Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z wyższych kategorii wagowych
29-05-2016, 06:59 PM
Post: #567
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych
Właśnie skończyłem oglądać walkę Awenesjana z Mosleyem. Zgodnie z oczekiwaniami, zwyciężył Rosjanin. Sama walka była dosyć monotonna i jednostajna. Awenesjan kontrolował walkę dzięki lepszym jakościowo ciosom i aktywności. Po Mosleyu widać bardzo wyraźnie wiek. Niby był całkiem szybki, ale jego timing jest już kompletnie rozstrojony i nawet osławiony niegdyś cios wydaje się być waciany. Awenesjan posiada WBA - Interim i jest podobno pretendentem do Thurmana / Portera. Rosjanin to solidny średniak i nic więcej. Nie wróżę mu sukcesu w walce z kimkolwiek z czołówki.

Mam jeszcze takie pytanie okołobokserskie dla @Hugo, jako że ten zna rosyjski. Otóż, dlaczego rosyjscy komentatorzy czytają nazwisko Mayweather "Mejłezer"? Czy to wynika z konstrukcji języka i wymowy połączeń niektórych liter?

Na gali Burns vs Di Rocco spodobał mi się boks Tyrone'a Burnsa. Facet jest wysoki, szybki i bije bardzo urozmaicone kombinacje. Ogólnie rzecz biorąc, w półdystansie czuje się jak ryba w wodzie. Bardzo pewnie radził sobie z solidnym Limondem, porozbijał go i wygrał przed czasem. Niestety, Nurse nie zrobi światowej kariery ze względu na watę w rękawicach. Można być wacianym technikiem dystansowym, czy kontrbokserem, ale idąc na przełamanie rywala trzeba mieć czym go postraszyć i stłamsić. Trochę szkoda, bo Nurse ma naprawdę dobrą koordynację, szybkość i zdolność bicia kombinacji. Jest to ten przypadek boksera, który poprzez jeden, duży mankament nie ma szans na zaistnienie na najwyższym poziomie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - redd - 29-05-2016 06:59 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości