Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nokdaun nokdaunowi nie równy
26-07-2016, 05:05 PM
Post: #7
RE: Nokdaun nokdaunowi nie równy
Jest coś takiego jak liczenie na stojąco w sytuacji gdy liny ewidentnie ratują przed upadkiem/zawodnik upadając sie w nie zaplątuje itd.
tyle że w 99% walk mistrzowskich ta zasada jest zniesiona (tak jak to, że 3 nokdauny w rundzie nie stopują z automatu walki itp.)

Co do tematu, jasne że jest różnica między nokdaunem po ciosie, a przyklęknięciem, ale jednak bym tego nie rozróżniał punktowo.
Przepis musi być jasny i czytelny - bokser dotyka maty czymś innym niż stopą - jest liczony. Nawet jeśli to są pacnięcia po którym traci równowagę.

Jak żywo przypomina mi się nokdaun na Maliggnagim przez Judah - Paulie otrzymał cios, ale większa rolę w upadku odegrała noga Judaha która utrudniła utrzymanie równowagi. Ale mimo wszystko bym liczył. Jakby się tak rodrabniać w interpretacje, to dojdzie do zbytniego rozwodnienia przepisu.

Postoł był liczony prawidłowo w obu przypadkach, jakby były jakieś furtki to bokserzy zaczynaliby symulować jakieś poślizgnięcia itd. - ja tam nie jestem pewny ile razy Algieri padał po ciosach Pac-Mana a ile z powodu braku koordynacji, ale liczony powinien być za każdym razem.

Co do wypluwania ochraniacza - ewidentnie powinno być to karane, ale znowu: trzeba wyraźnie rozróżnić celowe wyplucie od wysunięcia. De facto po mocnym ciosie często bokser może po prost lekko zmienić układ szczeki/rozchylić usta i ochraniacz sam mu wypadnie bez "ruchu wypluwającego".
Ale fakt, tutaj bokserzy bardzo często grają na czas.

Z drugiej strony to sztuczka jak sztuczka - tak jak pomaganie sobie łokciami, klincze itp.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Nokdaun nokdaunowi nie równy - Hugo - 24-07-2016, 10:25 PM
RE: Nokdaun nokdaunowi nie równy - Wit - 25-07-2016, 08:21 AM
RE: Nokdaun nokdaunowi nie równy - RSC-2 - 26-07-2016, 02:38 PM
RE: Nokdaun nokdaunowi nie równy - Gogolius - 26-07-2016 05:05 PM
RE: Nokdaun nokdaunowi nie równy - Hugo - 27-07-2016, 06:16 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości