Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Matthysse vs Postol - 26.09.2015
04-10-2015, 06:35 AM
Post: #16
RE: Matthysse vs Postol - 26.09.2015
Nie odmówię sobie przyjemności i na początek zacytuję samego siebie z wcześniejszych wpisów na tym forum:
2012: "Wiktor Postoł ma 28 lat, legitymuje się bilansem 19(9) – 0 i klasyfikowany jest przez Boxrec na 21 miejscu. Jest jednym z grupy utalentowanych prospektów ukraińskiego boksu. Postoł jest bardzo wysoki na kategorię junior półśrednią, ma bowiem 180 cm wzrostu. Jest klasycznym bokserem dystansowym (boxer) dobrze operującym ciosami prostymi i preferującym boks defensywny. Jego znakiem firmowym są szybko wyprowadzane ciosy proste kontrujące, często bite całymi seriami. Gorzej czuje się w półdystansie, gdzie gubi się i ratuje klinczami. Nie jest zbyt silny fizycznie, a siłę jego uderzeń można ocenić jak przeciętną."
2014: "2. Wiktor Postoł (Ukraina) - waga junior półśrednia
W mojej ocenie najlepiej technicznie wyszkolony biały bokser świata. Jego ostatnia walka z Aydinem to był majstersztyk zakończony rzadko widywanym ciężkim nokautem na osiłku z rąk "waciaka".

Co do samej walki Postoł - Matthysse, to można ją uznać za podręcznikowy przykład pojedynku boxer vs slugger. Rzadko zdarza się, żeby walczyli ze sobą pięściarze tak czyści stylowo, jak Matthysse (100% slugger, oczywiście z najwyższej półki w tym typie) i Postoł (100% boxer). Tak to właśnie wygląda. Początkowo slugger niezbyt się przejmuje inkasowanymi jabami i myśli sobie "prędzej, czy później i tak cię dopadnę". Ale rundy lecą, boxera dopaść nie sposób, a samemu blokuje się twarzą coraz więcej uderzeń. Z jednej strony siada psychika, a z drugiej następuje efekt kumulacji ciosów, które nawet jak nie są najsilniejsze, to jednak swoje robią. Efekt jest taki, że często slugger przegrywa z boxerem przez nokaut w końcowych rundach. To samo przydarzyło się z Postołem Selcukowi Aydinowi, tylko, że tam nokaut był ciężki.

Mnie ta walka nie rozczarowała. Była emocjonująca. Przedwczesne ostrzeżenie dla Postoła dodało skrzydeł Matthysse'owi w rundach 5-7, kilka razy mocno trafił i nie było jasne, jak to się skończy. Jednak Postoł pokazał, że potrafi też przyjąć i w rundach 8-10 dał pokaz technicznego boksu. Duża klasa, chociaż on z kolei może mieć problem ze swarmerami, np. z Brandonem Riosem. Mam nadzieję, że w końcu Postoł zostanie powszechnie doceniony i w kolejnej walce zainkasuje gażę, która mu się należy ze względu na klasę sportową, a nie ochłapy, jak dzisiaj.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Matthysse vs Postol - 26.09.2015 - Hugo - 04-10-2015 06:35 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości