Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najbardziej śmieszne (żenujące), ciekawe komentarze, ze strony głównej bokser.org
04-04-2014, 04:59 PM
Post: #688
RE: Najbardziej śmieszne (żenujące) komentarze, jakie przeczytaliście na bokser.org
@Sander
@BMH
Teraz zwracam się bezpośrednio do Ciebie więc pilnuj ,czy Cię nie obrażam, bo w tym przypadku i tylko w tym byłoby to obrażanie. Każdy inny przypadek ,gdy zwracam się do szerszej grupy nie może być obrażaniem kogoś konkretnego z mojej strony. Tak to rozumuję choć wiem ,że ty masz inny pogląd na tą sprawę
Ale jeżeli w takim przypadku czujesz się obrażony to przepraszam.
Nie przeszkadza mi to ,że kpisz i naśmiewasz się z moich tekstów.
To świadczy jedynie ,że nie masz za bardzo rozeznania w boksie.
Dla Ciebie boks to tylko to co dzieje się między linami.
Sprawa badań jak chociażby siły ciosu i reakcji organizmu na ten cios jest prowadzona w wielu instytutach i instytucjach medycyny sportu na całym świecie i także w Polsce.
Wykorzystywani są do tego nie tylko bokserzy ale i inne sporty walki a także skoczkowie narciarscy, siatkarze ,lekkoatleci, ciężarowcy……
Te badania są prowadzone nie tylko po to ,aby pomóc bokserom.
Niewielu wie ,że oprócz sportu walki bokserskie są jak „Formuła 1” To swego rodzaju poligon doświadczalny dla zachować organizmu poddawanego uderzeniom ,czy innym obciążeniem. Wyliczane są siły ciosu, przemieszczania mózgu ,odchylenia kręgosłupa czy „zmęczenie materiału” czyli kości, mięśni itp.
Ponadto są kamery przy pomocy których można wyznaczyć wiele parametrów obciążeń organizmu.
Te badania są w medycynie wykorzystywane do leczenia urazów powypadkowych i innych.
Niektórzy zawodnicy takie badania mają ujęte w kontrakcie na walkę i po walce udają się do szpitala na badania i mało kto wie ,że ten pobyt w szpitalu nie zawsze jest związany ze zdrowiem boksera po walce , a często chodzi o badania dla nauki i medycyny.
Dlatego Twój śmiech w tym temacie jest nieuzasadniony.
To forum jeżeli chodzi o tematy „około bokserskie” jest bardzo ubogie.
A ja w tych tematach miałbym wiele ciekawych rzeczy do napisania.
Sprawy medycyny sportu, zapisów kontraktowych na walki, prawo w niektórych krajach a walki bokserskie, czyli w jakich krajach boks zawodowy jest prawnie zakazany i dlaczego
Ponadto jak religia ustosunkowuje się do sportów walki , czy polski boks zawodowy dostaje dotacje państwowe, ile wynosi stała pensja kontraktowa polskiego boksera ,a ile w USA. Dlaczego byli amerykańscy bokserzy nie wszyscy dostają emerytury, itp. itd. I jeszcze wiele innych pokrewnych spraw.
Ale zauważam ,że takie tematy nikogo tu nie interesują ,a raczej mogą być tematem kpin i naśmiewania się ,a w przyszłości mogą być wykorzystywane do polemiki a dokładniej do dyskredytacji przeciwnika.
Dlatego też nigdy nie poruszyłem tego zagadnienia na forum i raczej już nie poruszę.
Nawet tak błaha sprawa jak to dlaczego Mayweather wyszedł do walki z DLH w sombrero i dlaczego później nigdy tego nie uczynił jest przedmiotem drwin pod moim adresem pomimo ,że ta historia z sombrero ma wiele podtekstów jest ciekawa opisywała ją meksykańska prasa i mało kto w Polsce ją zna.
Podkreślałem wielokrotnie ,że dyskutowanie w kółko kto jest szybszy Rigo czy Floyd nie jest moim szczytem marzeń dyskusji o boksie.
Ale nie stoję nikomu na przeszkodzie, aby i takie dyskusje tu prowadził skoro to go bawi cieszy i interesuje.

Dlatego też częściej zabierałem głos na tematy „obyczajowe” na tym forum niż na tematy czysto bokserskie.
Ponadto zauważyłem że piszących tu w ogóle nie interesują tematy pośrednio związane z boksem jak ekonomia, prawo, stosunki międzynarodowe itp.
W związku z tym postanowiłem ,że nie będę narzucał swoich zainteresowań pozostałym i nie będę nikogo „katował” tym co go nie interesuje.
Bardzo mała liczba tu piszących powoduje ,że znalezienie osoby zainteresowanej moim postrzeganiem boksu jest prawie niemożliwe.
Deklaracji żadnych składał nie będę ale…………………………………………………………. pomimo ,że w kaszę dmuchać sobie nigdy nie pozwolę ……………………………..i na pewne zjawiska nigdy nie patrzę obojętnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Najbardziej śmieszne (żenujące) komentarze, jakie przeczytaliście na bokser.org - RSC-2 - 04-04-2014 04:59 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości