Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 2.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Narodowa gala boksu Najmana (25 maj 2018)
28-03-2018, 01:06 PM
Post: #196
RE: Narodowa gala boksu Najmana (25 maj 2018)
Martin
Cytat:Wszystko się zgadza tylko pod warunkiem, że Sulęcki nie walczy z jakimś Bonellim czy jak mu tam było, Głowacki z jakimś totalnym bumem i anonimem a Adamek vs Haumono to wg mnie znacznie gorsze sportowo zestawienie niż Wach vs Molina.

Tutaj się w zasadzie zgadzam, ale nie do końca. Bo co jest lepsze? Czekanie na efektowny nokaut Sulęckiego lub Głowackiego, czy szykowanie się na 8-10 rund nudów, jak w przypadku trzech najważniejszych walk? Nie wiem, dla mnie obie te rzeczy nie powinny mieć miejsca, ale już ostatecznie wolę oglądać jakieś fajne KO niż zawodnika, który pewnie nie wyprowadzi ciosu (Guinn) czy panów, którzy w ogóle ciosy chyba boją się wyprowadzać (Wach i Molina). Zgadzam się natomiast, że Wach - Molina to sportowo lepsze zestawienie niż Adamek - Haumono. Jednak tam miałeś choćby mocno bijącego Salomona, który mógł czymś wypalić i położyć Tomka na deski. Ale zostawmy już nawet tę czerwcową galę PBN. Teraz w kwietniu odbędzie się, bodaj, ósma edycja i ta o której piszemy faktycznie była najsłabsza z całej serii. A chyba nie powinno tak być. Tak wielkie bokserskie wydarzenie jak gala na Stadionie Narodowym powinno być porównywane z najciekawszą galą PBN, a nie szukanie argumentów, że jednak jest ciut lepsza niż ta najsłabsza Tongue
A co do rywali Sulęckiego i Głowackiego wtedy, już @Hugo ładnie napisał. Znam nazwiska, które proponował Borek, a na które Wasilewski się nie zgodził. Też nie podoba mi się działanie Mateusza w ostatnich tygodniach i raczej nie zostawiam na nim suchej nitki w innych tematach, ale tutaj on był akurat najmniej winny.

Cytat:To nieprawda, taki Abell przyjechał, rozwalił Zimnocha i co? I dostał kolejną walkę gdzie będzie miał możliwość ubić tym razem Adamka. Jeśli Kassi pokonałby Izu to tym bardziej mógłby liczyć na jakieś ciekawe oferty z Polski w przyszłości.

Moim zdaniem, nie do końca. Już @Hugo pisał o różnicy pomiędzy tymi zawodnikami. Abell to człowiek ustawiony życiowo, który może sobie pozwolić na to, żeby znokautować lokalnego hero, bo jak nie dostanie kolejnej propozycji, to nic się nie stanie. Jest ustabilizowany finansowo, ma fajną rodzinę, pracę, która daje mi satysfakcję. Fajną robotę robi @Sander na boxing.pl w jego temacie. Polubiłem chłopa i nawet cieszę się, że będzie można go w kwietniu zobaczyć w Polsce. A Kassi? Sytuacja wręcz odwrotna. A jakby pokonał Izu, to ja nie widzę, żeby dostał ofertę jeszcze jednej walki w Polsce. Z takim Szpilką już by nie zawalczył, bo Wasilewski by się nie zgodził, a tak będzie choćby tutaj otwarta opcja, moim zdaniem.

Cytat:Widowisko to tam akurat będzie, Buffer, Edytka trochę fajerwerków,

No właśnie martwi mnie trochę, że nawet dla mnie koncert Edyty i trochę fajerwerków zapowiadają się na razie najbardziej atrakcyjnie Big Grin

Cytat:Nie pije ani kawy ani energetyków, ale zaopatrze się w dobre piwko na pewno.

Czyli tym razem wykupujesz PPV? Tongue

Cytat:Z dramatycznym matchmakingiem mieliśmy do czynienia podczas borkowej gali w czerwcu, w której były takie oto "rewelacyjne" zestawienia jak: Sulęcki vs Bonelli, Masternak vs Siłłach czy Głowacki vs Altunkaya...

Masternak - Siłłach? Confused Przecież to była jedna z najlepszych walk na polskim rynku w ostatnich latach. Obaj leżeli na deskach, obaj do samego końca dramatycznie walczyli o zwycięstwo, które ostatecznie minimalnie poszło na konto Polaka, ale gdyby walka była poza Polską, wcale nie musiałoby tak być. Trochę mnie zdziwiłeś.
Do pozostałych dwóch walk masz w zasadzie rację. Ale tutaj znów trzeba się zastanowić, czym jest dla ciebie matchmaking? Bo czy zestawienie ze sobą w walce wieczoru dwóch totalnych nudziarzy, to na pewno nawet średni matchmaking? No dla mnie nie. Dobry matchmaking, to zestawienie ze sobą nawet słabszych zawodników, ale generujących emocje, na przykład dwóch sluggerów, czy nawet pięściarza lepszego, ale z rywalem, który nie pasuje mu stylowo i jest jakaś niewiadoma, jeśli chodzi o końcowy wynik. Zestawienie ze sobą dwóch defensywnych boxerów podczas wielkiej gali przy 55 tys. kibiców (średnio interesujących się boksem) i PPV, to dla mnie właśnie idealna definicja dramatycznego matchmakingu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Narodowa gala boksu Najmana (25 maj 2018) - MarcoPoloo - 21-03-2018, 10:26 AM
RE: Narodowa gala boksu Najmana (25 maj 2018) - kubala1122331 - 28-03-2018 01:06 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości