Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WIELKIE WALKI cz.3 Rumble in the Jungle Ali-Foreman
12-04-2012, 08:13 PM
Post: #3
RE: WIELKIE WALKI cz.3 Rumble in the Jungle Ali-Foreman
@PeterManfredo
Widzę, że jednak "Rumble in the Jungle" w trzecim odcinku, a nie trylogia Morales-Barrera. Szkoda, ale mam nadzieję, że te walki się jeszcze pojawią. :]

A co do samego starcia:
IMO była to jedna z najlepszych walk Alego pod względem taktycznym. Unikać wymian, wyłapywać ciosy na gardę, umiejętnie używać lin - ta taktyka była doprawdy fenomenalna. I to jeszcze na kogoś takiego jak Foreman, czyli faceta, któremu zdarzało się nokautować rywali przez gardę! Można odnieść takie wrażenie jak @Jerome, czyli, że była to nudna walka. Ale gdy "The Greatest" rusza do kontrataku, to jest to coś wspaniałego. Fantastyczne kombinacje, totalnie zaskoczony Foreman i nagle coś niesamowitego... George pada na deski... Nokaut, koniec walki. Ali mistrzem świata! Nie będę pisał nic więcej, po prostu tę walkę trzeba zobaczyć!

PS. Ali co prawda czuł się w Kinszasie bardzo dobrze, ale mało kto wie, że bojąc się o swoje zdrowie nawet wodę sprowadzał ze Stanów...
PS2. O sile fizycznej Foremana najlepiej świadczą słowa legendarnego Joe Fraziera. Czytałem kiedyś wywiad z nim, dziennikarz zadał pytanie: "Czy przygotowywałeś się w jakiś szczególny sposób do walki z Foremanem?" Odpowiedź "Smokin' Joe" mnie dosłownie powaliła: "Nie, bo po co miałem to robić? Nawet dokładnie nie wiedziałem kim jest Foreman. Wcześniej po prostu wychodziłem do ringu, bum, bum i było po wszystkim. A walka z Georgem... Cóż, przypominało to zderzenie z wielką ciężarówką. Spodziewałem się wszystkiego, ale nie tego co potem nastąpiło." IMO Joe pewnie trochę to podkolorował, ale raczej nie bardzo...

Pięściarz jest prawdziwym mistrzem, gdy wstaje z desek i mówi: "Mogę walczyć dalej!"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: WIELKIE WALKI cz.3 Rumble in the Jungle Ali-Foreman - Rutherford - 12-04-2012 08:13 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości