Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z wyższych kategorii wagowych
29-05-2016, 07:33 PM
Post: #568
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych
Trochę żałuję, że w ogóle wziąłem się za oglądanie walki Avanesyan-Mosley, ale skoro i tak wstałem wcześniej, to wytrzymałem do końca. Rosjanin to zawodnik najwyżej w granicach miejsc 15-20 w półśredniej. Mosley niestety coraz wolniejszy, uderza niecelnie - serce chce walczyć, ciało już nie może. Szkoda, że nie skończył kariery po Pacquiao.

Cytat:Mam jeszcze takie pytanie okołobokserskie dla @Hugo, jako że ten zna rosyjski. Otóż, dlaczego rosyjscy komentatorzy czytają nazwisko Mayweather "Mejłezer"? Czy to wynika z konstrukcji języka i wymowy połączeń niektórych liter?
Może ja odpowiem, chociaż nie znam rosyjskiego. Jako magister filologii angielskiej coś tam jednak wiem o wymowie spółgłosek Wink

Otóż, angielskie "th" to spółgłoska szczelinowa międzyzębowa, w tym wypadku dźwięczna (voiced dental fricative). Taki dźwięk w językach słowiańskich nie występuje. Najbliższe jemu są nasze "w" i "z", stąd też taka zapewne wymowa Rosjan.

Podobnie jest z bezdźwięcznym "th" i naszym "s", co było użyte jako żart w pewnej reklamie:
-S.O.S. we're sinking, we're sinking!
-What are you sinking about?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Maynard - 29-05-2016 07:33 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości