Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brooklyn 14.01.2017 (DeGale -Jack)
16-01-2017, 09:09 AM
Post: #27
RE: Brooklyn 14.01.2017 (DeGale -Jack)
Mam jeszcze uwagi na temat punktacji i statystyk.
Walkę Davis - Pedraza starałem się punktować dokładnie i na bieżąco. Wyszło mi, że Pedraza wygrał 3 rundy (3,4 i 5), czyli po pięciu rundach prowadził, po sześciu był remis, w siódmej poległ. Tymczasem wszyscy sędziowie punktowali po 6 rundach 59:55 dla Davisa, przyznając Pedrazie tylko jedna wygraną rundę. Czyli nie wyrównana walka do momentu nokautu, ale właściwie deklasacja. Kto miał rację? Compubox stwierdził, ze jednak ja. W rundach 3, 4 i 5 więcej celnych ciosów na koncie Pedrazy.

Pojedynek DeGale - Jack punktowałem na oko, bez bieżącego liczenia bilansu udanych akcji obydwu bokserów. Wyszło mi minimalne zwycięstwo DeGale'a. Podobnie widział to jeden z sędziów, a dwaj pozostali wypunktowali remis. Co pokazuje Compubox? Tylko 2 rundy (1 i 2) dla DeGale'a, 9 remisowa, reszta dla Jacka. Dawałoby to wynik 116:110, 117:109 ewentualnie 117:110 dla Badou Jacka. Bardzo wysokie zwycięstwo Szweda, którego nie sposób podważyć, a werdykt sędziowski to gruby wałek? Czy aby na pewno tak to wyglądało? Przyjrzałem się dokładniej statystykom Compuboxa i uderzyło mnie, że siłowo walczący Jack wyprowadził 223 jaby wobec 149 dobrze wyszkolonego DeGale'a. Dziwne, nieprawdaż? W jeszcze większe zdumienie wprawiła mnie statystyka celności tychże jabów. Wynika z niej, że przez całą walkę tylko 4 z tych 149 jabów Brytyjczyka doszły celu. Celność na poziomie 2,7% Czy to jest wiarygodne i w ogóle możliwe? Cofnąłem się do statystyk innych niedawnych walk. W pojedynku Ward - Kowalow, gdzie było bardzo dużo klinczów i szarpaniny, do celu doszło 55 jabów Warda i 48 Kowalowa. Gassijew - Lebiediew - 61 celnych jabów Lebiediewa i 44 Gassijewa. Saunders - Akawow - 51:37. Gołowkin - Brook (w ciągu 5 rund) 58:25. Wynika z tego, że te 4 celne jaby DeGale'a to jakaś totalna bzdura i przekłamanie wypaczające całą statystykę Compuboxa odnośnie tej walki.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Brooklyn 14.01.2017 (DeGale -Jack) - Hugo - 02-01-2017, 07:23 PM
RE: Brooklyn 14.01.2017 (DeGale -Jack) - Hugo - 16-01-2017 09:09 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości