Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polsat Boxing Night Kraków 02.04.2016
08-04-2016, 04:34 PM
Post: #215
RE: Polsat Boxing Night Kraków 02.04.2016
Mayo
Przykład Cunninghama akurat mi się tutaj średnio podoba, bo mówisz o wielkich bykach typu Grant i Walker, a nagle przeskakujesz na małego przecież w HW "USS". "Porażka" z Amerykaninem to nie był zły matchmaking (chyba nawet wręcz przeciwnie, bo przeciwnik liczący się w stawce, który nie był puncherem i miał warunki zbliżone do Tomka), tylko lampka kontrolna, że czasy prime Adamka już bezpowrotnie mijają. Zauważ, Steve i Tomek to praktycznie ta sama waga, warunki. Jeśli przegrywa się z takim gościem, który dodatkowo nie należy przecież do elity HW, to tylko pokazuje, że Polaka można było co najwyżej uznać za solidną czołówkę HW, jeśli nie za przeciętniaka.

Oczywiście, skupiam się tu na wadze ciężkiej, bo LHW i CW to zupełnie inna bajka.

Ja się zgadzam z @redd. Matchmaking Adamka był bardzo dobry, bo inaczej nigdy nie załapałby się na wypłatę od Kliczki. Tak naprawdę nigdy Tomek nie walczył z kimś ze ścisłej czołówki w HW, a był uważany za TOP3 (no może poza tamtejszym Arreolą, który stanowił duże zagrożenie). Nie ma co się czepiać, że kontraktowali mu dużych chłopów, bo jeśli już to robili, to była to najczęściej 3 liga ze znanym nazwiskiem. Czepiasz się nawet na słaby matchmaking z mniejszymi bokserami w HW. Cunningham za mocny, Chambers za mocny, to kogo mieli mu dawać, jak każde nazwisko z czołówki HW odrzucasz? Big Grin Mówisz Malik Scott. Gość dysponuje znakomitymi warunkami fizycznymi, długimi łapami i jest świetny technicznie. Wypunktowałby Adamka jak chce w HW.

Cytat:Inna sprawa ze nawet w LHW 1 walka z Briggsem spokojnie mogla isc na punkty dla kangura i by Adamka wogole nie bylo... Kuzwa ile on mial farta do sedziow przez cala kariere kazda bliska decyzje punktowa w zyciu dostal na swoja korzysc...

A to jest inna ciekawa kwestia. Ostatnio przejrzałem sobie karierę kilku pięściarzy w tym Tomka i zdałem sobie sprawę, jak wiele zależy w tym sporcie od interpretacji sędziowskiej. Przykładowo, Ray Mercer dostaje decyzję z Lennoxem Lewisem i to on wychodzi na piedestał HW, a Brytol musi się odbudowywać z leszczykami Big Grin Albo dochodzi do rewanżu i znów historia pisze się na nowo. Nie wspominając już o Marco Hucku, który dziś mógł już udanie po raz 15. bronić pasa WBO w cruiser, gdyby sędzia nieco szybciej liczył Głowackiego w 6. rundzie Wink Albo też waga junior ciężka ułożyłaby się zupełnie inaczej i nie byłoby w ogóle Hucka, gdyby przegrał któreś starcie z Afolabim czy pierwsze z Arslanem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Polsat Boxing Night Kraków 02.04.2016 - multimed - 06-04-2016, 12:03 PM
RE: Polsat Boxing Night Kraków 02.04.2016 - kubala1122331 - 08-04-2016 04:34 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości