Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Turniej w Polskiej Wadze Ciężkiej
20-01-2019, 11:00 PM
Turniej w Polskiej Wadze Ciężkiej
Posstahe nowy projekt w polskim boksie zawodowym, którego celem jest wyłonienie następcy Andrzeja Gołoty. Grupa Rocky Boxing Promotion ogłosiła turniej w wadze ciężkiej. Główną nagrodą turnieju będzie 100 tys. złotych i kontrakt z grupą promotorską. Gala transmitowana będzie przez Polsat Sport. Pozytywnie o turnieju wypowidział się już Szpilka.Wydarzenie rozpocznie się 10 maja w Kościerzynir

Z tego to czytam mowa jest o chyba zawodnikach amatorach ? Na razie nie wynika liczba uczestnikom, to czy muszą mieć jakiekolwiek amatorskie doświadczenie ?

W ogóle kasa duża, nawet za duża jak na turniej amatorski.

Czekam na większe info , bo niby pomysł jest na plus. Ale po za tym trudno powiedzieć co jest grane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2019, 12:02 AM
RE: Turniej w Polskiej Wadze Ciężkiej
Wrzuć jakieś źródło, bo najpierw piszesz o projekcie w boksie zawodowym a później że czytasz iż chodzi o amatorów Wink
21-01-2019, 02:43 PM
Coś ala' Amerykański The Contender dla ubogich ma to wyglądać
22-01-2019, 10:50 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-01-2019 10:57 AM przez szalonyAli.)
https://sportowefakty.wp.pl/boks-zawodow...ganizuje-t
Prosże żródło. No tak wynika według mnie z tego artykułu. Pieniądze są duże jak na turniej amatorski.

W the contender brali zawodnicy z raczej sporym doświadczeniem na zawodostwie, którzy nawet bez udziału w turnieju w przyszłości walczyli by o tytuły mistrzowskie. Jeśli chodzi o polską wagę ciężką jakieś zaplecze jest, ale tutaj jest o mowa o podpisaniu jakiegos kontraktu zawodoweog z totalnie nie znaną grupą. Wszyscy liczący się polscy ciężcy a nwet ci mniej liczący mają już kontrakty. Więc nie wiem ? Zbierają zdolnychh polskich amatorów w tej kategorii wagowej ? Potencjał raczej nikły. Mam nadzieję , że do turnieju nie zostaną dopuszczeni zawodnicy bez żadnego doświadczenia albo z doświadczeniem typowo dyskotekowych. Jeszcze może ja przytylę te 20 kilogramów i wezmę udział ;-) Haha. Naprawdę kibicuję tkaim projektom , ale to brzmi trochę abstrakcyjnie. Jendak nie wiem zobaczymy jak będzie. Każda inicjatywa tego typu która popchnie polski boks do przodu. Oby tylko nie wyszedł tego tylko kolejny celebryta , który będzie dawał walki dla kasy. No i nie wystapi tam Najman . Bo to by była klęska.
22-01-2019, 04:13 PM
Jak dla mnie to turniej skierowany do młodych zawodowców. W sensie może i ofertę dostanie bokser olimpijski, ale sam turniej będzie wg reguł boksu zawodowego.

Czyli targetem są wszyscy, którzy 10 maja będą mieli licencje zawodową i nie powinni mieć długofalowego kontraktu. Moga mieć kilka walk na koncie, ale nie muszą.

Nie wiem czy to wypali. Ciężko znaleźć dobrego zawodnika wśród 50 bokserów, a co dopiero obserwując osemke. Ale może?
23-01-2019, 07:19 PM
Sprawdzilem na boxrecu znajdzie sie okolo 10 zawodnikow niepokonananych z kilkoma walkami na koncie (głownie 1 albo 2, max 6). Po za tym jest takze kilku takich zawodnikow w jr ciezkiej. Wiec jakby poszli wyzej, mamy jak8s wybor, w dodatku faktycznie bokserzy z boksu olimpijskiego. Wiec jakby profesjonalnie do tego podejsc to kto wie. Kasa spora jest wiec motywacja. Gdyby zrobic taki turniej, a z zwyciezcy nie robic celebryty tylko dac dobry kontrakt, trenera i prowadzić jak na przykład Szpilkę to jakis ciekawy zaeodnik moglby sie trafic albo kolejny celebryta. Jest hajs, jest motywacja mozna sprobowac
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości