Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale
25-09-2016, 10:01 AM
Post: #145
RE: Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale
Patrzyłem sobie wczoraj obie gale, które odbywały się w Polsce i choć emocji trochę było, to jednak o poziomie zbyt wiele dobrego nie da się powiedzieć. Ale po kolei:

Mateusz Rzadkosz - Mariusz Runowski
Rzadkosz wygrał zdecydowanie, dysponował lepszymi warunkami fizycznymi i dobrze je wykorzystywał. Nie było w tym żadnego błysku i raczej nie spodziewam się, aby Rzadkosz rozwinął się do tego poziomu, aby powojować choćby w Polsce. Runowski zostanie pewnie bokserem na telefon. Natomiast dziwią mnie słowa Mariusza Grabowskiego, który przed walką Skrzypczyńskiego z Talarkiem między wierszami nazwał Rzadkosza... ogórkiem Tongue

Michał Leśniak - Łukasz Gworek
Również walka bez historii. Gworek agresywniejszy, wygrał dwie ostatnie rundy, ale boksersko odstawał od przeciwnika. Obaj bez żadnej przyszłości.

Tomasz Sarara - Łukasz Zygmunt
Fajnie zaprezentował się Sarara. Zygmunt zawsze kojarzył mi się z niezłym journeymanem o ciekawej karierze amatorskiej, a tutaj nawet nie próbował zrobić czegokolwiek. Łukasz to dobry znajomy Sarary. Czyżby więc podkładka, aby ziomek miał lepszy start w karierę? Natomiast sam występ Sarary fajny. Ma chłopak duszę wojownika i chociaż nic wielkiego już w boksie nie osiągnie, to zawsze miło oglądać takich ludzi w akcji.

Sebastian Skrzypczyńki - Robert Talarek
Skrzypczyńki słabiutki, ale trzeba przyznać, że byłem pozytywnie zaskoczony Talarkiem. Miałem wrażenie, że to gość o największych umiejętnościach podczas całego tego słabiutkiego eventu. Śwetna praca nóg, doświadczenie, precyzja, błyskotliwość. Super. Życzę mu solidnych przygotowań, dobrego promotora, bo jak dla mnie w potencjalnym starciu z takim Szeremetą byłby underdogiem, ale takim malutkim.

Michał Żeromiński - Łukasz Janik
Nie lubię oglądać w ringu Żeromińskiego. On jest po prostu kiepskim bokserem, z którego robi się nie wiadomo kogo. Janik pokazał kawałek serca do walki i ambicji, ale wiadomo, że to chłopak o ograniczonych możliwościach. Żeromiński miał szczęście, że trener nakreślił mu dobry plan taktyczny na walkę, bo inaczej marnie bym go widział. Wygrał zasłużenie, pojedynek dobrze się oglądało, ale poziom mizerny.

Robert Parzęczewski - Beka Aduaszwili
Dobrze ogląda się w ringu "Araba". Nie kojarzę polskiego pięściarza, który tak dobrze i tak często uderzałby na korpus. Jakiś tam potencjał w tym chłopaku na pewno jest, ale ja wciąż mam w pamięci jego bezradność z tym Luxemburgiem (czy jak mu tam) i nie mogę przestać mieć wrażenia, że on dobrze wygląda, bo za rywali ma ogórków...

Adam Balski - Walery Brudow
Kupa roboty przed Adamem. Wczoraj widziałem go pierwszy raz i na pewno widać w tym chłopaku potencjał. Ma serce do walki, jest agresywny, dynamiczny i posiada silne uderzenie, więc jakieś tam podstawy są na których można budować karierę. Balski to jeszcze młodziutki chłopak, ale mimo wszystko martwią te straszliwe luki w obronie. Brudov był naprawdę wolny i przewidywalny w ataku, a i tak ulokował kilka mocnych sierpowych na głowę Polaka. Ma jednak jeszcze sporo czasu na poprawę tych elementów, a taki sprawdzian z Rosjaninem na pewno będzie cennym doświadczeniem.

Ewa Brodnicka - Lela Terashvili
Z uwagi na szacunek do swojego wolnego czasu, wyszedłem na piwo.

Robert Świerzbiński - Timo Laine
Chyba najlepsza walka w karierze Świerzbińskiego, bo zaprezentował się naprawdę bardzo dobrze. Jeszcze parę walk za dobrą kasę przed nim, więc na pewno cenne zwycięstwo. Laine słabiuteńki. Tak się złożyło, że oglądałem jego drugą kolejną walkę, bo przed batalią ze Świerzbińskim mierzył się z Tommym Langfordem. No cóż... jak zbierał lanie i mocne ciosy z Anglikiem, tak samo zbierał je z Polakiem... Trochę mi go szkoda, bo jest twardy i wytrzymały, coś mu się kiedyś stanie niedobrego w tym ringu...

Kolejna świetna robota @Sandera. Chyba nie spotkałem się jeszcze z tak dobrym wywiadem na polskich stronach o boksie. Z niektórymi założeniami trenera Soroko można oczywiście polemizować, ale... to tym lepiej świadczy o jakości rozmowy.

http://www.boxing.pl/forum/wywiady/42810...szoku.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Polskie podwórko: bokserzy, promotorzy i gale - kubala1122331 - 25-09-2016 10:01 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości