Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Carlos Molina vs Carlos Adames - Santo Domingo 26.07.2017
23-07-2017, 07:36 PM
Post: #1
Carlos Molina vs Carlos Adames - Santo Domingo 26.07.2017
Carlos Molina to jeden z najwybitniejszych współczesnych pięściarzy Meksyku, którego kariera nie potoczyła się tak jak mogła w dużej mierze za sprawą nieuczciwych sędziów (nie tylko bokserskich). Rozpoczął on swoją karierę w USA i pomimo kilku bardzo problematycznych porażek z powodzeniem piął się w górę silnie obsadzonej kategorii junior średniej. W 2011 zremisował z Erislandym Larą, chociaż należało mu się zwycięstwo, a rok później został zdyskwalifikowany po 10 rundach zdecydowanie wygrywanej walki z Jamesem Kirklandem pod absurdalnym pretekstem. W 2013 został mistrzem świata IBF, ale na jego dalszej karierze zaważyły prześladowania ze strony władz USA za rzekomy czyn pedofilski z lat młodości ( w rzeczywistości dobrowolny seks z 3 lata młodszą dziewczyną w wieku 18 lat). W efekcie Molina najpierw spędził kilka tygodni w amerykańskim więzieniu, a następnie otrzymał zakaz wjazdu do USA, co wyeliminowało go z walki o mistrzowskie pasy po utracie tytułu IBF na rzecz Corneliusa Bundrage'a. Od kilku lat Molina obija w Meksyku średniaków, przy czym zmienił kategorię na półśrednią. Nie dysponuje silnym ciosem ani nie prezentuje technicznych fajerwerków, ale jest bokserem niezwykle skutecznym dzięki sprytowi i wybitnej inteligencji ringowej.

Carlos Adames to największa nadzieja młodego pokolenia boksu Dominikany. Odniósł sporo sukcesów w boksie amatorskim, a jako zawodowiec legitymuje się bilansem 11(10) - 0. Boksuje dotąd prawie wyłącznie na rodzimym ringu, a wśród pokonanych przeciwników brak głośnych nazwisk. Adames imponuje przede wszystkim znakomitymi warunkami fizycznymi (180 cm w półśredniej) i bardzo mocnym ciosem. Jest typowym sluggerem, a inne elementy jego boksu można uznać co najwyżej za poprawne.

Walka Molina - Adames to niezwykle ciekawe zestawienie ze względu na kompletnie odmienne walory obydwu rywali. Wprawdzie forma Moliny nie była poważnie testowana od kilku lat, to jednak sądzę, że powinien sobie poradzić z Adamesem i wygrać na punkty.

Jest w tej sprawie również polski wątek. Andrzej Wasilewski publicznie obiecywał ściągnięcie Moliny do Polski jako rywala Sulęckiego. To, że do tego nie doszło, nie jest chyba kwestią pieniędzy, bowiem na gali w dominikańskim hotelu odbywającej się bez ciekawego undercardu Molina na pewno kokosów nie zarobi. To raczej dogmatyzm Wasilewskiego (polegający na unikaniu wszelkiego ryzyka) w prowadzeniu swoich bokserów jest przyczyną tego, że Sulęcki obija kolejnych bumów zamiast skrzyżować rękawice z Moliną, który byłby dla niego rzeczywistym wyzwaniem.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Carlos Molina vs Carlos Adames - Santo Domingo 26.07.2017 - Hugo - 23-07-2017 07:36 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości