Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roman Gonzalez vs Carlos Cuadras
11-09-2016, 07:18 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2016 07:19 AM przez kubala1122331.)
Post: #17
RE: Roman Gonzalez vs Carlos Cuadras
Walka z jednej strony była bardzo zacięta, ale jak dla mnie to Gonzalez wygrał nieco wyraźniej niż u sędziów punktowych. Świetnie zaczął pretendent, pierwsze cztery rundy to klasa mistrzowska w jego wykonaniu, gdzie trafiał Cuadrasa jak chciał, gdzie chciał i kiedy chciał, a ten nie mógł na to znaleźć żadnej odpowiedzi. Te rundy zadecydowały zresztą o wyniku (przynajmniej u sędziów), bo potem starcie się wyrównało. Gonzalez wciąż był cholernie precyzyjny, ale Cuadras zaczął walczyć bardziej aktywnie i widać było, że jego ciosy robią wrażenie na Romanie. Mistrz jednak walczył bardzo chaotycznie, coś tam trafiał, ale w moim mniemaniu kolejne rundy trafiały do pretendenta. Trochę denerwował mnie komentarz Małolepszego, który cały czas twierdził, że kolejne rundy mogą trafiać do Meksykanina, bo chociaż jest chaotyczny i mało trafia, to przynajmniej stara się coś robić. Ja się z tym kompletnie nie zgadzam, na swojej karcie miałem 118-110 dla Nikaraguańczyka, Cuadras moim zdaniem zdecydowanie wygrał tylko jedno starcie.

Ciężko mi oceniać Cuadrasa, bo nie znam go zbyt dobrze. Na pewno starał się i dał z siebie maksa. Był dobrze przygotowany, ale trafił na ścianę, której nie mógł w sobotę pokonać. Z kolei Gonzalez po raz kolejny udowodnił, że jest zjawiskowym pięściarzem. Świetny na nogach, szybki, błyskawiczny, silny i precyzyjny. Wczoraj zaimponował mi przede wszystkim tym ostatnim. Niższe kategorie cechują się zazwyczaj lekkim chaosem, a wczoraj odniosłem wrażenie, że boks Romana jest w każdym szczególe wypracowany i przemyślany. Dla mnie jest to dużo bardziej wszechstronny zawodnik niż Naoya Inoue i choć taki pojedynek na pewno byłby szalenie ciekawy, to dla mnie faworyt byłby tylko jeden.

Walka bardzo przyjemna dla oka, ale troszeczkę monotonna, a tempo mogło zmęczyć oczy w samym środku nocy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Roman Gonzalez vs Carlos Cuadras - kubala1122331 - 11-09-2016 07:18 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości