Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 2.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Narodowa gala boksu Najmana (25 maj 2018)
13-02-2018, 12:17 PM
Post: #54
RE: Narodowa gala boksu Najmana (25 maj 2018)
Dla mnie trochę nietrafiony przykład. To tak jakbym płacił Edycie Górniak za występ, a ona zamiast zaśpiewać swoje najlepsze piosenki, będzie mi śpiewała smerfne hity.

Wasz pogląd prowadziłby do sytuacji, gdzie płacę bokserowi X złotych za występ, umawiam się z nim na trzy walki. A bokser wybiera sobie groźnego Węgra, solidnego Słowaka oraz niebezpiecznego Litwina. Wygrywa szybkie trzy walki, zarabia hajs a ja jako promotor nic z tego nie mam, bo ciężko sprzedać taką galę z takim przeciwnikiem.

Ja uważam że bokser jest od walczenia, a promotor od tworzenia widowiska. Oczywiście to zawsze powinna być konkretna sytuacja i konkretna umowa.

Ale nie widzę nic złego w umowie na zasadzie " daję Ci X złotych za walkę, ale samodzielnie wybiorę Ci rywala który będzie z drugiej dziesiątki rankingu WBC". Pokazujemy ranking, 10 nazwisk i goł.

Cytat:Takie "głaskanie" widać jak wychodzi na takich Wawrzykach, Kołodziejach i Jonakach.
Problem w tym, że takie głaskanie może wyjść zarówno od promotora jak i od zawodnika. Ze słów Borka wynika fakt, że to Mateusz chciał dobrego rywala dla Izu, podczas gdy Izu nie za bardzo się do tego palił i chciał się głaskać z kimś przeciętnym.

Tak sytuację można obrócić na obie strony.
Narzucanie obowiązkowych obron przez federację jest złe, bo rankingi bywają sztuczne, a dużo zależy od układów.
Narzucanie walk przez TV, która odmawia transmisji obrony ze słabym rywalem jest złe, bo promuje się bokserów medialnych zamiast uzdolnionych.

Tak samo w tym przypadku.

Model biznesowy Wasilewskiego na zasadzie "dam Ci 10 bumów i będę Ci płacił pensję, a ty przegrasz w walce o pas niczym Kołodziej" jest tak samo złe jak "jestem bokserem i sam wybiorę sobie rywala, będę boksował z drugą setką boxreca za hajs ustalony z promotorem".


Problem w matchmakingu bokserskim wynika z faktu, że do zakontraktowania przeciwnika daleka droga i nie za bardzo można podpisać z Izu taką umowę na konkretnego przeciwnika.
Ale doskonale rozumiem podejście na zasadzie "drogi Izu, podpisujemy kontrakt na trzy walki, pierwsza na przetarcie z dowolnym rywalem z top50 którego sobie wybierzesz, ale dwie kolejne już z top20 wskazanego przeze mnie, za pierwszą dostajesz tyle, za drugą tyle, za trzecią tyle".

Jeśli promotor ma dać ileś hajsu bokserowi za ileś walk, a on sobie w ramach tego wybierze rywala nr 134 z boxrecu to boks zawodowy umiera w ciągu roku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Narodowa gala boksu Najmana (25 maj 2018) - Gogolius - 13-02-2018 12:17 PM
RE: Narodowa gala boksu Najmana (25 maj 2018) - MarcoPoloo - 21-03-2018, 10:26 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości