Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PUBLICYSTYKA NA BOKSER.ORG: KOMENTARZE (APEL)
28-02-2015, 02:42 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-02-2015 02:44 PM przez redd.)
Post: #15
RE: PUBLICYSTYKA NA BOKSER.ORG: KOMENTARZE (APEL)
Myślę, że pierwszym punktem, ku uzdrowieniu sytuacji jest poprawa moderacji na głównej. Bez tego ani rusz. Bo nikt nie będzie chciał zamieszczać ciut ambitniejszych analiz / komentarzy w wątkach, gdzie jest 200 postów, a 195 z nich jest nie na temat. Redakcja od kilku lat akceptuje trolla takiego jak cop, który doprowadził do tego, że dyskusje na orgu przestały mieć formę wymiany argumentów, a przerodziły się w okładanie maczugami przez adwersarzy. Facet zawitał kiedyś na to forum i jego działalność paraliżowała normalną wymianę zdań - jednak zrobiono z nim szybko porządek i wszystko wróciło do normalności.

Nie wiem, czy to nie trwa na głównej zbyt długo (mniej więcej od okresu kilku miesięcy przed walką Adamek vs Kliczko), aby nagle wszystko wróciło do starego, dobrego poziomu, który jeszcze pamiętam z czasów, gdy zaczynałem czytać bokser.org. Był taki czas, chyba z rok temu - gdy zdaje się Dudas pobanował część trolli i faktycznie dyskusje stały się bardziej przejrzyste, ale komentarzy było jak na lekarstwo. Wydaje mi się, że efekt tak małej liczby komentarzy w tamtym czasie wynikał właśnie z polityki moderacyjnej strony głównej, która przez popuszczanie trollom stała się w polskim boks necie synonimem obciachu / dyskusji o niczym / siedliska trolli. Wielu ciekawych userów, piszących dawniej na orgu, albo przeszła na konkurencyjne portale, albo przestała pisać w ogóle. Smutne to, bo kiedyś czytając dyskusje na orgu można było się uczyć i chłonąć wiedzę na różne tematy - dzisiaj nie ma po tym śladu. Darzę ten portal przez to sentymentem.

Myślę, że proces "demoralizacji orga" poszedł dosyć daleko i o ile taki apel, jak w tym temacie - wydaje się być słuszny, to wola musi pójść od góry - redakcja musi zdecydować się na to, jaki portal chce prowadzić. Albo tkwimy w szambie, albo robimy portal bardziej kameralny, ale za to jakościowo lepszy. Choć tak jak napisałem, org dzisiaj kojarzy się na tyle obciachowo w PL boks necie, że nawet po zdecydowanych ruchach redakcji i oczyszczeniu dyskusji z trolli, nie muszą się pojawić tam nowi, merytoryczni userzy. Trudno będzie przezwyciężyć opinie, które narosły (słusznie niestety) wokół tego portalu przez kilka ostatnich lat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: PUBLICYSTYKA NA BOKSER.ORG: KOMENTARZE (APEL) - redd - 28-02-2015 02:42 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości