Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Broń - dyskusja ogólna
08-12-2016, 11:16 AM
Post: #37
RE: Boks, pieniądze i brudne sprawy (plotki i fakty)
@Joker
Nie jestem bohaterem. Jeśli coś zagraża mojemu dziecku a ja jestem przy nim, jest nauczone żeby na komendę "za mnie" chowało mi się za mnie. Żebym każde zagrożenie brał najpierw na siebie. I sytuacji "uzbrojony ciapak" padłaby taka komenda a ja bym się chyłkiem wycofywał, zakrywając je ciałem. Tak samo żona. Nie strzelałbym do gościa, chyba że miałbym naprawdę dobrą okazję albo on celował mi do żony albo do mnie. Inaczej nie, bo nie jestem żadnym antyterrorystą, w niewygodnej pozycji, stresie i zamieszaniu mogę nie trafić w głowę, nawet z bliska. Celowałbym w korpus. A tam może być "pas szachida", który mógłbym w ten sposób zdetonować, rozwalając ciapaka a przy okazji siebie, bliskich i najbliższą okolicę. Albo bym go tylko zranił i gość zdetonowałby się sam.

Szczerze mówiąc wolałbym też, żeby w hipotetycznej sytuacji "ciapaka w polskim hipermarkecie" okoliczni cywile też nie mieli broni, bo jakby wszyscy zaczęli jej używać, to wkrótce nikt nie orientowałby się, czy stojący piętnaście metrów dalej facet z bronią to "ciapak", czy odpierający atak zatroskany ojciec rodziny. Innymi słowy ja jestem nastawiony na przeżycie i egoistyczne uchronienie rodziny. I mając do wyboru to albo bohaterską walkę ze złem wybiorę opcję "tchórzliwie zachowawczą". Bo jakby się udało, to mogę wystawiać pierś do orderów i zarabiać krocie na występach w telewizjach śniadaniowych i innych big brotherach. Ale jakby nie wyszło, to w polskich realiach do końca życia nie wyplątałbym się z procesów o przekroczenie zasad obrony i żalu ludzi, którzy by przez to zginęli.

Co innego, kiedy giną w wyniku interwencji bezosobowych "służb". Wtedy winne jest "państwo", które bierze na siebie żal, nienawiść i wypłaca odszkodowania. A ja jestem prosty człowiek, który chce normalnie żyć. Nie można mnie kupić w "każdym sklepie z bohaterami", nie dowieźli Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Broń - dyskusja ogólna - Martin - 05-12-2016, 12:38 PM
RE: Broń - dyskusja ogólna - Gogolius - 13-12-2016, 04:35 PM
RE: Broń - dyskusja ogólna - redd - 21-12-2016, 12:48 PM
RE: Broń - dyskusja ogólna - KrychuTMT - 21-12-2016, 02:02 PM
RE: Broń - dyskusja ogólna - Gogolius - 14-01-2017, 08:00 PM
RE: Boks, pieniądze i brudne sprawy (plotki i fakty) - fext - 08-12-2016 11:16 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości