Ankieta: Kto wygra walkę wieczoru?
Ankieta jest zamknięta.
Fury przed czasem 0% 0 0%
Fury na punkty 11.11% 1 11.11%
Wilder przed czasem 77.78% 7 77.78%
Wilder na punkty 0% 0 0%
Będzie remis 11.11% 1 11.11%
Razem 9 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Deontay Wilder vs Tyson Fury (1.12.2018)
03-12-2018, 09:50 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-12-2018 10:19 AM przez szalonyAli.)
Post: #57
RE: Deontay Wilder vs Tyson Fury (1.12.2018)
Fury leżał kłoda , ale wstał jak Dąb ;-) . Wstać po takim czymś to też wyczyn. Więc punktacja dwoma punktami jest najbardziej ok. Też nie jestem zwolennikiem dawana na siłę zwycięstwa komukolwiek w danej rundzie. Jednak pamętajmy , że walki oceniają ludzie a nie maszyny. Każdy sędzia ma swój system oceniania. Nikt nie jest w stanie policzyć ciosów i powiedzieć czy były one b.mocne, mocne, trochę mocne, słabe. Jedni patrzą optycznie na szybkość , aktywność. Ktoś może widzięc remis , inny sędzia jednak skłaniać się 10:9. Ale powinna moim zdaniem istnieć możliwość dawania rund remisowych. Przecież i tak w walce może wyjść remis, więc rundy remisowe też powinno się dawać. Nie popieram totalnie wyników typu 118:110 przy bardzo równej walce. Gdzie niby teoretycznie mozna było by nawet taki wynik wypunktować zakłądająć , że zdaniem sędziego dany bokser w każdej rundzie miał minimalną przewagę , ale minimalna przewaga a pewnie punktowanie to zupełnie coś innego. Więc tutaj trzeba albo dawać rundy na remis , albo punktować runda wyrównana , ale w poprzednie dwie rundy daółem temu bokserowi bo był tylko minimalnie lepszy , więc tutaj tam dla równowagi drugiemu. Trochę to naciągane , ale w miarę uczicwe. Jednak najlepszym rowiązaniem było by dopuszczenie do dawania rund na remis . Jeśli chodzi o dotknięcie reką maty tutaj to powinno co być traktowanie trochę ulgowo. A więc jeśli drugi bokser przeważał w rundzie, to powinno być 9:9 a nie 10:8. Przy czystym , pewnym nokdownie mimo przewagi rywala powinno byc 10:8. Bo można przeważać w rundzie , ale siadz na dupie wszystko wywala do góry nogami. Całej walki jeszcze nie zalukałem ( tylko kilka rund) , więc nie wypowiem się odnosnie całej walki. Ale w tych rundach Fury mi się podobał. Wilder walczył jak zawsze. Widać , że chłop na treningach stawia na siłe ciosu. Przydało by się tez pocwiczyć technikę. Bo dobrze wyprowadzony technicznie cios, w dodatku serie ciosów potrafią zrobić większe zamieszane niż pojedyńcza petarda, którą też nie tak łatwo wsadzić i przez to traci się też rundy.

http://www.forum.bokser.org/thread-9996-...#pid122818
Statystyki dość równe , ale na krozyśc Fury ego zarówno jeśli chodzi o ciosy mocne jak i pozostałe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Deontay Wilder vs Tyson Fury (1.12.2018) - szalonyAli - 03-12-2018 09:50 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości