Ankieta: Kto wygra walkę wieczoru?
Ankieta jest zamknięta.
Fury przed czasem 0% 0 0%
Fury na punkty 11.11% 1 11.11%
Wilder przed czasem 77.78% 7 77.78%
Wilder na punkty 0% 0 0%
Będzie remis 11.11% 1 11.11%
Razem 9 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Deontay Wilder vs Tyson Fury (1.12.2018)
23-12-2018, 10:50 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2018 11:08 PM przez szalonyAli.)
Post: #89
RE: Deontay Wilder vs Tyson Fury (1.12.2018)
Punktowal, bo czemu mial nie punktowqc, punktowal jako ekspert? Zreszta sedziowie w pojedynczych walkach tez czesto punktuja rundy na remis, ba w Japonii czy na galach w ameryce poludniowej mamy jakies niezrozumiale ułamki. To jest zagłoska, na jakiej podstawie? Rywal dominiwal ale nie przewrocił wiec daje 8,5 albo nie 8,25. Abstachujac od tego, rundy remisowe to nie jest nic nowego ani dziwnego. Nie chce mi sie czytwc, ale wydaje mi sie, ze 4 najwieksze federacje nie uznaja od jakiegos czasu czegos takiego jak rundy remisowe. Po prostu sedziowie musza punktowqc zwyciezce w danej rundzie.

Napewni takie zasady obejmuja federacja WBC. A jesli chodzi o pozostale federacje. To z ciekawosci sprawdzilem punktacje pojedynkow z przeszlosci tyle ze nawet przed kilku ktore mogly byc dosc wyrownane. To mamy tam rundy remisowe w wyrownanych walkach, nawet mamy przewage 2 punktow mimo, ze nie bylo liczenia. No chyba ze boxrec cos namieszał, ale tez mi sie wydaje ze zasada, ze nie ma rund na remis to rwczej WBC, a pozostale w przeszlosci to uznawaly. W boksie duzo zalezy od zasad uznawanych orzed federacje. W jednych walkach mamy liczenia na stojaco w innycj nie. Tak samo w rundach remisowych. Ro federacje decyduja czy dana runde sedziowie mogli bt punktowac na remis. Moim zdaniem we wszystkich walkach powinno byc dozwolone punktowanie remisow. Jesli sedzie ma watpliwosci i na sile typuje jakiegos zawodnika to chyba lepiej aby dal ten remis. Tutaj wszystko odbywa sie na goraco. Nie ze bronie niektorych sedziow, ale no coz w jednej wyrownanej rundzie dany sedzia moze dac na przymus zwyciestwo danego zawodnjka, w kolejnych dwoch wyrownanuch faktycznie widziec jego zeyciestwa i w wyrownanej walce mamy 117 111 i kryminal. Mozliwosc dawania rund remisowych byla by takich zabezpieczeniem, tymbardziej, ze i tak w walce moze pasc remis. Jesli wtedy jakis sedzia bedzie w wyrownanej w walce punktowac czyjejs zdecydowane zwyciestwo no bach i po licencji.

Jak dla mnie przy punktoeaniu na goraco przy truybunach czasami trudno ocenic kto wygral dana runde. Niby sedziowie maja doswiadczenie, ale czesto w punktacjach widzimy kwiatki i nie wynikaja one tylko z nieuczciowsci sedziow czy tez nieznajomosci sie na boksie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Deontay Wilder vs Tyson Fury (1.12.2018) - szalonyAli - 23-12-2018 10:50 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości