Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Patologie polskiego boksu zawodowego - część 1
10-05-2012, 01:20 PM
Post: #2
RE: Patologie polskiego boksu zawodowego - część 1
@Hugo

Akapit 1
100% racji.
Akapit 2 i 3
Polacy nie walczą między sobą ale dla mnie to zrozumiałe i na porządku dziennym. Po co psuć sobie rekordy tym bardziej, że zawodnicy, który mieliby się między sobą mierzyć należą do tej samej grupy promotorskiej (najczęściej). To jest strata finansowa dla promotorów. Ja to rozumiem. Po za tym jeśli porównujemy Polaków do Anglików( np.) to pamiętajmy, że Anglicy na świecie są znani więc ich walki są ciekawe z samych nazwisk, tak samo w USA, Niemczech itd. O Polskich pięściarzach mało się mówi. Nawet o Mistrzu WBC. To ważny argument.
"[...] zawiść, niechęć i pogarda jednych Polaków w stosunku do drugich.[...]"
Ależ Hugo, to jest na porządku dziennym po za boksiem a co dopiero w środowisku publicznym. Zazdrość, przede wszystkim zazdrość. Niestety.
Akapit 4
Nie polemizuję gdyż nie mam odpowiedniej wiedzy w tym temacie. Szacunek dla Ciebie za tę wiedzę.
Akapit 5
Znów 100% racji.
Akapit 6 i 7
Znów tu widać tę ochronę naszych pięściarzy. Co raz bardziej mnie to irytuje. Wszystkie pojedynki które wymieniłeś chętnie bym obejrzał. Nie obchodzi mnie wówczas przegrany a wygrany. Co z nim będzie dalej na światowym rynku. Tak to powinno wyglądać. 100% racji!!!

1. Walka Adamek v Wach nie byłaby walką na przetarcie ponieważ Mariusz mógłby pokonać Tomasza, nawet przez KO. Ja w to nie wierzę ale występowała taka możliwość (wciąż istnieje). Walka na przetarcie to publiczne boksowanie o zwycięstwo. Nie ma mowy o jakimkolwiek innym scenariuszu. Adamek v Wawrzyk to samo z tym, że Andrzej jest bardzo surowy i nie wiem czy przydałby się Tomkowi na sparingu a co dopiero podczas walki. Z resztą nie ma tu szans na zwycięstwo Andrzeja więc lepiej dorzucić kolejną porażkę Kevinowi (która tak samo jest bez szans jak Wawrzyk) niż Polakowi psując mu (niczego nie zapowiadający) start. Kołodziej nawet nie myślał o tym aby przechodzić do HW zanim nie zdobędzie pasa w CW. Jego kandydatura była zatem niemożliwa.
Z resztą dobrze wiemy, że walka Adamek v Wach (najmniej ale jednak), Adamek v Wawrzyk, Adamek v Kołodziej to byłoby to z góry niszczenie rekordów tych ludzi. Ryzyko było za duże w obliczu walki z Vitkiem dla Tomka. McBride żadnego ryzyka nie przynosił. Dla mnie również ta walka była bez sensu. Również wolałbym aby był to ktoś inny ale rozumiem doskonale wstrzemięźliwość zarówno Tomka jak i 12KP i Wacha.
2. Co do Oli, Pawła i Mateusza. Pamiętam jak dziś jak promotor Pawła Kołodzieja, pan Andrzej Wasilewski ogłaszając o tym, że jego podopieczny z powodu kontuzji musi wycofać się z walki z Olą Afolabim od razu wspomniał o tym, że w związku z obecnym stanem rzeczy kandydatura przeciwnika dla Anglika została przekazana do Team'u Pana Andrzeja Gmitruka, który jest trenerem (i kimś tam jeszcze) dla Mateusza Masternaka. Na dniach została podana informacja o tym, że Masternak nie zaboksuje z Afolabim. Było to za duże ryzyko dla polskiej strony ze względu na to, że Mateusz przygotowywał się pod innego (łatwiejszego) rywala i nie był gotów na tak duże wyzwanie. Ja mimo wielkiego zawodu w pełni rozumiem podjętą wówczas decyzję sztabu Mateusza Masternaka. Sytuacja wyglądała mniej więcej tak, że Adamek boksuje na gali Braci Klitschko z Johnatonem Banksem. Nagle Banks jest kontuzjowany i Tomek dostaje propozycję walki z Vitalijem, czyli rywalem o wiele groźniejszym, innym niż Banks nawet gabarytami (Davis był wyższy niż Afolabi) na dłuższym dystansie (Master miał boksować bodajże 8 rund a Afolabi z Kołodziejem 10). Nie ma więc tutaj żadnej złościwości 12RKP w stosunku do Ochikary (czy jakoś tak;P). Nie wiem o czym więc mówisz.
3. Co do przykładu trzeciego nie jestem w temacie ale jeśli jest tak jak piszesz to się z Tobą zgadzam.

Świetny artykuł, baaardzo fajnie przeczytać takie coś. Mega plus za wiedzę. Wielki szacunek Kolego.

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Patologie polskiego boksu zawodowego - część 1 - Jerome - 10-05-2012 01:20 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości