Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4.2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z niższych kategorii wagowych
10-09-2017, 06:13 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2017 06:16 PM przez redd.)
Post: #714
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
@Hugo
Cytat:nagle zrobiło się o nim głośno tylko dlatego, że Floyd i Manny odeszli, a Gonzalez nagle stał się użyteczny w celu blokowania pozycji lidera P4P przed Gołowkinem. Wtedy go trochę przereklamowano, jednocześnie nakłaniając do przejścia jeszcze wyżej do super muszej.
Nikt nie musiał przereklamowywać Gonzaleza, bo jego resume broniło się samo. Kiedy Nikaraguańczyk pokonał sporo większego, klasowego Cuadrasa i zdobył tytuł w kolejnej dywizji, Gołowkin połakomił się na wyzwanie w postaci półśredniego Brooka, co nie wymaga większego komentarza. Naprawdę nie widzę argumentu, który jednoznacznie przemawiałby za tym, by w rankingach P4P stawiać (przed pojedynkami z Wagekiem) Kazacha nad Gonzalezem.


Cytat:W ten sposób zwichnął sobie karierę sportową, ale przynajmniej za jedną walkę z Wisaksilem skasował znacznie więcej, niż za wszystkich poprzednich 47 razem wziętych.

To nie jest takie jasne, jakby mogło się wydawać. Wypad Gonzaleza do super muszej ma charakter wielkiego wyzwania sportowego, wręcz takiego o które trudno w dzisiejszym sporcie. Czekoladowy nie unikał nikogo, nie łakomił się na łatwe wypłaty z pasującymi rywalami, tylko mierzył się z bykami pokroju Cuadrasa, czy Wangeka.

Gdyby chciano go przereklamować, zestawiono by go z technicznie b. dobrym, ale wacianym Ancajasem, który stylowo pasowałby Gonzalezowi. Oczywiście, aspekt finansowy odegrał tu wielką rolę, ale zarobione pieniądze nie były łatwym szmalem.

@Terminator
Cytat:Oczywiście Gonzalez też nie należy usprawiedliwiać tym że był mniejszy, bo prawda jest taka że nie wyciągał on żadnych wniosków z pierwszej walki.

Stwierdzenie, że Nikaraguańczyk był mniejszy nie jest usprawiedliwieniem, a faktem z którym chyba nie da się dyskutować i który miał duże znaczenie jeśli chodzi o obraz tej potyczki. Mam też wątpliwości, czy Gonzalez nie był już po prostu nieco zużyty pierwszą wojną z Wangekiem, gdzie zebrał straszny punishment, stąd ten spadek jakości w jego boksie. Aczkolwiek od strony taktycznej rewanż też nie wyglądał najlepiej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - szkarupa - 22-11-2012, 02:15 PM
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych - redd - 10-09-2017 06:13 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości