Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4.2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z niższych kategorii wagowych
26-05-2013, 12:18 PM
Post: #125
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
"Chocolatito" Gonzalez rozbił w przeciągu 5 rund journeymana Ronaldo "El Indio" Barrerę, który i tak zdołał długo wytrzymać napór nikaraguańskiego mistrza. Roman powinien teraz zostać w kategorii muszej, przynajmniej na jakiś czas, ponieważ trudno mu już zbijać do junior muszej.

Co ciekawe, na czele wielu rankingów kategorii muszej znajduje się Juan Estrada, czyli pięściarz, którego Gonzalez już raz pokonał, po wspaniałej wojnie, na punkty. Estrada w lipcu zmierzy się w obowiązkowej obronie z niepokonanym Filipińczykiem Milanem Melindo. Jeśli to wygra, pewnie sam poprosi o rewanż ze swoim pogromcą. Poza tym, w kategorii muszej pasy posiadają obecnie również bardzo interesujący Akira Yaegashi, Moruti Mthalane (niestety unikany przez czołówkę) i Juan Carlos Reveco. Do tego dochodzi weteran Edgar Sosa, waleczny Hernan Marquez, niedawny król tej dywizji Brian Viloria i cała grupa mocnych Meksykanów i Japończyków (Uicab, Blanquet, Kogawa, Igarashi itd.). Dużo ciekawsze towarzystwo, niż kategorię niżej.

Wczoraj odbyła się również walka, której jeszcze nie zdążyłem zobaczyć, ale intryguje mnie dość dziwna punktacja sędziów. Otóż, Omar Narvaez po raz kolejny (siódmy?) obronił swój pas WBO w super muszej, wygrywając przez SD (2x 115-113 i 112-118) z meksykańskim zabijaką Felipe Orucutą. Narvaez słynie ze znakomitej defensywy, ale Argentyna słynie z fatalnego sędziowania. Muszę zobaczyć, żeby sam ocenić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - szkarupa - 22-11-2012, 02:15 PM
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - Maynard - 26-05-2013 12:18 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości