Ankieta: Kto i w jaki sposób wygra walkę?
Pacquiao przed czasem (TKO, KO)
Mayweather Jr. przed czasem (TKO, KO)
Pacquiao na punkty
Mayweather Jr. na punkty
Remis
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 3.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manny Pacquiao vs Floyd Mayweather Jr. 2.05.2015
02-05-2015, 08:03 AM
Post: #823
RE: Manny Pacquiao vs Floyd Mayweather Jr. 2.05.2015
Spodziewałem się bardziej jednostronnej analizy,a tu całkiem rzeczowo to zrobiłeś @Krzych,choć faworyt oczywiście w twoim przypadku jasny.To ja też spróbuje


Siła ciosu:

Obaj wraz z podróżowaniem w górę siłę ciosu tracili,w niższych kategoriach Floyd miał kilka fajnych nokautów,o Pacmanie nie wspominając.Teraz Floyd jakby świadomy tego nie próbuje za wszelką cenę nokautować,a ostatni nokaut w jego wykonaniu to bardziej efekt debilizmu Ortiza.Manny już też nie nokautuje,ale posłał kilka razy Algieriego,który po dwóch nokdaunach od Provo,przyjał trochę a nie padł.2-1 Pac

Szybkość:

Dla mnie to chyba kategoria remisowa,Pacman jest błyskawiczny i efektowniejszy na nogach,ale wydaje mi się że to Floyd używa nóg odrobinę lepiej,choć oczywiście nie tak jak kiedyś.Szybkość rąk według mnie delikatnie dla Pacquiao.2-2

Praca nóg:

Praca nóg Filipińczyka jest naprawdę efektowna,ale czasami chyba trochę bezsensowna,bo zdarza się że nic z niej nie wynika,co nie zmienia faktu że jeśli chodzi o nogi to absolutny top boksu.Praca nóg Floyda nie jest już oczywiście tak efektowna jak kiedyś,ale według mnie jest u niego lepsza,bo bardziej pomaga jego atutom.2-1 Floyd

Kondycja:

Zważając na wiek obu i ich "zużycie" ringowe,jest nadal znakomita,obaj potrafią bez problemu przetrwać 12 rund intensywnej walki.Tu jednak wyżej oceniam Paca,gdyż jego styl zużywa o wiele więcej energii niż ten Floyda,a i tak ostatnie rundy są bez większych problemów.2-1 Pacquiao

Ringowe IQ:

Tu mam chyba najmniej wątpliwości,Pacquiao po nokaucie od JMM delikatnie zmądrzał,ale i tak Floyd go bardzo mocno pod tym względem wyprzedza.2-1 Floyd

Doświadczenie:

Obaj mają bardzo duży staż,w przypadku Amerykanina dochodzi jeszcze bogata kariera amatorska,obaj przewalczyli już wiele lat,obaj stoczyli dużo trudnych walk.Dla mnie bez faworyta.2-2

Serce do walki:

Też bez zarzutu,wiele osób nie docenia serca Floyda,a on po prostu ma takie umiejętności które sprawiają że nie musi walczyć do ostatnich sekund o zwycięstwo,serce do walki i radzenie sobie z trudnościami to według mnie jeden z głównych atutów Pacquiao,w 2012 roku został brutalnie okradziony i znokautowany a i tak powrócił i znów jest mistrzem,to jest właśnie radzenie sobie z trudnościami.2-1 Pac

Układ stylów,Floyd ma na koncie więcej walk z ofensorami niż Pacman z defensorami,ale i tak nie będą sobie według mnie pasować.2-2

Narożnik i taktyka:

Obaj mają w swoim narożniku bardzo doświadczonych trenerów,z którymi dodaktowo strasznie dobrze się znają,obaj na pewno przygotują dobrą taktykę,ale po obejrzeniu kilku walk obu muszę jednak dać punkt przewagi Seniorowi.2-1 Floyd

Wynik:116:112 Floyd,będzie dużo wyrównanych rund,ale precyzja Floyda zrobi tu swoje i zapewni mu przewagę.Obu obyło się bez wałków
Kibicuje Manny'emu bo na tym forum od zeszłego roku tyle krytyki i pomyj na niego wylano,że licze na jego wygraną Big Grin choć jeszcze przed drugą walką z Maidaną kibicowałbym Floydowi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Manny Pacquiao vs Floyd Mayweather Jr. 2.05.2015 - marcinw84 - 12-03-2015, 10:42 AM
RE: Manny Pacquiao vs Floyd Mayweather Jr. 2.05.2015 - radoslawforum - 03-04-2015, 01:01 AM
RE: Manny Pacquiao vs Floyd Mayweather Jr. 2.05.2015 - Melvin - 02-05-2015 08:03 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości