Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4.2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z niższych kategorii wagowych
04-06-2016, 05:09 AM
Post: #529
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Jestem z paru powodów zdegustowany walką Barthelemy - Bey. Pierwsza sprawa to sędziowanie. Ringowy zaliczył nokdaun na Barthelemym kompletnie "z dupy" po zderzeniu głowami bez żadnego ciosu i tym samym zabrał Kubańczykowi 3 punkty (8:10, zamiast 10:9). Nie ukarał tez ostrzeżeniem notorycznie klinczującego Beya, mimo że wielokrotnie zwracał mu uwagę. Punktowy Hilton Whitaker III, który widział zwycięstwo Beya 7 punktami to zwyczajny przekupiony złodziej. Inaczej takiego sędziowania określić nie można. jednak Barthelemy i tak wypadł znacznie poniżej swoich możliwości. Przewyższając przeciwnika we wszystkich elementach (siła, technika, zasięg, odporność), męczył się z nim strasznie. Zaczął zbyt nonszalancko, a po "nokdaunie" zupełnie niepotrzebnie dążył do nokautu na siłę, przez co całościowo wypadł blado. Niby Barthelemy ma wszelkie cechy wybitnego boksera, ale w praktyce nie zawsze jest w stanie te swoje zalety pokazać. Moim zdaniem jest to kwestia psychiki i taktyki (słabi trenerzy?).

Beya widziałem pierwszy raz w całej walce. Ma dość oryginalną technikę, ale całościowo to reprezentant defensywnego antyboksu. Dobrze, że jest fizycznie słaby, bo inaczej zrobiliby z niego mistrza metodą "na chama" (jak z Vazquezem).

Co do Planta, to zupełnie się nie zgadzam z powyższą oceną Chapsona. Miał walkę pod kontrola, bawił się przez 3 rundy z dużo słabszym rywalem i zakończył sprawę bardzo efektownym nokautem. Fizycznie potężny, technicznie ciekawy pięściarz z dużą przyszłością.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - szkarupa - 22-11-2012, 02:15 PM
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - Hugo - 04-06-2016 05:09 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości