Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z wyższych kategorii wagowych
10-01-2015, 06:28 PM
Post: #1
Wieści z wyższych kategorii wagowych
Długo się zastanawiałem, czy rozpocząć taki wątek na wzór analogicznego dotyczącego kategorii niższych. Kategorie wyższe cieszą się większą popularnością, więc najważniejsze walki, najlepsi bokserzy i tak mają pozakładane osobne tematy. Nie ma jednak miejsca na dyskusję o pięściarzach szerokiej czołówki, zaplecza, pojawiających się prospektach itp itd. Dlatego uznałem, że taki temat będzie potrzebny i z powodzeniem zastąpi drobne wątki, które często kończą się po 3-4 wpisach. Przy okazji warto i trzeba ustanowić umowną granicę pomiędzy wagami niższymi i wyższymi. Proponuję, żeby była to granica pomiędzy lekką i junior półśrednią, czyli w tym układzie mamy 9 wag niższych i 8 wyższych.

Na dobry początek chcę wspomnieć o 2 walkach z ostatniej nocy z udziałem interesujących bokserów. Na gali w Cabazon w wadze ciężkiej Charles Martin już w 1 rundzie rozbił Damona McCreary'ego i poprawił swój bilans na 19(17) - 0. Moim zdaniem Martin to najbardziej perspektywiczny ze wszystkich amerykańskich ciężkich, chociaż na dziś jeszcze niezupełnie gotowy do walk na samym szczycie HW.

Drugi bokser, na którego chcę zwrócić uwagę to Tureano Johnson, który z dobrej strony pokazał się już w przegranej w dość kontrowersyjnych okolicznościach walce z Curtisem Stevensem. Tym razem reprezentant Bahama zmierzył się w nowojorskim MSG z Alexem Theranem o pas WBC Silver w średniej i pokonał go w 5 rundzie, demonstrując dobrą formę. Johnson ma już prawie 31 lat, ale można traktować go jak prospekta, bo na zawodowstwie jest dopiero od niecałych 5 lat. Wcześniej nie był żadnym rugbistą, ani futbolistą, tylko cenionym pięściarzem amatorem, który na olimpiadzie w Pekinie doszedł do ćwierćfinału. Z amatorskiego boksu pozostała mu dobra technika, która jest niewątpliwą zaletą tego ciekawego boksera. Warto mu się przyglądać.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Wieści z wyższych kategorii wagowych - Hugo - 10-01-2015 06:28 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości