Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z wyższych kategorii wagowych
08-08-2015, 09:54 AM
Post: #271
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych
Wczoraj na gali w Atlantic City wystąpiło dwóch ukraińskich prospektów wagi średniej ze świetną amatorska przeszłością: Jewhen Chytrow i Serhij Derewianczenko. Obydwaj wygrali, ale żaden nie zachwycił. Zarówno jeden, jak i drugi prezentują podobny styl, ofensywny i bazujący na sile ciosu. Jednak słabe warunki fizyczne (zwłaszcza Derewianczenki) i kiepska obrona, w mojej ocenie zapewne bardzo utrudnią im osiągnięcie poważnych sukcesów na zawodowych ringach. Nie tylko Gołowkin, ale także Jacobs, Quillin, Cotto, Soro, Lee wydają mi się zdecydowanie poza zasięgiem obydwu Ukraińców.

Przy okazji chciałem też zwrócić uwagę na skandaliczne sędziowanie w pojedynku Chytrowa z Brinsonem. Dzięki przewadze zasięgu i techniki Brinson wygrał parę rund w 1 części walki (najwyżej trzy), ale potem ciągły atak Chytrowa sprawił, że rundy środkowe były wyrównane, a począwszy od 6 trwała już niepodzielna dominacja Ukraińca. Bokser USA z trudem walczył o przetrwanie, ale ostatecznie nie przetrwał rundy 8 (ostatniej) i został poddany. Okazało się wówczas, że punktacja sędziów po 7 rundach była następująca: remis 66:66 i 2 werdykty 68:65 i 70:62 (!) dla Brinsona. Osobiście uważam, że remis był O.K., 3-punktowa przewaga Brinsona to już bardzo stronniczy obraz walki, natomiast przyznanie mu 7 wygranych rund (w tym jednej dwoma punktami) to po prostu jakaś paranoja. Takiemu sędziemu powinno się dożywotnio odbierać uprawnienia, bo albo jest idiotą, albo złodziejem.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Hugo - 08-08-2015 09:54 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości