Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z wyższych kategorii wagowych
14-06-2015, 04:53 PM
Post: #202
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych
(13-06-2015 12:30 PM)Joker napisał(a):  Hugo
W przyszłości kogo widzisz jako zwycięzce Parker-Joshua?

(13-06-2015 02:02 PM)Hugo napisał(a):  @Joker
Na dziś dzień zdecydowanie Joshua. Trzeba jednak brać pod uwagę różnicę wieku i to nie tylko kalendarzowego (2 lata różnicy), ale i biologicznego. W tej chwili Joshua to w pełni okrzepły mężczyzna o optymalnych dla siebie gabarytach wagowych, podczas gdy u Parkera proces nabierania masy mięśniowej i rozrostu klatki piersiowej jeszcze się nie zakończył. Parker pochodzi z Samoa, którego mieszkańcy charakteryzują się bardzo mocną budową ciała (np. David Tua, Alex Leapai). Oni ważą ok. 105 kg przy wzroście ok. 180 cm. Myślę, że Parker (wzrost wg Boxreca 193 cm, ale ja optycznie oceniam go na 195-196 cm; 193 cm to miał Saglam, od którego Parker był wyraźnie wyższy) za 3-4 lata osiągnie docelową wagę ok 120 kg. Jeżeli przy tym zachowa motorykę (i wcześniej nie zostanie rozbity), to wtedy może być najlepszy na świecie.
Joker, Hugo, jakby czytano w Waszych myślach:

Cytat:JOSHUA-PARKER? 'JESZCZE POCZEKAJMY'
Za kilkanaście miesięcy to może być prawdziwy hit. Póki co Joseph Parker (14-0, 12 KO) i Anthony Joshua (13-0, 13 KO) podążają własnymi ścieżkami, ale gdy się one przetną, z pewnością będzie iskrzyć.

Nowozelandczyk i Anglik uchodzą za najzdolniejszych pięściarzy młodego pokolenia w wadze ciężkiej. Pierwszy imponuje szybkością i kombinacjami, drugi straszy już samą posturą i zdaniem wielu na długie lata zdominuje królewską kategorię.

- Po ostatniej walce Joshuy ludzie wymieniali nazwisko Parkera w kontekście jego następnego rywala. Między nimi jest dużo podobieństw - obaj zaczęli karierę w tym samym czasie, cieszą się już teraz ogromną popularnością w swoim kraju i wiele osób dokładnie śledzi ich poczynania. Ludzie ich porównują, ale tej walki na razie nie zobaczymy. Jeżeli jednak w ciągu najbliższych dwóch lat pozostaną niepokonani, będziemy mieli wielki pojedynek. Musimy tylko poczekać. Cieszymy się z tych porównań, w ten sposób budowane jest zainteresowanie tą walką - mówi szkoleniowiec Parkera Kevin Barry.

Podobieństw jest sporo, ale to, co w tej chwili różni Parkera i Joshuę, to zdaniem trenera poziom rywali. - Jeżeli na kimś tutaj ciąży presja, to na Anthonym. Popatrzcie na ich rekordy, zobaczycie, że Joseph walczył z bardziej doświadczonymi przeciwnikami - stwierdził.

Sam Parker zdaje sobie sprawę z zainteresowania, jakie zaczyna budzić walka młodych pięściarzy. Tak jak Barry, podkreśla jednak, że nie ma się co spieszyć. - Widziałem kilka wpisów na ten temat w mediach społecznościowych, fajnie, że ludzie porównują mnie do kogoś takiego jak Joshua. Wiele nas łączy. Anthony ma olbrzymi potencjał, obaj mamy takie same cele, chcemy stawać się coraz lepsi. Na razie musimy pozostać na swoich ścieżkach i wygrywać. Kiedy się w końcu zmierzymy, to będzie coś wyjątkowego - oznajmił.

23-letni Nowozelandczyk, który w sobotę odniósł kolejne zwycięstwo, wygrywając w drugiej rundzie z Yakupem Saglamem, powróci na ring 1 sierpnia. O niewiele ponad dwa lata starszy Joshua następną walkę stoczy 18 lipca.
źródło
Mnie, na dziś dzień wydaje się, że Parker jest jeszcze zbyt słaby fizycznie aby się zmierzyć z Joshuą i tak jak pisze Hugo, trzeba jeszcze trochę poczekać aby przytył i nabrał masy aby móc się zmierzyć z takim koniem, jak Anthony. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych - Wilczekstepowy - 14-06-2015 04:53 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości