Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Charles Martin - najsłabszy mistrz HW od dekady?
19-04-2017, 11:15 AM
Post: #92
RE: Charles Martin - najsłabszy mistrz HW od dekady?
Wydaje mi się, że hejt na Martina wziął się stąd, że większość fanów boksu nie oglądało jego pojedynków. Charles nie był pokazywany w dużych stacjach, nie bił się ze znanymi rywalami, a jego potyczki można było znaleźć tylko na youtube. Ludzie dowiedzieli się o nim przy pechowej walce z Głazkowem, a potyczka z Joshuą utrwaliła wizerunek Amerykanina, jako buma (choć faktycznie się tam nie popisał i zdaje się, że zadowolił czekiem).

Akurat walk Martina widziałem sporo i był to ciekawy prospekt. Facet późno zaczął trenować boks, ale w ostatnich latach robił zauważalne gołym okiem postępy. Jasne, pewnych progów już nie przeskoczy z racji na późny start i brak backgroundu amatorskiego, ale nie można go kwalifikować, jako bokserskiego niedorajdy. Co zauważyłem u Martina, to siła fizyczna, dość duża szybkość rąk jak na takie rozmiary, mocny cios, co przy jego warunkach fizycznych i leworęczności czyniło go przynajmniej groźnym graczem. Tak z perspektywy czasu, wydaje mi się, że potencjał miał taki, który starczyłby na zostanie "nowym Thompsonem z nieco lepszym ciosem", ale nie wiem, czy Martin ma w sobie tyle motywacji, by ciężko zasuwać na treningach i szlifować technikę. Wydaje mi się, że zdobycie tytułu, sportowo, mogło zaszkodzić rozwojowi sportowemu Amerykanina, bo chyba uwierzył, że już jest najlepszy i nikt mu nie podskoczy. Przydałby mu się doświadczony trener, który zagoniłby go do pługa i wycisnął siódme poty na treningach. Niech wraca, nie jest stary, nie jest rozbity, jeszcze trochę może się nauczyć i dać kilka ciekawych walk.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Charles Martin - najsłabszy mistrz HW od dekady? - redd - 19-04-2017 11:15 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości