Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4.2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ranking Maynarda/BOKSER.ORG - aktualizacja 12 grudnia!
07-05-2012, 11:39 AM
Post: #41
RE: Ranking Maynarda - pełna wersja, aktualizacja 30 kwietnia!
Ok, muszę koniecznie powtórzyć jedną rzecz, którą kiedyś już pisałem. Nie układam swoich rankingów na zasadzie hipotez ("kto kogo by pokonał, gdyby walczyli w niedalekiej przyszłości"). Biorę pod uwagę pojedynki, które rzeczywiście się odbyły, stąd można znaleźć nieco weteranów w moich rankingach. Po prostu nie lubię "gdybania", taką mam naturę, stąd wolę kogoś, kto był dobry nawet 2 lata temu od kogoś, kto "być może jest najlepszy, ale nie miał okazji tego udowodnić".

Co do Hernandeza, to przyznaję się, że widziałem tylko walki z Hereliusem i Cunninghamem (obie) i trochę się zasugerowałem rankingiem The Ring. Natomiast rzeczywistość jest taka, że to Huck, po pokonaniu Lebiediewa i remisie z Afolabim, oraz serii pewnych zwycięstw nad solidnymi średniakami (jak Nakash, Godfrey i paru innych) zasłużył na pozycję lidera rankingu. Zresztą, pojedynek z Powietkinem potwierdził, że nie odstaje on poziomem także od czołówki ciężkiej (pomijając oczywiście Kliczków).

Co do punktacji walki Hucka z Afolabim - temu pierwszemu przyznałem rundy: 5,6,7,8,9,11,12, drugiemu: 1,2,3,4,10. z ewentualnym zastrzeżeniem, że 5 mogła być remisowa. tak, czy inaczej, wygrywa Huck.

Ciągle tylko nie wiem, co zrobić z Afolabim. Z kolei Czakijew musiałby wreszcie powalczyć z kimś, kto nie jest zainteresowany wyłącznie przetrwaniem. Na razie daleko mu do mojej dziesiątki.

Sprawa Paula Williamsa - ten zawodnik cały czas balansuje między junior średnią, a średnią, trudno o sklasyfikować. Wiem, że spokojnie mógłby być w dziesiątce junior średniej po wygranej nad Ishidą, który pokonał z kolei Kirklanda i nienajgorszej walce z Larą (chociaż na wygraną nie zasłużył). Rozważałem jego kandydaturę, ale postawiłem, może trochę zbyt subiektywnie na Rodrigueza i Konecnego (może to przez moją sympatię do tej dwójki?). Na razie nic w junior średniej nie zmieniam. Floyda zostawiam w półśredniej, chociaż nie wiadomo, czy on w ogóle wróci na ring (obstawiam, że tak).

Mike Alvarado - wiem, że z Marquezem bez szans, ale JMM nie ma dużego doświadczenia w tej dywizji, w zasadzie walczył w niej raz, z Fiedczenką, dlatego jest tak nisko (chociaż dla mnie to nr. 2 p4p za Floydem). Maidanę zdegradowałem po porażce z Alexandrem, a Mathysse pewnie będzie wyżej, jeśli pokona Soto. Oluseguna rozważałem w pierwszej wersji rankingu (była dyskusja w pierwszym temacie), ale ta wygrana nad Chebah, to jednak za mało. Do tego bardzo niska aktywność. Nie wiem, kto wymyślił ten eliminator, ale był on moim zdaniem przegięciem ze strony WBC. Junior półśrednią zostawiam bez zmian, chociaż zapamiętam te argumenty.

W piórkowej jednak stawiam na Hasegawę, po obejrzeniu materiału z ostatniej walki Cino Yordana. Można jednak powiedzieć, że Indonezyjczyk jest 11.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: Ranking Maynarda - pełna wersja, aktualizacja 30 kwietnia! - Maynard - 07-05-2012 11:39 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości