dlatego, że te obrazy wojny są straszliwie przejakrawione i te filmy co wymieniłeś, a klika z nich obejrzałem są dla mnie nie prawdziwą wojną ale parodią wojny, pomimo całego swojego patosu. Ogólnie nie przepadam za dramatami wojennymi, bo jak piszę, nie do końca oddają prawdę, wolę dokumenty wojenne.
Inna sprawa, że jak kiedyś oglądałem z koleżanką ten film, to zaczęła strasznie śmiać się, jak głównemu (?) bohaterowi urwało palec. Nie wiem, wydaje mi się, że nie tak ludzie mieli reagować na takie sceny...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-08-2013, 08:33 AM
Post: #3
RE: Szeregowiec Ryan
Ja z kina wojennego to jedynie '9 kompanię' lubię i cenię.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-08-2013, 10:15 AM
Post: #4
RE: Szeregowiec Ryan
Świetny film,tylko gdyby w filmie wróg u bram zagrał ktoś kto bardziej pasuje do roli głównego bohatera to ten film był by top1 wojennych.Można by zrobić ranking 15 ulubionych filmów gdzie każdy dawał by swoje propozycje.Mozna też zrobić taki w wątek gdzie każdy dawał by ciekawe filmy nowości, warte obejrzenia.Co wy na to??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-08-2013, 10:30 AM
Post: #5
RE: Szeregowiec Ryan
Można podyskutować, czemu nie.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-08-2013, 10:37 AM
Post: #6
RE: Szeregowiec Ryan
Super film, ale moim zdaniem trochę przesadzony, za dużo neonów w samochodach itd. Momentami zajeżdża plastikiem, ale ogólnie akcja, strzelaniny wykonane w miarę efektowny sposób.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-08-2013, 02:11 PM
Post: #7
RE: Szeregowiec Ryan
BESTIA
Ciekawy pomysł, zawsze jakiś tam wachlarz tematów się powiększa i jest o czym pisaćSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-08-2013, 03:19 PM
Post: #8
RE: Szeregowiec Ryan
Sam chciałem się zabrać ale chyba troszkę czasu mi brakuje.Jeśli nikt się za to nie weźmieBig Grin to w sobotę zrobię wątek.Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-08-2013, 03:24 PM
Post: #9
RE: Szeregowiec Ryan
Ja mogę zrobić, bo mam sporo wolnego czasu, a nudzi mi się cholernieSmile
Nie wiem tylko, czy zrobić dwa tematy, jeden taki rankingowy, a drugi z propozycjami i poleceniami. Czy umieścić to w jednym?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-08-2013, 04:27 PM
Post: #10
RE: Szeregowiec Ryan
Dział film nie zbyt wielu wątków, wiec chyba lepiej zrobić 2.Ale to twoja decyzja, działaj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości