Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Patologie polskiego boksu zawodowego - część 1
10-05-2012, 06:07 PM
Post: #5
RE: Patologie polskiego boksu zawodowego - część 1
@Jerome, Rutherford

Dziękuję za dobre słowa i życzliwy odbiór tego tekstu, bo obawiałem się, że wywołam nim burzę w szklance wody. Widzę, że wymagają wyjaśnienia 2 kwestie:

1. Sprawa 2000 USD jako honorarium na gali Adamka w Newark. Nie jestem na 100% pewien, skąd dotarła do mnie ta informacja. Przypuszczam, że usłyszałem ja w telewizji, oglądając walkę Majewski - Caminero, która odbyła się w ramach undercardu przed walką Adamek - Maddalone. No kolejnej gali (z McBride'em) Majewski już nie wystąpił, nie akceptując wysokości proponowanej mu gaży. Było o tym na bokserze.

2. Sprawa walki Afolabiego. Oczywiście dowodów na złą wolę 12KP nie ma i być nie może, ale intuicyjnie wyczuwam intrygę grubymi nićmi szytą. Wzięli walkę z Afolabim, ale przez parę miesięcy wstrzymywali się z jednoznacznym określeniem, kogo przeciw Afolabiemu wystawią. Raz była mowa o Kołodzieju, innym razem o Janiku. Jeżeli Kołodziej uległ wypadkowi, to dlaczego nie wystawili Janika lub innego swojego cruisera (Głowacki, Ugonoh, Hutkowski), tylko zaproponowali przekazanie walki Masternakowi? Dla Masternaka wzięcie walki bez przygotowania oznaczało duże ryzyko,a poza tym O'Chikara była związana umową z Davisem, któremu zapewne należałoby wypłacić jakieś odszkodowanie, gdyby walka z nim nie doszła do skutku. Dlatego oceniam tę kwestię jako złośliwe zablokowanie Masternaka przy braku rzeczywistej chęci wystawienia jakiegokolwiek boksera 12KP przeciw Afolabiemu.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Patologie polskiego boksu zawodowego - część 1 - Hugo - 10-05-2012 06:07 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości