Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Waga ciężka - POLSKA
29-05-2016, 12:39 PM
Post: #271
RE: Waga ciężka - POLSKA
Z Kownackim się nie cackają. Biorą mu naprawdę ciekawych rywali. Może nie są to jacyś prospekci, ale sam rekord robi swoje. Dosyć odważnie prowadzony. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2016, 07:59 PM
Post: #272
RE: Waga ciężka - POLSKA
Ja na początku Kownackiego traktowałem trochę z przymrużeniem oka, ale jest ciekawie prowadzony może coś z niego będzie w przyszłości, choć do poziomu top30 HW pewnie nigdy nie dojdzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2016, 09:31 PM
Post: #273
RE: Waga ciężka - POLSKA
Trzymam Cię za słowo Martin. Wink Ja bym go tak nie skreślał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-05-2016, 04:23 PM
Post: #274
RE: Waga ciężka - POLSKA
Kownacki ma podwójne obywatelstwo czy tylko amerykańskie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-05-2016, 04:45 PM
Post: #275
Bug RE: Waga ciężka - POLSKA
(31-05-2016 04:23 PM)Wilczekstepowy napisał(a):  Kownacki ma podwójne obywatelstwo czy tylko amerykańskie?
Urodził się w Polsce, a na jego profilu w boxrecu widnieje amerykańska flaga, więc wychodzi na to, że obywatelstwo ma podwójne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-05-2016, 08:17 PM
Post: #276
RE: Waga ciężka - POLSKA
Fakt urodzin w Polsce nie przesądza o polskim obywatelstwie. Generalnie kraje nadające nowe obywatelstwo wymagają zrzeczenia się poprzedniego. Wyjątki czynione są na ogół tylko dla ludzi znanych, sławnych lub bogatych, a Kownacki na pewno do nich się nie zaliczał, bo miał 7 lat jak znalazł się w USA. Podejrzewam, że tak jak w przypadku Pawła Wolaka rodzice zrzekli się polskiego obywatelstwa w jego imieniu. Z tym, że Wolak potem odzyskał polskie obywatelstwo, a w Boxrecu zaczęto go zaliczać do bokserów polskich. Podobnie, jak Michalczewski, który wcześniej zrzekł się polskiego obywatelstwa, żeby dostać niemieckie. Kownacki na razie chyba tego nie zrobił i sądzę, że w tej chwili ma tylko obywatelstwo USA.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-05-2016, 09:57 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2016 09:59 PM przez Metzger.)
Post: #277
Bug RE: Waga ciężka - POLSKA
(31-05-2016 08:17 PM)Hugo napisał(a):  Generalnie kraje nadające nowe obywatelstwo wymagają zrzeczenia się poprzedniego.
O ile się nie mylę, to jest odwrotnie. Kraje zakazujące podwójnegoobywatelstwa sa w mniejszości.

(31-05-2016 08:17 PM)Hugo napisał(a):  Podejrzewam, że tak jak w przypadku Pawła Wolaka rodzice zrzekli się polskiego obywatelstwa w jego imieniu. Podobnie, jak Michalczewski, który wcześniej zrzekł się polskiego obywatelstwa, żeby dostać niemieckie.
Nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest możliwe (zrzeczenie się obywatelstwa w imieniu dziecka). Jesteś pewien, że tak było w przypadku Wolaka i Michalczewskiego? Jakie jest źródło tej informacji?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-05-2016, 10:40 PM
Post: #278
RE: Waga ciężka - POLSKA
Właśnie, ja też słyszałem o historii gościa, który musiał się zrzec obywatelstwa brytyjskiego aby dostać obywatelstwo amerykańskie. Z tym, że to działo się gdzieś w latach 80-90. Zaskoczyło mnie to, bo Wlk. Brytania wydaje się być tak bliskim krajem dla USA a tymczasem i dla nich były wtedy wysuwane takie żądania.

Co do Niemczech to chyba dopiero w zeszłym roku Niemcy zrobiły wyjątek dla Polaków i jeszcze dla kilku innych nacji, których obywatele nie muszą się zrzekać swojego obywatelstwa jeżeli będą ubiegali się o niemieckie.

Dlatego zaciekawiło mnie czy Kownacki ponownie starał się o obywatelstwo bo chyba musiał się go zrzec stając się dorosłym?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-06-2016, 07:39 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-06-2016 07:41 AM przez Hugo.)
Post: #279
RE: Waga ciężka - POLSKA
@Metzger
Co innego formalny zakaz, a co innego praktyka. Ja mam wielu znajomych, którzy w latach 80. wyjechali do Niemiec/Austrii/USA/Kanady i poza jednym przypadkiem wszyscy musieli zrzec się polskiego obywatelstwa jeszcze na etapie ubiegania się o obywatelstwo nowego kraju (przez pewien okres funkcjonowali jako bezpaństwowcy). W przypadku dzieci decyzję musieli podjąć rodzice, bo bez tego dziecko nie dostałoby nowego obywatelstwa. Tak było z Wolakiem (gdzieś o tym czytałem) i zapewne z Kownackim. Michalczewski był dorosły, więc sam się zrzekł polskiego obywatelstwa, chcąc dostać niemieckie.

Taka jest światowa praktyka, jeżeli obywatel kraju biednego (dziadowskiego, politycznie niepoprawnego, nie demokratycznego) ubiega się o obywatelstwo kraju bogatego (szanowanego, mocarstwa itd itp). Ranga Polski zmieniła się na lepsze od lat 80. i w tej chwili zapewne Polaków traktują inaczej w podobnych przypadkach ( a już na pewno w EU). Zawsze były też wyjątki dla bogaczy, artystów, znanych sportowców. Bezproblemowo obywatelstwo USA bez zrzekania się polskiego załatwił np. Adamek, a wcześniej Gołota.

Wracając do Polaków, to w późniejszych latach wielu z tych, co się zrzekło, wystąpiło do polskiej ambasady w przywrócenie obywatelstwa i dostało je bez problemów (nowej ojczyzny najczęściej o tym w ogóle nie informując, bo po co). Z bokserów np. Michalczewski i Wolak, ale Kownacki i Bińkowski chyba nie.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-06-2016, 04:00 PM
Post: #280
Bug RE: Waga ciężka - POLSKA
(01-06-2016 07:39 AM)Hugo napisał(a):  Ja mam wielu znajomych, którzy w latach 80. wyjechali do Niemiec/Austrii/USA/Kanady i poza jednym przypadkiem wszyscy musieli zrzec się polskiego obywatelstwa jeszcze na etapie ubiegania się o obywatelstwo nowego kraju (przez pewien okres funkcjonowali jako bezpaństwowcy).
Ale przecież w USA jest mnóstwo polonusów, którzy zachowali polskie obywatelstwo. Może więc chodzi o to, że w przypadkach o których mówisz zrzeczenie się poprzedniego obywatelstwa nie było warunkiem koniecznym, a tylko wybiegiem mającym przyspieszyć/ułatwić nabycie obywatelstwa amerykańskiego. Bo o ile się orientuję, to w USA nie ma zakazu podwójnego obywatelstwa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości