Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Broń - dyskusja ogólna
09-12-2016, 05:54 PM
Post: #65
RE: Boks, pieniądze i brudne sprawy (plotki i fakty)
@RSC-2
Bo to dziadowskie państwo jest Smile I uwierz mi, że brak ochrony przed "zbrojnym napadem" to najmniejszy z lokalnych problemów. Wręcz marginalny, bo przestępstwa dokonywane za pomocą nielegalnie posiadanej broni palnej to jakiś ułamek promila w całościowej liczbie popełnianych deliktów. Osobiście wolałbym raczej, żeby państwo skuteczniej chroniło kilkuletnie dzieciaki czy wręcz niemowlaki, których masa ginie co roku z rąk nawalonych jak szpadel "konkubentów" albo własnych ojców a ja potem o tym czytam i wkurzam się do czerwoności.

Paradoksalnie, gówniane państwo jest kolejnym argumentem przeciwko powszechnemu dostępowi do broni, gdyż tak samo, jak nie potrafi obronić obywatela przed napadem z nielegalnie posiadanym gnatem oraz maluchów przed sadystycznymi dorosłymi, tak samo nie potrafiłoby zadbać, żeby ludzie nie ginęli od broni posiadanej legalnie. Przytoczę przykład. Sam tak zorganizowanego "państwa" szczerze nienawidzę i staram się okazywać mu tyle milczącej pogardy i niezainteresowania, ile tylko jest to możliwe. Dlatego kiedy dzieje mi się krzywda, staram się załatwić wszystko prywatnie, bez udziału policji, urzędów czy szeroko pojętego aparatu opresji.

Pewnego pięknego dnia kilku wyrostków postanowiło urządzić sobie palarnię i pijalnię piwa na murku oddalonym trzy metry od wejścia do mojej klatki schodowej. Dostrzegłszy to z okna przywdziałem podrabiane dresowe spodnie znanej firmy oraz lekko przybrudzony, siateczkowy podkoszulek, otrzymane od teścia kiedy pomagałem mu przy jakimś remoncie i od tej pory wykorzystywane podczas prac w piwnicy. Tak odziany zszedłem na dół, kolebiącym się krokiem podszedłem do młodzianków i z miłym uśmiechem oświadczyłem "Wypierdalać!". Na pytanie "Dlaczego" odpowiedziałem, że drażni mnie dym papierosowy i irytują bluzgi. Spojrzeli na mnie, na siebie, coś tam poburczeli, dowiedzieli się, że zaraz wylecą na kopach i zwinęli żagle.

I wszystko rozeszło się po kościach. W przypadku powszechnego dostępu do broni musiałbym schodzić do nich z giwerą a i to z duszą na ramieniu, bo nie miałbym pewności, że któryś z młodzianków nie zwinął tacie półautomatycznego glocka i nie zechce do mnie wygarnąć, żeby pokazać pozostałym, jaki z niego kozak. Innymi słowy nawet proste konflikty z miejsca przeniosłyby się o kilka poziomów wyżej, przy całkowitej bierności beznadziejnego państwa, które tym bardziej umyłoby ręce, bo przecież obywatele mogą się już bronić sami. Przy takim układzie jego rola sprowadzałaby się do posprzątania zwłok.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Broń - dyskusja ogólna - Martin - 05-12-2016, 12:38 PM
RE: Broń - dyskusja ogólna - Gogolius - 13-12-2016, 04:35 PM
RE: Broń - dyskusja ogólna - redd - 21-12-2016, 12:48 PM
RE: Broń - dyskusja ogólna - KrychuTMT - 21-12-2016, 02:02 PM
RE: Broń - dyskusja ogólna - Gogolius - 14-01-2017, 08:00 PM
RE: Boks, pieniądze i brudne sprawy (plotki i fakty) - fext - 09-12-2016 05:54 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości