Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boks w tv - co można znaleźć na srebrnym ekranie?
21-09-2014, 07:35 PM
Post: #63
RE: Polsat sport/polsat sport extra
A ja trochę ponarzekam w tym temacie na "Punchera". Zacznę od tego, że ciesze się, ze powstał wreszcie program o boksie. Tego wcześniej brakowało i dobrze, że wreszcie coś takiego powstało. Nie mam też nic co do obsady programu. Borek dobrze się sprawdza jako prowadzący, ma naprawdę przyzwoitą wiedzę i nie boi się poruszać drażliwych tematów (jak to zrobił np. z Wasilewskim gdzie skrytykował jedną z proponowanych przez niego walk na PBN III). Goście też się sprawdzają. Pindera jako ekspert lepiej sprawdza się niż komentator i wprowadza merytoryczny powiew w Puncherze. Do tego zaproszeni bokserzy/promotorzy/trenerzy. Czyli naprawdę przyzwoicie i tutaj nie można przyczepić się do czegokolwiek. Więc co mi nie pasuje? Otóż to, że Puncher został stworzony po to, aby promować imprezy organizowane przez Polsat. Więc na okrągło mamy klepanie o PBN, galach wojaków, ewentualnie pomniejszych eventach bokserskich. Prowadzi to do tego, że przekaz jest zwężony do naszego lokalnego podwórka, które jakby nie patrzeć, jest dosyć ubogie w poziom sportowy i emocje w porównaniu do pięściarstwa w skali globalnej. Nie mam pretensji o to, że poruszany jest temat polskiego boksu, ale bez przesady... W tych puncherach, które oglądałem praktycznie nic nie mówiło się o zagranicznych eventach pięściarskich. A przecież dyskusje o nich byłby najciekawsze i stwarzałby pole do interesujących polemik. A tak, mamy samych swoich, którzy znają siebie od lat i od lat mówią to samo. Do tego poruszane są w programie tematy z mma i jeżeli zbliża się jakaś gala Kawulskiego i Lewandowskiego to większość Punchera jest właśnie o tym. Polsat idzie na łatwiznę i komercję. Zero edukacji widza, zero chęci poszerzenia horyzontów. Byle tylko widzowie nie zapomnieli o naszych galach. Byłbym za wyrównaniem proporcji i omawianiem po równo boksu polskiego i zagranicznego. Tak programy byłby znacznie ciekawsze. Nie wiem, może coś się zmieniło? Od trzech tygodni nie oglądam "Punchera", znudził mi się. Szkoda, że jego formuła nie jest bardziej urozmaicona i spełnia on przede wszystkim funkcję marketingową. Jestem trochę rozczarowany, oczekiwałem więcej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Polsat sport/polsat sport extra - redd - 12-06-2013, 02:59 PM
RE: Polsat sport/polsat sport extra - redd - 12-06-2013, 05:15 PM
RE: Polsat sport/polsat sport extra - redd - 29-07-2013, 11:07 PM
RE: Polsat sport/polsat sport extra - terq - 30-07-2013, 10:10 PM
RE: Polsat sport/polsat sport extra - terq - 13-08-2013, 07:24 PM
RE: Polsat sport/polsat sport extra - agnieszkarak - 09-07-2014, 09:55 PM
RE: Polsat sport/polsat sport extra - redd - 21-09-2014 07:35 PM
RE: Polsat sport/polsat sport extra - redd - 06-11-2014, 09:36 PM
RE: Polsat sport/polsat sport extra - BMH - 23-02-2015, 02:27 AM
RE: Polsat sport/polsat sport extra - zuki - 26-05-2015, 10:52 AM
RE: Polsat sport/polsat sport extra - redd - 27-07-2016, 01:09 PM
RE: Polsat sport/polsat sport extra - redd - 27-07-2016, 07:33 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości